888 Shares 5113 views

Jak zainstalować Windows na netbooku z kijem? Jak zainstalować Windows 7, Windows XP na netbooku Asus?

System operacyjny Windows stał się wolniej pracować, powiesić, istnieje sporadyczne błędy … Jak dobrze ta sytuacja właściciele komputerów. Wychodził, zapewne każdy, a więc znacznie więcej niż raz. Większość pytań tej perswazji krótką odpowiedź: „Przywracanie systemu”. Dla doświadczonego użytkownika, proces ten jest prosty. Rozciągnięte w czasie, ale proste. Jeśli nie jesteś doświadczonym użytkownikiem … Jednak i ten problem można rozwiązać.


Jest to o wiele trudniejsze do rozwiązania, jeśli nie jesteś stacjonarnym PC, netbook. Na komputerze, operacja składa się z trzech etapów: download, rejestrowane, zestaw. Wizerunek każdego systemu można znaleźć w Internecie lub kupić. Ale ten obraz płyty CD lub DVD-ROM. Problemy komputerowe i napędzane pojawią. Ale na netbooku jechać tam i czytać płyty to po prostu nie jest na nic. W związku z powyższym, na pytanie „Jak ponownie zainstalować system Windows na netbooku dla początkujących?” To może być pewne trudności.

kilka rozwiązań

Przyjrzyjmy się jak dokonać reinstalacji. Wstępie, że metody te są przeznaczone do chwili, gdy system jest nadal w urządzeniu do rozruchu. Nawet jeśli jest to powolna. Po prostu, jeśli system nie uruchamia się i nie masz pod ręką inny komputer, problem jest ponowna instalacja systemu Windows na netbooku można rozwiązać jedynie za pomocą centrum serwisowego i dodatkowych pieniędzy. Ale tak długo, jak system jest załadowany, można użyć jako to, że nawet na kilka sposobów.

Przyjrzyjmy się każdej metody w szczegółach. Zacznijmy od najbardziej znanych.

Pierwszy proces. faktycznie netbook

Najprostszym i chyba najbardziej znanym sposobem – jest zainstalowanie systemu bezpośrednio z netbooka. Wszystko co jest potrzebne – miejsce na dysku, gdzie będziemy pobierać, a następnie rozpakować obraz. Z obrazem na płycie, na pytanie, jak ponownie zainstalować system Windows XP na netbooku, po prostu nie powstają. XP – to dość stary system i posiada pełną dokumentację, z której można rozpocząć instalację bezpośrednio z systemu „na żywo”.

Po znalezieniu pliku, należy uruchomić instalację, należy ustawić. Istnieje kilka inne rozwiązanie niż, na przykład, w czystej instalacji na personalke, ale netbook nie jest personalka. Ale bez względu na to w jaki sposób jest on używany, instalacja opcją „na żywo” opisane powyżej.

Kiedy prawidłowo zainstalowane, będzie pozostawać wszystkie filmy, muzykę i inne dokumenty. Indywidualne programy będą musiały odbudować się, ale nie ma nic do zrobienia. Co jest ważniejsze – system operacyjny lub ustawienia, które mogą zostać zwrócone?

To prawda, że powinniśmy pamiętać zastrzeżenie, a mianowicie – że stał na urządzeniu przed ponowną instalacją. Jeśli nie było XP, będziesz miał inny problem – należy zachować ostrożność i wybrać instalację jako „Update” (ta metoda, aby zapisać dokument). Ale jeśli stał Linux, na przykład pytanie, jak ponownie zainstalować system Windows na netbooku jest trochę bardziej skomplikowane. Idź w głąb dżungli, by zobaczyć, dlaczego tak jest, nie będziemy, i przejść do następnej metody.

Sposób drugi. Standardowa pamięć flash

Użytkownik, który wczoraj siedział przy komputerze, wie wystarczająco dużo o takiego prostego urządzenia jak dysk flash. Ta niezależna jednostka do przechowywania informacji. Jednocześnie, netbook użytkownik wie, że jego devayse posiada kilka złącz dla standardowych dysków flash. Nasuwa się pytanie – czy to możliwe użycie dysku flash USB lub parafrazując, jak ponownie zainstalować system Windows na netbooku z kijem?

