683 Shares 6958 views

Jak radzić sobie z pleśnią

W tym artykule przyjrzymy się, jak radzić sobie z czarnej pleśni. Czarnej pleśni (Aspergillus niger) – jeden z typów form, które są dość szybko wielokrotnie w sprzyjających warunkach. Do żywności to przeważnie proste węglowodany stanowiące część substancji organicznych. Ten rodzaj grzyba jest bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi i zwierząt, ponieważ powoduje katar, różnego rodzaju alergie, nagłe ataki duszności, astma, zapalenie skóry, zapalenie jamy ustnej, zapalenie spojówek, wyprysk, przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie krtani, a nawet raka i innych chorób , Najczęściej gniazdowania grzyb w łazience, na suficie i na ścianach.

Jak radzić sobie z pleśnią w domu? Efekt szybkiego, lecz krótkotrwałe, co daje sposób – jest jakiejkolwiek obróbki zanieczyszczonych powierzchni środka chlorowanych z późniejszym malowaniem specjalny środek grzybobójczy zawierający dodatek farby dla budownictwa o wysokim stopniu wilgotności. Ale do tego rodzaju leczenia w czasie, pleśń nadal będzie przebić farby. Rozwijanie taktyk, jak radzić sobie z pleśnią, konieczne jest, aby poznać przyczynę jej występowania i rozwoju.

Sprzyjać jego rozwojowi stałej wilgoci, ciepła z niedostatecznej wentylacji. Idealny wskaźnik temperatury dla wzrostu i rozmnażania czarnej pleśni – plus dwudziestu stopni Celsjusza i wilgotności LEVEL – dziewięćdziesiąt pięć procent, a główny wymóg – braku wentylacji. Tak więc konieczne jest, aby naruszać te warunki. Jeśli naturalna wentylacja w łazience nie jest na tyle, że niestety jest często spotykane w wysokich budynkach z powodu błędów w obliczeniach i błędów w trakcie budowy, a następnie trzeba najpierw przynajmniej zostawić otwarte drzwi, czasami środek ten jest dość mało. Jeśli nadmierna wilgoć jest nadal posiada, może trzeba zainstalować wentylację mechaniczną. Przy tym celu konieczne jest, aby wstawić wentylator w otworze wylotowym. Będzie to wygodne, aby połączyć swoje zasilanie równolegle ze światłem, w tym przypadku, idąc do łazienki i zapaliła światło, a jednocześnie włączyć wentylator.

I jak radzić sobie z pleśnią, regulacji wilgotności powietrza w sposób naukowy? Trzeba zainstalować w urządzenie do pomiaru wilgotności w łazience – higrometr i podłączyć go za pomocą rozrusznika tak, że jest aktywowany po osiągnięciu maksymalnej wartości i wyłączane, jak tylko ta jest znormalizowana. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że drzwi do łazienki pokój powinien mieć otwór w jej dolnej części, aby zapewnić dopływ świeżego powietrza. A ponieważ w nowoczesnych wieżowców w drzwiach mieszkania umieścić głównie martwe, otwory muszą być wiercone na własną rękę i poprawić wygląd, zamknij specjalne pierścienie dekoracyjne. Teraz, gdy już pozbyć czynnikiem predysponującym, można myśleć, jak radzić sobie z pleśnią i nie zniszczyć go całkowicie. Można to zrobić przy użyciu konwencjonalnego „Domestos”, a za pomocą specjalnych narzędzi do ich usunięcia, na przykład, „Senezh Effo”, „Homeenpoysto” firmy „Tikkurila” lub „Fongiflyuidom” Spółka „Alpa”.

Zdarza się, że fabryki pleśni w stawach między ścianą a tacy wanną lub prysznicem i ściany kabiny. Jak radzić sobie z pleśnią w takim przypadku? I w tym przypadku konieczne jest uszczelnienie spoin uszczelniacz sanitarny, w którym uszczelniacz jest lepiej używać znanych firm.

I jak radzić sobie z pleśnią, hodowla pod łazience? To nawet łatwe do wykrycia i trudno jest dobrze, jeśli już stwierdził, że na początek, trzeba zapewnić suchy wannę. Wyeliminować wszystkie przecieki, uszczelnić wszystkie stawy, regularnie aktualizować uszczelniacz w nich. Jeśli nastawienie płci przyczynia się do stagnacji wody w łazience, trzeba wyrównać obszar problemu tak, że płynie do otwartej części podłogi.