283 Shares 6258 views

„Aminosol Neo”: instrukcja obsługi, opis i opinie

Niestety, w niektórych ciężkich chorób pacjenci wymagają żywienia pozajelitowego. Tylko w ten sposób organizm może otrzymać wystarczającej ilości składników odżywczych. Często jest to rozwiązanie stosowane w nowoczesnej medycyny „Aminosol Neo”, który pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie komórek. Oczywiście, pacjenci są zainteresowani więcej informacji na temat leku.

Lek „Aminosol Neo”: kompozycja zdjęcia i forma

Oczywiście, aby zacząć, to do czynienia z kompozycją i postaci leku. Co to jest lek „Aminosol Neo”? Opis złożone w oficjalnym oświadczeniu, że lek jest stosowany do żywienia pozajelitowego i zawiera niezbędne aminokwasy organizm i elektrolity.

W szczególności, kompozycja występuje w więcej niż dziesięciu aminokwasów w postaci L-izomery, w tym metionina, arginina, alanina, prolina, histydyna, tyrozyna, fenyloalanina, tryptofan, serynę, leucyny, waliny, izoleucyny, monooctan lizyny. Jako substancje pomocnicze stosuje się wodę oczyszczoną i lodowaty kwas octowy.

Dostępne „Aminosol neo”, w postaci roztworu do podawania dożylnego. Jest przezroczysty, bezbarwny, ale czasami ma żółty lub brązowy odcień. Apteki może uzyskać lek w fiolkach szklanych o pojemności 500 ml.

W niektórych przypadkach, u pacjentów są przewidziane rozwiązania „Aminosol neo-E”, która zawiera ponadto kompleks kwasu aminowymi jako zestaw elektrolitów, w tym wapnia, sodu, potasu, chlorku magnezu, glicerofosforan i niektórych innych jonów.

Przy okazji, aby kupić butelki z rozwiązanie jest możliwe tylko w stacjonarnych oddziałach szpitalnych, a jedynie wymaga recepty od lekarza – w konwencjonalnych leków apteki nie sprzedają. Zachować lepszy w chłodnym pomieszczeniu, jest chronione przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych (uznany za optymalny temperatury 15-25 ° C). Okres ważności – 2 lata od daty produkcji.

W niektórych przypadkach, stosowanie leków: dowody

Jak już wspomniano, lek powszechnie stosowany w nowoczesnej medycynie do częściowego lub całkowitego żywienia pozajelitowego. W szczególności wskazania do postępowania są:

  • hipermetaboliczny warunki, w tym ciężkiego urazu, posocznica, masywne oparzenia;
  • ostre choroby układu pokarmowego, w tym zapalenie trzustki, przetoki, oraz obecność stanu zapalnego w ścianie jelit, niedrożności, zaburzenia wchłaniania, w skrócie, w tych sytuacjach, w których normalny zasilacz jest możliwe;
  • Preparat stosuje się do nasycenia organizmowi cennych substancji przed interwencją chirurgiczną, oraz w okresie pooperacyjnym;
  • rak czasami nie pozwalają pacjentom jeść enteralno.

Medycyna „Aminosol Neo”: instrukcje użytkowania

Tylko lekarz może wybrać odpowiedni lek dla pacjenta i ustalić dawkowanie. Oficjalny przewodnik leku „Aminosol Neo” zawiera jedynie ogólne wytyczne, pozostawiając ekspert prawa do korekty schematu leczenia.

Roztwór ten jest podawany przez infuzję do żyły centralnej. Dawka zależy od wielu czynników, w tym stężenia leku i masy ciała pacjenta. Jeśli chodzi o stosowanie w postaci 10% roztworu, dzienna dawka wynosi 10-20 ml na kg ciała (20 ml, w tym przypadku – Maksymalna dopuszczalna dawka). Zaleca się wprowadzenie płynu w tempie 20-35 kropli na minutę (nie szybciej).

Przy podawaniu w roztworze o stężeniu 15%, w dawce dziennej wynoszącej 6,7-13,3 ml na kilogram masy ciała pacjenta. Osób o masie ciała 70 kg, podawane są zazwyczaj od 470 do 930 ml na dzień, w ilości 16 kropli na minutę.

Chory musi być pod nadzorem lekarza lub pielęgniarki. W przypadku pacjentów z niewydolnością nerek dawkowanie zmienia się – jest pokazany około 6-10 ml na dzień (na kilogram ciała). Osoby z białkiem niewydolności wątroby należy również mniejsze – jest wprowadzona od 8 do 11 ml na kg.

Przeciwwskazania do prowadzenia terapii

Czy wszyscy pacjenci mogą być przepisane rozwiązanie „Aminosol Neo”? Instrukcja mówi, że pewne ograniczenia nadal istnieją. Oto ich lista:

  • Ciężkie uszkodzenie wątroby i nerek;
  • szok stany;
  • kwasica metaboliczna;
  • niedotlenienie;
  • niewyrównaną niewydolnością serca.

Lek ten nie jest przepisywany kobietom w okresie ciąży i karmienia piersią (jeśli trzeba użyć na czas trwania karmienia piersią należy przerwać rozwiązanie podczas laktacji).

