731 Shares 4864 views

Historia tajnych stowarzyszeń, związków i zamówień

Historia tajnych stowarzyszeń ma swoje korzenie w czasach starożytnych. W każdej epoce pełnił wiele tajnych rozkazów w świecie, grupy mafijne, sekt religijnych, które swoje istnienie ukryte przed społeczeństwem i starał się wywierać wpływ na niego. Temat tajne stowarzyszenie owiana tajemnicą i wiele fałszywych teorii spiskowych.


Przegląd: Finansowanie

Historia tajnych stowarzyszeń na całym świecie jest zupełnie inna. Mieli inny efekt, strukturę, cel, finansowania. Niemniej jednak możliwe jest wskazanie pewnych cech wspólnych.

Tajnego stowarzyszenia – grupa ludzi zjednoczonych wspólnym celem, dzielenie wspólnych poglądów. Są one ukryte przed światem i spróbuj nie dać się ich istnienie. Dla życia grupy potrzebują finansowania. Historia starożytna i tajne stowarzyszenia są ściśle powiązane, ponieważ tajne stowarzyszenia jak templariuszy mieć poważny wpływ na życie polityczne Europy. Średniowiecznych rycerskich zleceń otrzymanych pieniędzy od kościoła, dał kredytów otrzymanych przez fundusze rabunkowych „niewiernych” w okresie wypraw krzyżowych. Radykalne lewicowe organizacje podziemne finansowane kosztem swoich członków: każdy musiał przyczynić się do wspólnej sprawy. Islamistyczne gangi często otrzymują pieniądze z kasy uprawnień Wschodu, które starają się wykorzystać je do własnych celów.

Historia tajnych stowarzyszeń: yakuza

Yakuza – jest to nazwa zwyczajowa japońskiej mafii. Ich przykładem może być najlepszym sposobem, aby zrozumieć istotę tajnych organizacji przestępczych. Pierwszy Yakuza pojawiła się w XVIII wieku. Zubożały samuraj szukali lepszego życia w podziemiu. Zorganizowali hazardu domy, domy publiczne, były zaangażowane w szantażu. W tym przypadku, końcówka gangu ostatecznie wplecione ustanowienia feudalnej Japonii. Oni przekupić urzędników i policji, na które przymyka oko na ich działalność. Często same władze uciekają się do usług bandytów.
Z ich pomocą możemy wyeliminować konkurencję, tłumione bunty chłopskie.

Na początku XX wieku, Yakuza jest prawie całkowicie opanował cały czarny rynek w Japonii. Zostały one zaangażowane w przemyt, handel narkotykami, rozbój, hazard, stręczycielstwo i innych niepochlebnych rzeczy. W latach trzydziestych, po rozpoczęciu kryzysu gospodarczego, zbliżyły się do rządu. Wraz z nadejściem II wojny światowej, wielu członków Yakuza wcielony do cesarskiej armii. Po kapitulacji Japonii mafii świat zmienił się na zawsze.

W latach pięćdziesiątych, członkowie „nowej” Yakuza ściśle współpracował z wojskiem amerykańskim. W miastach portowych, które Amerykanie stosowanych jako podstawy tylnego, całe dzielnice rozrywkowe zostały stworzone. Jest tam restauracja, narkotyczne dens, burdele.

struktura

Historia tajnych stowarzyszeń ma wiele odniesień do pewnych symboli, które są używane do identyfikacji spiskowców siebie. W tej japońskiej Yakuzy tatuaży na ciele. Mogą one obejmować tylko te lokalizacje, które nie są widoczne pod ubraniem – rąk do kostek i nóg. Hierarchia tatuaże i ich znaczenie jest odrębną nauką. Często na tym samym zdjęciu widać gołym gangstera, pokazując swoje tatuaże. Im większy tatuaż – im wyższy status swojego pojazdu. Tatuaże stosować więcej pierwszych japońskich samurajów-konspiratorów do identyfikacji siebie.

struktura gangu jest bardzo jasne i twarde. Jest ona oparta na bezwarunkowej realizacji zleceń oraz uznanie absolutnej słuszności szefa. Do pewnego stopnia odzwierciedla hierarchię patriarchalnych stosunków Yakuza w japońskim społeczeństwie. Na czele stoi oyabun – szef. On jest szefem gangu i jedynego decydenta. Ponadto istnieją dwa pionowo – administracyjny i wojskowy. Pierwszy z nich, zatytułowany warto psychobilly Caumont – „administracja” klanu. Są doradcy szefa i jego najbliższych przyjaciół. Podlegają one prawników i księgowych. Drugie polecenie oddział dwie osoby – waka-gashira i syatey-gashira. Dają rozkazy „starszych braci” i mogą uciekać się do pomocy „młodszych braci”.

Średniowieczne tajne organizacje

Historia tajnych stowarzyszeń w formie, w jakiej istnieją one dzisiaj, ma swoje początki w średniowieczu, kiedy to była masa różnego rodzaju alianse i zamówień. Najbardziej znany i popularny w kulturze popularnej są masonami. Nazwa tego klanu często opisywany w różnych teorii spiskowych i ogólnie w środowisku spiskowej. Prawie każdy dramatyczny lub wielkie wydarzenie, miało wpływ na rozwój cywilizacji ludzkiej, ktoś łączy się z masonami.

Towarzystwo masonów pojawiły się w średniowieczu. Powstaje wśród ludzi, którzy wzniesionych świątyń. W momencie, majestatyczne zamki gotyckie powstały ponad sto lat. Dlatego murarzy rozliczane w miejscu ich pracy. Takie blisko współistnienie w ostatnich latach doprowadził do potrzeby konkretnego instytucji społecznych.

