695 Shares 3947 views

wierzba piłka dla krajobrazu

Jako wspólne drzewo, wierzba ma wiele odmian i hybryd. Ze względu na łatwość przekraczania istnieje wielka różnorodność jego form: od pnący się do 20-metrowych kawałkach.


opis

Ze względu na swoje właściwości dekoracyjnych w ogrodnictwie często wykorzystywane kulisty wierzba. Nazwa dostali od kształtu korony. To mnoży się pięknem swojej bogatej zieleni gęstego listowia. Na wysokości mogą osiągnąć 20 metrów. Rozprzestrzenianie koronę w namiocie, bezpośrednich obwisłymi gałęziami, delikatny liści dekoracyjne młodych pędów wczesną wiosną – dzięki tych cech kulisty wierzba (kruchych) jest bardzo popularny. Cztery lata później, gałęzie stają się kruche i małe kawałki dywan z pni drzew. Życie tych roślin – około 75 lat. Od kulisty wierzba tolerować opary na ulicach miasta, są one często wykorzystywane do parki krajobrazowe i aleje.

Willow w projektowaniu krajobrazu

Istnieje przekonanie, że ogrody mogą być wydawane wyłącznie za pomocą różnych form wierzb. Istnieją rodzaje granic, trzeba zabezpieczyć. Spośród nich można tworzyć całe dzieło sztuki. Łącząc Willow z różnych roślin ozdobnych, robią ciekawe decyzje w projektowaniu krajobrazu. Dobry niskie drzewo zasadzone nad stawem, umieścić skały na pierwszym planie i ozdobić swoje kolory ziemi pokrycia. Może być również stosowany w jednym sadzenia wierzby stabilizacji skarpy. W takim przypadku zaleca się sadzić wierzby kuliste, osiągając wysokość trzech metrów. Mają liście z szarawy odcień, wyginając gałęzie z lekką skorupą.

Wybór miejsca do sadzenia

Interesującym punktem jest kwitnące drzewo, które pojawia się w kwietniu. A owoce dojrzewają na początku czerwca. Oni mają słodki smak i kolor szary. Jak piękna wierzba, a tak mało wymagające w opiece. Kochają otwarte słonecznym miejscu. W porze suchej muszą być dobrze podlewane, w normalnych czasach, aby upewnić się, że gleba jest zawsze pozostały wilgotne. Uprawa wierzby, ku uciesze gospodarzy szybko. Jeśli posadzone młode drzewo zacznie wysychać, utrzymać ją podlewać. Z korzenia wyrośnie nowe pędy. Można posadzić rośliny, zamiast pojedynczego kulisty krzew. Na małych działkach sadzić lepsze niskie (do 7 m) wierzba kulisty, takie jak klasy bullata.

lądowanie

Drzewo rośnie i słońce, aw małym półcieniu. Pogodzić z różnych typów gleby, jednak lepiej jest, gdy część znajduje się na obszarze gliny stale zachowują wilgoć. Sadzenie wierzba kulisty wykonywany na głębokość 70 cm, konieczne wcześniej do odwadniania grubości około 25 cm z piasku lub żwiru. Odległość pomiędzy kilkoma roślinami powinny wynosić do 2 metrów. Uprawa wierzby sferycznej (zdjęcie po lewej) i szybko przeszczep niesie złe. Jeśli nagle zajdzie taka potrzeba, to lepiej, aby wdrożyć do 3 lat.

Powstawanie korony

Konserwacja jest ograniczona do gleby rozluźnienia bagnetem łopaty, ściółkowania torfem lub skoszoną trawą, gałązki obrzezania. Korona utworzony poprzez usunięcie dolne długie pędy. Aktualizacja stare drzewo może być, że cięcia na pniu pniu drzewa.