889 Shares 5394 views

Większość małych laptopów. Mały laptop nazywa?

Mały laptop nazywa? Obecnie, te techniki są znane jako mini notebooków. Kategoria ta odnosi się do urządzenia przenośnego, który można łatwo rzucać w dowolnym odpowiednim worka, pozostawiając wystarczającą ilość miejsca dla innych potrzeb.


Bardzo mały notebook ma wymiary nieco większe notebooka. Jednak nie wyklucza to nowoczesne modele wykazać możliwości przy stosunkowo niedrogich komputerów osobistych. Spójrzmy na najbardziej popularnych modeli mini-notebooków, które warto zwrócić uwagę na przeciętnego użytkownika.

HP Envy Spectre XT

Jest to dość niezawodne i stosunkowo niedrogie podręczne urządzenie, które łączy wszystkie cechy, które powinny być różne bardzo proste, wysokiej jakości laptop.

Tutaj od razu warto zauważyć szczególne wymiary i zmniejszona waga laptopa. Model ten posiada ekran o przekątnej 13 cali jest. W odniesieniu do wymiarów, są one 31,6 x 22,4 x 1,8 cm, ciężar urządzenia. – 1,4 kg.

Pomimo delikatność konstrukcji zewnętrznej, HP Envy Spectre XT jest szczególnie produktywność. Być może było to spowodowane wykorzystaniem procesorów opartych na Intel Core i5 i i7. Ten niewielki, lekki laptop jest w stanie pokazać najlepszy w wykonywaniu wielu zadań biurowych.

Acer Aspire S5

Przez długi czas, ten model nie oddać mocno ugruntował swoją pozycję na rynku. W czasie prezentacji mini-notebook jest jednym z pierwszych lekkich konstrukcji, które wykorzystują procesory Intel Core. Jednak korzyści z urządzenia przenośnego nie ogranicza się do tego.

Acer od dawna działa jako renomowanego dewelopera, o wysokiej jakości i niskiej cenie szczerze, ale w tym samym czasie imponujące technologii komputerowej. Podobno Acer Aspire S5 miała być najwyższym osiągnięciem firmy w zakresie tłumaczenia w rzeczywistości oryginalne idee estetyczne. Główną cechą jest tu projekt małej grubości laptopa. W wyniku skrupulatnych prac rozwojowych było uwalnianie mini-laptop z grubością ciała tylko około 11 mm.

Apple MacBook Air 13

Małe laptopy tego producenta są liderami w projektowaniu i jakości produkcji. Naturalnie, rozdzielczość do 1440 x 900 pikseli szczerze nie można nazwać najwyższy spośród wszystkich ręcznych urządzeń dostępnych na rynku. Jednak w praktyce jest to absolutnie wystarczy do wygodnej pracy.

Idąc notebooka z trybu uśpienia do stanu aktywnego odbywa się w ciągu kilku sekund, dzięki czemu można szybko dokonać niezbędnych zmian w dokumentach, wyświetlanie wiadomości e-mail i pracy w przeglądarce.

Te małe laptopy posiadają wygodną klawiaturę z dobrym oświetleniem, wygodne sterowanie touchpad z obsługą systemu gestami, który eliminuje potrzebę myszy. Rozwijamy prawie żadnych wad z wyjątkiem jakości obrazu, do którego urządzenie jest nieznacznie niższa od bezpośrednich konkurentów.

Małe laptopy z tej serii posiadają następujące zalety:

  • przedłużone autonomicznej pracy (powyżej 12 godzin);
  • operacji o wysokiej prędkości;
  • Gładkość i łatwość operacji;
  • Ciało miniaturowy;
  • atrakcyjny design.

Wśród oczywistych wad rozwoju jest zapewnienie trochę zawyżone ceny, która będzie sobie pozwolić każdy zainteresowany użytkownik, jak również brak możliwości zwiększenia ilości pamięci RAM.

