523 Shares 8909 views

Kropka, kropka … Punktowe malowanie konturów

W salach Ermitażu i Muzeum. AS Puszkina w Moskwie, poświęcony twórczości impresjonistów artystów mają niesamowite obrazy namalowane w technice pointylistyczną. Jeśli nie zbliżył się do nich i zajrzeć do malowania tkanin, staje się oczywiste, że obraz stworzony przez małych uderzeń punktowych. Ze względu na to, wydaje się, że obraz składa się z mikroskopijnych elementów mozaiki są montowane wewnątrz rąk mistrza. Na podstawie tej techniki stosowanych artystów wymyślił własną rękę, co nazywa punkt-punkt i wybitnie służy do malowania różnych przedmiotów dekoracyjnych, patrząc na to, wydaje się, że wszystkie z nich są ozdobione małymi koralikami lub kulek, jest tworzona na powierzchni złożonej wielobarwnej opalizacji i ornament splot.


Spot malowanie za pomocą obwodu akrylowy, który zwykle otaczają rysowanie, malowanie szkła lub ceramiki. Spot malowanie kontury mogą być wykorzystywane do dekoracji szkła przezroczystego szkła, butelek, ceramika, drewno, szkło, meble, elementy dekoracyjne małe.

Spot malowanie konturów. Podstawy doskonałości

Obwody sprzęt malarski nie są trudne, ale wymaga cierpliwości i dokładności. Dla jego rozwoju i uzyskania niezbędnych umiejętności, można zacząć od prostego malowania kieliszków białego szkła przezroczystego. Do pracy potrzebne są: okulary, kontury na szybie (najlepsza firma Decola) różnych kolorów do malowania obrazu, alkohol lub aceton, pałki i tarcze bawełniane.

Rysunek umieszczony w szybie, a my go naprawić tak, że pasuje blisko szyby. Powierzchnia szkła odtłuszczane acetonem lub alkoholem. Delikatne naciśnięcie obrys rury, a punkty rysunek różnych kolorach. Na szerokich linii zagęszczonej farby większej punkcie, przy bardzo cienkiej -Więcej małej. Rura wylewka Przetrzeć wacikiem, usuwając dodatkowy obwód. Miejsca, które były nierówny wzór lub zamazany, można skorygować poprzez podanie obwód do wyschnięcia, a następnie oczyścić poszarpaną punkt nóż lub ostrze maszynki do golenia, powodując ich nowa. Po spędzeniu wszystkie linie konturowe tego samego koloru, przejdź do następnego koloru. Więc stawiamy cały obraz. Dajemy go do wyschnięcia na co najmniej jeden dzień. Następnie wyroby umieszcza się w piecu do pieczenia, w temperaturze 150 – 170 ° najwyżej. Po 30-40 minutach wyłączeniu pieca po schłodzeniu, wyjąć okularów. Praca jest zakończona. Pieczenie zabezpiecza kontur rysunku i okulary mogą być wykorzystywane do innych celów. Mogą być bezpiecznie myte, wlać płyn w nich, itd.

Spot malowanie konturów można ozdobić artykuły wykonane z drewna. Technika tego samego wzorca. Szkic rysunku stosuje się na powierzchnię drewna Miękką pióra ołówek lub hel. Gotowe malowane zarysy na produkty drewniane jest pokryta ochronną warstwą lakieru akrylowego do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Inną doskonałą platformą do malowania konturów może być konwencjonalne świece woskowe, który będzie unikalną dekorację świątecznego stołu lub wnętrza.

malowanie świece

Spot malowanie konturów świec może być tematyczna poświęcona jakąś znaczącą datę: urodziny, ślub, rocznicę, etc. Dla kształtowany za pomocą specjalnego układu na bazie wosku (na przykład spółka Kroyl (Niemcy)). Pierwszy na pióro żelu świeca jest stosowana do kształtu przyszłego malarstwa. Następnie konturowe wzór kropek stosuje się do konturu koloru ściskając farby z rury. W przypadku małych kropek i wzorzec stosuje się rozcieńczalnik metalową końcówkę, która może być wykonana z samego aluminium. Punkt po punkcie, wypełnić cały obraz. Dać suche. Pętla wosk suszy dość szybko. Opierając się na świecy stopi się wraz z nim.

Spot malowanie konturów – wymaga wystarczająco dużej napięcia, uwagi i opieki. Ale wynik, który otrzymuje się na koniec pracy będzie niesamowite. Ta technika jest fascynujący dla jego wyjątkowość, elegancji i oryginalności.