To ma ograniczeń wiekowych i medycyny. Jego działanie nie badano w grupie dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, więc efekty leczenia nie są znane. W cukrzycy, choroby wątroby, nadciśnienie i posocznica lek może być stosowany, ale trzeba być ostrożnym – pacjent musi być pod stałym nadzorem personelu medycznego.

Jakie skutki uboczne są możliwe?

Jak opinie lekarzy, lek „Aminosol Neo” w większości przypadków dobrze tolerowana przez organizm. Niekorzystne reakcje na ogół występują w niewłaściwej dawce, lub niewłaściwego podawania.

Jeśli roztwór jest podawany zbyt szybko, u pacjentów obserwowano tachykardia, nudności, wymioty, zwiększona potliwość. W tych przypadkach, w których po działaniu leku pacjent otrzymuje inne preparaty aminokwasowe mogą wywoływać reakcje alergiczne, w tym świąd i wysypki, duszności i skurcz oskrzeli. Konsekwencje mogą także gwałtowny spadek ciśnienia krwi (do szoku).

Wszystkie powyższe objawy znikają, jeśli przerwać przyjmowanie leków. Leczenie jest często spadek poziomu kwasu foliowego w organizmie, więc pacjenci są zawsze dodatkowo przepisać kwas foliowy.

Po wprowadzeniu do zbiornika obwodowego może spowodować podrażnienie jego ścian. Istnieje prawdopodobieństwo zakażenia ran pozostawionych po wlewie, więc trzeba przestrzegać wszystkich standardów zdrowia i ściśle monitorować stan pacjenta.

Przedawkowanie i jej objawy

Przypadki przedawkowania są znane. Wprowadzenie zbyt rozwiązania towarzyszą nasilone nudności, wymioty, które często kończy. Dla innych funkcji to gwałtowny wzrost temperatury ciała oraz tachykardia. U niektórych pacjentów nie jest naruszeniem składu elektrolitu osocza.

Powinien on być natychmiast, że wyżej opisane zaburzenia rewersyjnym. Zaprzestanie terapii lub zmniejszania ilości leku prowadzi do zniknięcia wszystkich znaków. W niektórych przypadkach, jako leczenie objawowe według niniejszego zaburzeń.

informacje dodatkowe

Rozwiązanie nie powinno być mylone z innymi lekami i podawane jednocześnie. Należy zauważyć, że możliwych interakcji. Na przykład, lek „Aminosol neo” niezgodne z tiopentalu sodu. Przy jednoczesnym stosowaniu argininy (stanowiących składnik leku) i spironolaktonu w chorych obserwuje się rozwój ciężkiego hiperkaliemii.

Jednocześnie biorąc lek z niektórych leków moczopędnych i aminofilina zwiększa poziom insuliny we krwi. Jeśli pacjent przyjmuje doustne hormonalne środki antykoncepcyjne, konieczne jest również, aby poinformować o tym lekarza, ponieważ łączne stosowanie może zwiększyć ilość produkowanego hormonu wzrostu.

Kiedy przychodzi do leczenia pacjentów z cukrzycą, na tle żywienia pozajelitowego za pomocą tego rozwiązania dla pacjentów muszą wstrzykiwać insulinę – dotyczy to mężczyzn oraz do pierwszego i drugiego typu cukrzycy (nawet jeśli wcześniej wymagane stosowanie insuliny syntetycznej nie było).

Analogi i ceny leków

Nie każdy jest odpowiednia terapia z użyciem roztworu „Aminosol Neo”. Analogi leków, oczywiście, istnieje. Wielu lekarzy przepisywania takich jak roztwory zamiennych do żywienia pozajelitowego jako „aminy” i „amino”. Niezły analogi są również uważane za "Aminosteril", "Gepasol", "Kabiven", "Infehol". Wielu z nich są stosowane w pediatrii w leczeniu wcześniaków.

Oczywiście, aby wybrać zastępczy lekarz może jedynie – niezależne stosowanie wszelkich pożywek może tylko zaszkodzić.

Jeśli chodzi o koszty, butelka rozwiązanie będzie kosztować około 650-800 rubli, w zależności od miejsca zakupu i producenta.

Zalety i wady leków: profesjonalistów i pacjentów recenzji

Co lekarze mówią o leku „Aminosol Neo”? Opinie są w większości pozytywne. Rozwiązanie naprawdę pomaga utrzymać normalne funkcjonowanie organizmu pacjenta, przywraca równowagę elektrolitową. Leczenie zwykle przebiega sprawnie, bez żadnych komplikacji i przeciwwskazań nie tak dużo.

Pacjenci pamiętać również brak skutków ubocznych i dyskomfortu podczas infuzji. Niestety, koszt leków jest wysokie, a dla pełnego oczywiście trzeba kilka butelek, które mogą być przypisane do braku lekarstw. Ale pozytywny efekt leczenia naprawdę jest i zdrowie więcej pieniędzy. W każdym razie, w tak trudnych warunkach, w których pacjent potrzebuje do żywienia pozajelitowego, konieczne jest, aby ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń specjalisty prowadzącego.