845 Shares 8797 views

Fabuła "Mateo Falcone" przez Prosper Mérimée

Miłość matki i miłość ojca. Jaka jest różnica? W swojej książce „The Art of Kochać” amerykański filozof i psycholog Erich Fromm ma zrozumienie miłości matki i ojca dla swojego dziecka. Natura jest mądra. Wszystko ułożone w ciszy. Matczyna miłość jest z natury bezwarunkowe. Matka kocha swoje dziecko za wszystko: za uśmiech, na pierwszym etapie pierwszego słowa. Wszystko, bez względu na to, co stworzył dziecko – ma talent i osiągnięcia. Każda z jego wybryk – to kara ulotne i nie mniej gwałtowne odpuszczenie. Zależność pomiędzy dzieckiem i ojcem są zupełnie inne. Jeśli świat jest matka – jest południe, z nieskończoną ciepło, ojciec – wręcz przeciwnego bieguna, gdzie pogoda jest zmienna, a klimat jest surowy, ale w północnej fair. To jest świat prawa i porządku, overcomings pokojowych, logikę obowiązku i honoru.


Ojcowska miłość nie rodzi się z pierwszym płacz kochanie, to musi być zdobyte. Jednak, gdy zdobyty, to mogą zostać utracone. Główną zaletą w tym – posłuszeństwo i upór i bunt – najbardziej ciężkim grzechem. Ostatnia, w oczach ojca, który zostanie następnie nieuniknionej kary. Co powinno być? Jaka jest kara i kto lub co ma prawo do określenia stopnia jej ciężkości? Przeczytaj podsumowanie produktu „Mateo Falcone”. Brzmi na pytania.

Prosper Merimee "Mateo Falcone": podsumowanie

Południowo-wschodnim wybrzeżu Korsyki. Jeśli pójdziesz na północny-zachód, w głąb lądu, a następnie po trzy lub cztery godziny chodzenia teren kurs zaczyna się zmieniać. Tak zaczyna się historia, a bardzo krótkie streszczenie „Mateo Falcone” postaramy się przekazać w tym artykule. Mając uzwojenia szlak, napotykając po drodze fragmentów skał, zarośniętych jarach, w końcu drogi każdy podróżny się rozległe zarośla maku. Maki od dawna uważany za rodzimy strona Korsyki pasterzy i wszystkich tych ascetów i wyrzutków, którzy raz znalazł się poza prawem. Jeżeli dana osoba zostaje zabita lub popełniła żadnych innych poważnych przestępstw, to na pewno poszedł do maku. To wystarczyło, aby podjąć dobrą strzelbę, proch, kule i dobrą brązowy płaszcz z kapturem, który w nocy nagrzewa wodoodporny koc lub pościel i mleko, ser i kasztany dać pasterzom.

To dawna korsykański rolnik, zbliża się do nowej ziemi, wypalony lasów do tworzenia pól. Wierzono, że zbiory będą tylko bogatsze w ziemi, zapłodnione popioły spalonych drzew. Jednak korzenie roślin zniszczonych przez ogień są nienaruszone i następnej wiosny oferują nowe „owoce”, częstsze, aw ciągu kilku lat osiągnąć epickich. Oto szorstka roślinność splątane, łapu-capu, gałęzi drzew i krzewów oraz nazwie maki.

Mateo Falcone

Co mówią o głównego bohatera powieści podsumowanie „Mateo Falcone?” Prosper Merimee jest jego bardzo niejednoznaczne. Nie daleko, zaledwie pół mili od maków, mieszkał bogatego człowieka w czasie. On sprawiedliwie i uczciwie żyli. Jedynym źródłem dochodu był własnością jego rodziny duże stada, które pasły pasterzy w powiecie. Miał na imię Mateo Falcone. Był znany jako człowiek, rodzaj, szczodry, prosty i sprawiedliwy. Z mieszkańcami w okolicy żył spokojnie. Jednak wszyscy wiedzieli, że może być prawdziwym przyjacielem i niebezpiecznym wrogiem. Mówiło się, że prezhdechem ruch do tych miejsc, on brutalnie rozprawiły się przeciwników strzelając mu w chwili, gdy „sprawca” został golenia przed lustrem. Dokładność – oto kolejny „cnota” Matteo. Wygrywa dokładnie trafić w cel w ciemności.

Nadal podsumowaniu. Mateo Falcone mieszkała w dużym domu z żoną, Giuseppe, która urodziła jego pierwszą z trzech córek, które doprowadziły go do nieopisaną wściekłością, wreszcie syna Fortunato – długo oczekiwany następca rodzaju Falcone. Przez dziesięć lat chłopiec był wystarczająco rozwinięty, mądry i nieskończenie przyjemność ojcu.