Sony VAIO Pro 13

Małe laptopy z tej serii posiada wysokiej klasy, wysokiej jakości 13-calowy wyświetlacz. Rozwój waga jest tylko o 0,9 kg lub mniej niż wszystkich powyższych urządzeń przenośnych. Wszystko powinno dodać solidną obudowę z włókna węglowego, wygodny touchpad. Jest to rozwój dziś można określić jako najmniejszy laptop.

Model jest w stanie zrobić dobrą konkurencję pierwsza pozycja na liście miniaturowych laptopów. Jednak wyraźna wadą jest dość ograniczona w czasie pracy w trybie offline.

ASUS Zenbook UX32LN

Stwierdzając najlepszych małych laptopów, nie można ignorować Zenbook UX32LN. Model ten jest wyposażony w wyświetlacz, którego przekątna 13,3 cala, a rozdzielczość ekranu wynosi 1920 x 1080 pikseli.

Obecność powłoki matowy wyświetlacz bez irytujących odblasków jest tym, co odróżnia rozwój w porównaniu do innych popularnych mini-notebooków. Dlatego zakup urządzenia może być zalecane dla wszystkich użytkowników, którzy muszą siedzieć godzinami przed ekranem.

Jeśli chodzi o wydajność, twórcy udało się zmieścić w niewielkiej obudowie dysk twardy, który wynosi aż 1000 GB. Obecność dyskretnych kart graficznych serii NVIDIA GeForce 840M zapewnia możliwość pracy z najnowszym oprogramowaniem do przetwarzania wideo, a także z wprowadzeniem nowoczesnych gier.

Porady przy wyborze mini notebook

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa mały? Jak nazwać przenośnym urządzeniem?

Przy wyborze mini-laptop do pracy, przede wszystkim należy skupić się na wielkości wyświetlacza, tak jak wygoda dla oka jest tu kluczowa. Nowoczesne mini-notebooki mają ekrany, wymiary, które rozpocznie się 7 cali.

Jeśli mówimy o rozdzielczości wyświetlaczy, minimalne parametry większości mini-D 800 x 480 pikseli poziomych użytkowników sił, aby wyświetlić zawartość zasobów internetowych. Jednak nowa generacja urządzeń przenośnych mają bardziej komfortowe rozdzielczość – 1024 x 600 pikseli, który ułatwia przeglądanie, porównywalną do notebooków pełnowymiarowe.

Jeśli chodzi o system operacyjny, większość mini-notebooków pracują na podstawie wolnego, wstępnie zainstalowanym systemem operacyjnym Linux. Montaż systemów operacyjnych znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo złośliwego ataku. Dodatkowo, specjalnie dla producentów urządzeń przenośnych miniaturowych zaprojektowany interfejs przyjazny dla użytkownika w porównaniu do standardowych narzędzi systemu Windows.

Nie możemy ignorować kryterium władzy partyjnej, która zależy głównie od dostępnych procesorów. Do tej pory, aktywny rozwój procesorów dla mini-notebook ma tylko kilka firm: VIA i Intel.

Początkowo większość mini-notebook działa przy użyciu procesora Intel Celeron M z zegarem o częstotliwości 1,8 GHz, 800 do. Jednak w ostatnich powszechne stają się bardziej wydajne chipy Atom i Core.

Procesory VIA wykazać również całkiem przyzwoitą moc, ale nie może wykonać operację jak najszybciej rozwoju Intel. Chociaż ta opcja lekko obniża koszt urządzenia przenośnego, w tym przypadku, trzeba pogodzić się ze zredukowanym czasie pracy urządzenia w trybie offline.

W rezultacie,

Każdy model mini-laptop, który zdobył uwagę w tym materiale, w jego własnego dobra. Dlatego decyzja o wyborze konkretnego wariantu jest do użytkownika, na podstawie osobistych preferencji, środowiska pracy i potrzeb. Jednocześnie przedstawiono wybór wspaniałą dziewczyną Przewodnik jest w stanie służyć światu przenośnych zminiaturyzowanych technologii.