Historia tajnych stowarzyszeń zleceń: loże masońskie

Wiele lat później, firma lub spółdzielni otrzymali znaczną moc ze względu na bogactwo swoich członków. W ciągu następnych stuleci, loże masońskie zaczęły się otwierać na całym świecie i nie ma już żadnego związku z budową. Rytuały i narzędzia pierwsze Freemasons (dosłowne tłumaczenie z francuskiego) zaczął odgrywać rolę symboliczną. Złożona hierarchia i struktura pozwala loże zachowania tajemnicy braterstwo. Każde łóżko sterowane określonym terytorium. Struktura Spółki podjęta naukowców, finansistów, polityków i innych osób, które odgrywają znaczącą rolę w życiu publicznym. W różnych czasach używali ich wpływem zmienia się, w zależności od teorii spiskowych, przebieg wydarzeń historycznych. Jednak nie możemy powiedzieć dokładnie, jak silny był ten wpływ. Przedstawiciele organizacji religijnych i anty-kapitalistycznych regularnie oskarżają masonów w spisku w celu kontrolowania życia politycznego świata.

Tajne stowarzyszenia w Rosji

W 1810 roku na terenie Cesarstwa Rosyjskiego zaczął narodziny dekabrystów. Dziesięcioletnia historia tajnych stowarzyszeń, eseje, które zostały napisane Danilevskim Nikolaem, został zainicjowany w wyższych kręgach społeczeństwa rosyjskiego. Rewolucyjne nastroje powstały głównie ze szlachty i wojska. Jednym z głównych powodów niezadowolenia było panowanie cesarza Aleksandra. Ponadto, wielu z żołnierzy, którzy brali udział w kampanii przeciwko Napoleonowi docenili sposób życia w krajach zachodnich. Zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa otwartej opozycji, spiskowcy skonfigurować sieć tajnych stowarzyszeń. Dzielenie grupy na zasadzie terytorialnej. Społeczeństwo Południe, Północ, i tak dalej. wyszli po jakimś czasie do komunikowania się z polskiej inteligencji, który chciał osiągnąć niezależność lub szeroką autonomię Królestwa Polskiego.

powstanie

Tuż przed rozpoczęciem powstania w życie dopiero dziesięć wielkich tajnych organizacji. Ich poglądy były zupełnie inne, zarówno w zakresie metod i wymagań. Ale głównym celem XIX-wiecznej rosyjskiej społeczności rewolucyjne nadal są: zniesienie autokracji, zniesienie pańszczyzny, zniesienie piętnaście lat służby wojskowej. Po śmierci Aleksandra I stworzył ciężką sytuację z wyborem następcy. Dekabrystów skorzystał z tego i podnieśli bunt w Petersburgu. Jednakże został brutalnie stłumiony, a przywódców stracono.

Tajne stowarzyszenia na Wschodzie

Po trasie słynnego podróżnika Marco Polo otworzył światową wschodnią historię tajnych stowarzyszeń. Assassins stały się powszechne w popularnej kulturze Zachodu, choć Polo pisał nie tylko o nich. Zabójcy – wynajęty morderca, który pracuje na Bliskim Wschodzie od VI wieku. Tajne społeczeństwo oparte na zasadzie sekty religijnej. Według niektórych raportów, młody potajemnie Hocus odpowiednich kandydatów, a następnie przenosi się do pięknego ogrodu. Kiedy się obudził, ujrzeli coś przed luksusowym miejscu z egzotycznych roślin, uwodzicielski panien, dobre jedzenie i inne rzeczy. Spędzili tam jeden dzień, po czym ponownie i spania nadana domu hokus. Po że byli przekonani, że odwiedził ogród, i byli gotowi mu służyć który obiecał trafić z powrotem po śmierci. Zabójcy są zawodowymi zabójcami, którzy uciekają się do usług władcami północnych księstw Iranu.

Tajne stowarzyszenia naziści

Po pierwszej wojnie światowej, Niemcy są w skrajnym upadku. W 1918 roku niemiecka historia tajnych towarzystw zaczyna się w Monachium. Nazistowska organizacja okultystyczna wniósł znaczący wkład w dojściu Hitlera do władzy. Najbardziej znanym ezoteryczny tajne stowarzyszenie – Tula. Jej członkami byli zamożni i szanowane przez Niemców. Ich spotkania odbywały się w luksusowych hotelach. Struktura i sposób organizacji dość dużo skopiował masoński styl. Członkowie Thule aktywnie studiował mitologii germańskiej. Na podstawie greckiego mitu, wierzyli, że starożytni Aryjczycy żyli w jakimś północnym kraju.

I naziści uważali się za potomków tych ludzi. Byli rasistami, ale początkowo ustawione się jako społeczeństwo apolityczny. Że Hitler doszedł do niego, kiedy stworzył własną partię. Z pieniędzmi i połączeń Hitlerowi organizacja była w stanie promować swoją partię. Ale okultyzm pchnął wielu pracowników powołanych przez nazistów. W związku z tym grupa robocza stopniowo zaczął się przejąć władzę. Po pierwsze, są one całkowicie podporządkowane gazeta opublikowała na pieniądze Tuły, a po powrocie do Reichstagu umieścić wiele wybitnych postaci okultyzmu.

obalenie

Ile było związane z końcówką Trzeciej Rzeszy Nieznanego Thule. W filmie „Historia tajnych stowarzyszeń” Bruce Byurgess częściowo odsłania ten temat, ale z punktu widzenia konspiracji. Przez dziesięciolecia, chodzenie mity o tym, co hitlerowcy rzekomo uczęszczanym przez pewną grupę naukowców, którzy poszukują starożytnych artefaktów dla elewacji Hitlera.