Jak się okazuje, jest to bardzo proste. Musimy dysk flash siebie, naszego netbooka i dwóch programów – system własny obraz dowolnego programu, w stanie zrobić bootowalną pamięć USB. Ponieważ montaż całego biegnie z dysku USB, konieczne jest, aby wybrać taką objętość, że cały obraz całego systemu będzie pasował na niego. Na przykład, w powyższym sposobie, ilość wszystkich plików odbywa około 1 dysk optyczny. Dla takiego systemu jest odpowiednia pamięć flash 1GB. karty flash jest pusty, pożądane jest, podobnie jak w trakcie programu mogą być formatowane. Jeśli dysk flash większą objętość niż systemu po instalacji będzie można nagrywać, i inne pliki.

Na przykład program UNetbootin działa w 4 etapach. Jeśli dysk lampa jest zdefiniowana, wybierz DiskImage (na dole) z listy rozwijanej obok typu – ISO, a następnie przed nim, po lewej kliknij, aby wybrać wcześniej ściągnięty plik obrazu. Znaleźliśmy sposób – aby otworzyć swój program. Następnie szukasz przycisk OK w dolnej części okna. Od pewnego czasu oczekiwania. Pod koniec programu oferuje lub po prostu restart (restart teraz) lub wyjścia (exit).

Gdy karta flash jest gotowy – urządzenie przed przeciążeniem, a następnie w celu odsłonięcia pierwszego BIOS , aby uruchomić z lampą błyskową lub utrzymywania obciążenia w czasie F8 (empirycznie rozwiązany: lub F5 lub F8). Powinien pojawić się menu wyboru urządzenia startowego, jeśli jest podłączony dysk flash, zostanie on wymieniony jako dysk USB, wybierz ją. Instalacja rozpocznie się bezpośrednio z kijem.

Różnica między wyżej opisany sposób, a to, że po przygotowanej pamięci flash USB, pliki instalacyjne z dysku twardego mogą być usunięte, ponieważ będą one na dysku flash, i to od zostaną zainstalowane jej system.

W zasadzie, sposób instalacji z dysku USB jest najbardziej wszechstronny, więc ma to sens na dysk flash USB po instalacji nie jest czyszczony. Wciąż może być przydatna.

Niezależnie od tego, co postawić, trzeba wybrać „Update”, aby móc zapisać plik dokumentów.

Jeśli chcemy zainstalować system, nadchodzi później, świeży, nowoczesny, powinniśmy mówić o ilości nowych systemów.

Trochę na objętości i licencji

W standardowym netbook dysku twardego małym rozmiarze. Jednocześnie, opisane metody zakładają, że używasz dysku twardego na netbooku. Nikt, oczywiście, nie zabrania przygotować dysk flash USB w innym komputerze, jeśli w ogóle. A jeśli nie? Jednocześnie Okna kopie najnowszej instalacyjne mają znaczne ilości 3, 5, 8 GB.

A jeśli 1-2 GB jest zwykle możliwe, aby znaleźć 8-16 może być już problem. Często na płycie wielu systemów, a proces instalacji, można wybrać, który z nich postawić. Wybierz pliki ale tylko jeden system nie będzie działać z powodu opcji licencyjnych w nowym systemie operacyjnym „Microsoft”. Ściśle mówiąc, te dyski jeden system – wersje najbardziej kompletne, a dodatkowe zależą od klucza, że użytkownik kupuje.

Porozmawiajmy o zainstalowanie bardziej nowoczesny OS

Tak więc, jeśli masz do czynienia z faktem, że istniejący system masz, z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolony i chcesz zainstalować Windows 7, a potem nadszedł czas, aby zająć się kwestią, jak ponownie zainstalować Windows 7 na komputerze typu netbook.

W rzeczywistości, dwa z najprostszych opcji podano wcześniej. Jeśli mają z jakiegoś powodu nie są spełnione, można korzystać z innych sposobów. Jako guru powiedzieć, wszystko w systemie można wykonać na kilka sposobów.