Fortunato

Jesień przyszła. Pewnego ranka, Matteo i jego żona postanowili pójść do maku, aby przetestować swoje stada. Syn zdecydował się nie brać, bo czasy były burzliwe, a trzeba było pilnować domu. Powiedział – zrobić. Rodzice wyruszyli w drogę, i Fortunato zostali w domu.

Minęło kilka godzin. Chłopiec leżał spokojnie pod jeszcze gorące słońce, patrząc na niebieskawym odległości i marzy o tym, jak będzie trzymał następny weekend odwiedza swojego wuja kapral. Nagle jego myśli zostały przerwane. W pobliżu, usłyszał odgłos wystrzałów, a po kilku minutach na drodze prowadzącej do kabiny Matteo, mężczyzna postać pojawiła. W łachmanach, z regenerować brodą, ledwo poruszał nogami. Było jasne, że został ranny i nie miał czasu, aby dostać się do upragnionego miejsca All Bandits – maków.

umowa

Podsumowanie "Matteo Falcone" kontynuuje. Okazało się, że to zbieg Jeannette Sanpero że uciekinierem przed wymiarem sprawiedliwości, ale miasto zostało zasadzkę. Zręcznie wymknął się spod jego nóg „żółty kołnierz”, ale nie daleko od nich z powodu poważnych ran na nodze. Wiedział, że ten dom tylko Matteo Falcone, którzy nigdy, pod żadnym pozorem, nie odmawiają pomocy wyrzutkiem, nawet jeśli mówimy o notoryczny przestępca, czy będzie on złamać odwieczne i niezmienne prawa Korsykanie.

Jednak Fortunato nie spieszyć, aby pomóc rebeliantom. Wytrwały i zaradny, że działał rozważnie iz całkowitym spokojem. Dlaczego pomóc jakiś włóczęga, ryzykować swoje życie dla niego, jeśli nic nie dostać? Zabić chłopca nie mógł, bo miał pistolet rozładowany, a sztylet, że nie nadąża za błyskotliwy chłopak. Syn nosił pewne podobieństwo do ojca – człowieka honoru, gościnności, ale gorące korsykański. Był dużo gorszy temperament i charakter. Jednak, jak to może być, nic nie można zrobić, przychodzi czas, a życie bardziej wartościowe niż pieniądze. Jeannette Sanpero wyciągnął pięć franków monetę, a dopiero potem, gdy srebrny brokat, szczęśliwy chłopiec pozwoliło mu ukryć się w sianie stogu siana.

Przybycie żołnierzy

Mniej niż pięć minut później, na progu domu byli żołnierze w mundurach brązowe z żółtymi kołnierzami, prowadzone przez sierżanta Teodoro Gamba, który był daleki krewny rodziny Falcone. Od pierwszych sekund Teodoro, bandytów burzowych i dość aktywną osobą, zdałem sobie sprawę, że Fortunati – trochę draniem i oszustem. Widział i wie, gdzie ukrywa się poszukiwany, ale nic nie powiedział. Co robić? Sierżant postanowił zastraszyć go dwie dziesiątki przebije miecz płaski. Ale nie było. Chłopak zaśmiał się arogancko, wiedząc na pewno, że Gamba nie mógł naciskać go zbyt mocno, lub wziąć go w łańcuchy i wtrącony do więzienia za ukrywanie przestępcy. Po pierwsze, byli krewni i na Korsyce, bardziej niż gdziekolwiek indziej, więzy rodzinne zaszczyt, a po drugie, Mateo Falcone był bardzo szanowana osoba w miejscach kłócić się z nim.

Sierżant był w tarapatach, ale postanowił nie poddać, ale grać w tej grze. Moc dobroci i dawanie nigdy nie udało mu. Wyciągnął z kieszeni srebrny zegarek, kochanie. Oczy błyszczały chłopców …

nieuchronna pokusa

Niebieskie pokrętło, długi łańcuch srebrny polerowany okładka … Sierżant realizowany do niesamowitej połyskiem, że uderzył w sedno. O prawo do posiadania tego cennego skarbu syna Matteo przekaże Janet. Dowódca żołnierzy mówił bez przerwy, delikatnie zapewniając bratanka szczerości ich intencji i nie zapominając zegar Taca bliżej, niemal dotykając biały jak kreda, policzki chłopca. oczy Fortunato nieustępliwie następująco najmniejszy ruch ręki Gambo, został ciężko oddychając z wybuchem walk w – między obowiązkiem i honorem i namiętnym pragnieniem posiadania niedostępnych skarbów. Po krótkiej walce ten ostatni wygrał, chłopiec podniósł lewą rękę i palec wskazał na sianie. Natychmiast żołnierze rzucili się do stogu siana, a on stał się jedynym właścicielem godzin. Od tej pory mógł chodzić po ulicach z wysoko podniesioną głową i śmiało odpowiedzieć na pytanie o godzinę …

