708 Shares 7235 views

rak szyjki macicy: przyczyny, etapy i leczenie

Rak szyjki macicy – jest najczęstszym nowotworem złośliwym kobiet. Według statystyk takiej diagnozy jest 10, płci pięknej z 100000. a liczba ta rośnie każdego roku. Zasadniczo, rak szyjki macicy występuje u kobiet pomiędzy 40 a 60 lat. Wśród zachorowań na raka bierze 3 miejsce w świecie.


Szyjki macicy powoduje raka

Jest udowodnione, że główną przyczyną, która prowadzi do rozwoju raka szyjki macicy – wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Wszystko w naturze istnieje około 70 jego odmian. Ale co do zasady, rak macicy, powodując HPV №18, №16 i №31.

zakażenie

Główną drogą zakażenia HPV stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Szczególnie podatne na to są kobiety, które:

  • są aktywne seksualnie przed ukończeniem 16 lat;

  • Zrobiliśmy kilka aborcji;

  • biorąc hormonalnych środków antykoncepcyjnych ;

  • są choroby przenoszone drogą płciową;

  • zmiana partnerów seksualnych;

  • One rodziły do 16 lat;

  • mają krewnych z diagnozą.

Stadium choroby i jej objawów

1 stopień. W tym stadium choroby kobieta może nawet nie zdawać sobie sprawę z jego obecności. Objawy są praktycznie nieobecne – wybór nie odbiegają od normalnych (bez krwi), nie ma bólu. Rak nie wyszła poza parametrami szyjki macicy. W identyfikacji choroby w leczeniu momencie przyniesie najwyższy wynik.

2 stopni. Tutaj, choroba ma już pewne oznaki – pojawiają się plamienia guza pozostawia ściany macicy i przenosi do ściany miednicy. W leczeniu choroby, w tym etapie, 75% kobiet przeżyć.

3 do 4 stopni. Kroki te, w przeciwieństwie do poprzedniego rozwija się bardzo szybko. Stopnia 3 nowotworów charakteryzuje wydajność standardowych miednicy granicznej może obejmować odbytnicy lub pęcherza. Są przerzuty w innych częściach ciała. Leczenie na tym etapie życia zachowuje 40% kobiet. Jeśli choroba podjęła 4 stopnia, wówczas pacjent ma bóle w rejonie zrzutu miednicy i krwawe, z zapachem zgnilizny. W tym przypadku szansa tylko 15% pacjentów pojawia się przeżyć.

leczenie

raka szyjki macicy, efekty, które mogą być nie do naprawienia, działa głównie operacji. Podczas tego procesu usuwania całej macicy i okolicznych węzłów chłonnych. Ale jeśli choroba została odkryta we wczesnych etapach jego rozwoju, a następnie radioterapię. Występowała także w przypadku, jeżeli po zabiegu istnieje ryzyko nawrotu choroby.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów, przeprowadza się tak zwane wewnętrzne radioterapia – to wprowadzenie w znieczuleniu ogólnym aplikatorów tamponoobraznyh w którym umieszczone jest źródło promieniowania.

Ponadto, aby zwiększyć prawdopodobieństwo odzyskania kobiet, u których komórki nowotworowe rozprzestrzenia się do innych części ciała lub nawrotową chorobą chemioterapia jest używany z różnymi kombinacjami leków.

profilaktyka

Aby zapobiec rozwojowi choroby każda kobieta powinna regularnie odwiedzać ginekologa biura i przechodzą Pap testu do wykrywania wystąpienia nowotworów. Ponadto w ostatnim czasie szczepionki HPV (№16 i 18), który jest zalecany dla wszystkich kobiet od 12 do 45 lat.