Trzeci sposób. Aktualizacje z obrazami

Jak wspomniano wcześniej – wszystkie systemy są dostarczane w obrazie dysku. Ci spala go w napęd DVD i umieścić płytę. Ale jeśli nie ma w pomieszczeniu może być aktualizowana z obrazem. Jazda tutaj jest standardem. Istnieją programy, napędy emulatory, na przykład wiadomo, że wielu użytkowników Alcohol 120% jest załadowany do obrazu programu i zakładu. System jak gdyby pojawił się nowy napęd – wirtualny.

Przejdź do menu „Narzędzia”, wybierz „Ustawienia”, istnieje sekcja „wirtualny dysk”.

Konfigurowanie jako powyższych zdjęciach. Ogólnie rzecz biorąc, program może utworzyć 31 twardy, ale musimy zdecydować, w jaki sposób ponownie zainstalować system Windows na netbooku i wystarczająco jednego. Po ponownym uruchomieniu komputera (niezbędne do prawidłowego działania napędu wirtualnego), przejść do folderu, w którym znajduje się obraz – kliknij prawym przyciskiem myszy na nim, wybierz „Install Device”, a następnie wybierz utworzony wcześniej napęd.

Rozpoczyna się obraz, a główny ekran instalacji. Ekrany 7 i XP mają powyżej. Przechodzimy teraz, być może najtrudniejszym sposobem. W rzeczywistości, po zainstalowaniu na zwykły komputer wybrać dokładnie go, ale netbook jest to dość skomplikowane.

Czwarty proces. Instalacja zewnętrznych nośników

Można powiedzieć, że ta wersja nie różni się od tych, które już opisano kijem, ale nie jest to prawdą. Technologia komputerowa stale się rozwija, a teraz można kupić zewnętrzny napęd dysków do odczytu / zapisu.

To może być dość drogie, ale jeśli wziąć pod uwagę, ile czasu będzie można z nich korzystać … Jednak należy wziąć pod uwagę dla siebie. Z takiego dysku (przy okazji, kupując netbooka, wielu sprzedawców będzie ci go ze zniżką) na pytanie, jak ponownie zainstalować system Windows na netbooku, a także wiele innych informacji związanych z płyty CD, po prostu zainteresowany nie będzie, bo w tym przypadku instalacji lub ponowna instalacja nie będzie się różnić od zwykłej instalacji na komputerze.

Na przykład: netbook Asus

Asus, prawdopodobnie był pierwszą marką, by stać się uwalniając netbooków, więc właściciele pytanie devaysa jak ponowna instalacja systemu Windows na asus netbook, wstał, prawdopodobnie więcej niż jeden raz.

Ale jak Asus był jednym z pierwszych producentów tych urządzeń, właściciel, mocno postanowił zainstalować Windows 7, nie może poradzić sobie na własną rękę z tym w ogóle normalne, obiektywnych. W zależności od konkretnej decyzji devaysa na temat ponownej instalacji systemu Windows 7 na netbooku Asus jest, byłoby to konieczne do specjalistów w SC. Chociaż, jeśli to jest bardzo pilne i dodatkowo finanse nie jest dostępny, można spróbować na własną rękę. Najważniejsze – aby zrobić wszystko w porządku i uważnie przeczytać, że na każdym etapie wymaga lub oferuje program instalacyjny.

wniosek

W tym artykule przyjrzeliśmy się kilku sposobów ponownego instalowania Wndows netbooka, od najprostszych do najbardziej złożonych. Oczywiście, to nie jest cała droga, ale jeśli jesteś właścicielem netbooka, a następnie przeczytać artykuł, to na pewno odebrać odpowiednią opcję. Opisane metody zakładają, że nie masz innego komputera pod ręką. Jeśli tak, to wiele z tych metod będzie dużo łatwiejsze. W szczególności, zrzucając wszystkie niezbędne pliki do innego komputera, nie można uruchomić aktualizację i czystą instalację. Netto w wielu przypadkach lepsze aktualizacji. Dlaczego? O tym w innym artykule.