dom zdrajca

Ukrywa się w bandytę siano szybko rozbrojony i skrępowany. Leżąc na ziemi, Jeannette raczej pogardliwie i lekceważąco niż w gniewie, spojrzał na syna Matteo. Rzucił z powrotem swoją otrzymał srebrną monetę, wiedząc, że nie ma do niego prawo. Nagle, na przełomie postacią Mateo Falcone i jego żony. Na oczach żołnierzy, zatrzymali się na chwilę. Co może im przynieść tutaj? Dobrze kopanie w pamięci, a nie znalazłszy wreszcie w ostatniej dekadzie każdego poważnego wykroczenia, Falcone, jednak zajął drugie lunety i odważnie ruszył do przodu. Nadal summary "Mateo Falcone". Prosper Merimee subtelnie, powoli, prowadzi czytelnika do tragicznego wyniku. Każdy dźwięk, każdy ruch są symboliczne i znaczące.

Gamba, też nie było jakoś na siebie. Przezwyciężenie strachu i wątpliwości, wyszedł mu na spotkanie, myśląc otwarcie o tym, co się stało. Na wieść, że pokryte Jeannette Sanpero Giuseppe był zachwycony, bo w zeszłym tygodniu wycofał swoje Milch kozę. Ale kiedy usłyszał całą historię złapanie zbiega, bohater, który był ich syn Fortunato para Falcone wszedł oburzenia. Odtąd mieszkać Mateo Falcone – dom zdrajcą i dziecko – pierwsza w rodzinie zdrajca.

rachunek

Kontynuując podsumowania historii „Mateo Falcone”, przejdź do punktu najwyższego napięcia na działce. Falcone, wyrwał z rąk chłopca zegar z niewiarygodną siłą wyrzucił je na skale. Dial rozbita. Fortunato gorzko płakał, błagał ojca, aby mu wybaczyć. Ojciec milczał przez długi czas nie zdejmuje twarz jego lynx oczy. Wreszcie podniósł broń na ramię, odwrócił się gwałtownie i szybko zszedł na ścieżce prowadzącej do Maquis. Chłopiec poszedł za nim. Giuseppe zawołał pocałował syna i wrócił do domu. Jedyną rzeczą, którą mogła zrobić – upadek na kolana przed ikoną i modlić się żarliwie.

Ojciec i syn zszedł do wąwozu. Matteo nakazał chłopcu stać w duży kamień i recytować wszystkie modlitwy znał. „Amen” silnie zaznaczona na końcu każdego z nich. ostatnie słowa modlitwy chłopiec powiedział bardzo cicho i płacz, i zaczął znowu prosić o litość i poprosił ojca, by mu wybaczyć. Mateo podniósł pistolet, którego celem spokojnie powiedział, że ostatnie zdanie: „Niech Bóg wam wybaczy” – i pociągnął za spust. Fabuła „Mateo Falcone” nie kończy.

Zaniepokojony strzał, Giuseppe prowadził do wąwozu. Nie mogła uwierzyć w to co się stało, ale jej chłopak nie żyje. Matteo udał się z nią spotkać, „Ja go pochować. Zmarł chrześcijaninem … Muszę powiedzieć, że … zięć przeniósł nas do życia. "

Fabuła "Mateo Falcone": wniosek

Mateo Falcone mógł postąpić inaczej? Cóż, tak i nie. Czuł żal chłopca o jego niedojrzałości, bo ulegli pokusie, zrozumieć, że jest jeszcze małe dziecko głupie i prawdopodobnie tylko miał siłę, by oprzeć się pokusie. Z drugiej strony, Fortunato, nie tylko nie spełnia oczekiwań ojca, ale co najważniejsze – naruszył główną prawo wyspie, zdradziła samą naturę Korsyki-alpinisty – gościnność i chęć przyjść z pomocą prześladowanym. Nie na darmo autor na początku daje szczegółowy opis obszaru, gdzie zostały kolejne wydarzenia i sugeruje, że to, co stanowi porośnięte roślinnością. Otaczająca przyroda i wpływa osoba nakłada na nim swoje piętno. Dzisiaj pomóc osobie uniknąć sprawiedliwości, a jutro rufa i ognisty temperament korsykański, podobny tylko że z gęstych zarośli i nieprzeniknione maku, może odegrać okrutny żart z wami, a następnie znaleźć się w miejscu prześladowanych. Dlatego przed Matteo Falcone nie miałem do wyboru: zabić lub zapasowe. W jego żyłach płynęła krew tylko jeden: nie ma przebaczenia za zdradę lub wydalenia, tylko śmierć.

Jeszcze raz chcę przypomnieć, że artykuł rozpatrywane powieści Prospera Merimee „Mateo Falcone”. Streszczenie nie może przekazać subtelność i głębię uczuć głównych bohaterów, więc czytaj produkt jest konieczne.