810 Shares 3068 views

Różni ludzie? Różne typy temperamentu

Czym jest temperament? Jest to kompleks indywidualne cechy i właściwości konkretnej osoby, tempo procesów psychicznych, emocje, stopień stresu, stałość uczuć, etc. Temperament – cecha, która pozostaje stała przez całe życie.


Typy temperamentu są określane we wczesnym dzieciństwie. Ta właściwość osoby, jest bardzo stabilny, jest to praktycznie niemożliwe do zmiany. Bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę podczas wychowywania dziecka, jego szkolenie, organizację wolnego czasu. Typy temperamentu powinny rozważyć nauczycieli, rodziców, szefów, którzy chcą stworzyć zespół pracowity. Odpowiednio dobrane kadry – klucz do sukcesu firmy. Odpowiednio dobrane środki kształcenia – podstawa sukcesu przyszłego dorosłego.

Pomimo faktu, że naukowcy już prowadzone wyraźnych granic, wyznaczania typów temperamentów, świat nie jest wymawiane choleryk, sangwina , etc. Wszystkie istoty ludzkie charakteryzują się mieszanym temperamentu, ale z przewagą cech magazynie.

Typy temperamentu. charakterystyka

choleryczny

Ci ludzie nie są absolutnie nadaje się do powtarzalnego lub monotonnej pracy. Hot hartowane, emocjonalny, niekiedy skłonność do dzikości, choleryk bardzo szybko przyciągnęły na nowe pomysły, po prostu zakochać się z nowymi ludźmi natychmiast przygotowanych do gwałtownej aktywności. Ale tak szybko rozczarowany cool. Aktywne zainteresowanie choleryk zastępuje apatia, opieki postawy.

Ludzie z tym temperamentem nie zezwalają na ograniczenia w ruchu. Niecierpliwy, trudny, często bez umiaru, choleryk zawsze był liderem. Nastolatki nie tylko uciec ze szkoły. Mogą zorganizować ucieczkę całej klasy lub zakłócić lekcję. Starsi ludzie są często prowadzone przez podejrzanych firmach, często angażować się w spory i walki. Jednak mogą one również być doskonałymi organizatorami romantycznych przygód. Działać szybko, entuzjastycznie. Aktywny, hazard, dziarski, choleryk nawet mogą być liderami, choć w tym przypadku lepiej jest po prostu zrównoważyć spokojniejsze typy.

melancholijny

Ludzie, którzy na zewnątrz wydają się być ospały, nawet apatyczny. W rzeczywistości, głęboko melancholijny doświadczenie na każdą okazję. Niewłaściwe słowo, nieostrożność może doprowadzić je do załamania nerwowego. Boją się wszystkiego, ciągle one odzwierciedlać doświadczenia.

Melancholijny unikają jakiegokolwiek stresu psychicznego, żadnych nowych sytuacji. Niechęć do zapoznania się z ludzi wlewając do złej drużyny. Zewnętrznie te typy temperamentu mogą być rozpoznawane przez alienacji. Jest to najczęściej melancholijny dokuczał, zastraszany nad nimi. Ci ludzie, nawet dorośli, często wchodzą w obcych wpływów, które może określić swoje życie. Melancholijne najlepsze miejsca pracy pełnomocnika, które nie wymagają emocje, stres psychiczny i emocji.

sangwina

Jeśli porównamy typów temperamentów między sobą sangwinikowi – najbardziej znośny, wykonalne i elastyczne typu. Ich mimika bogate w subtelnych odcieni, ruchów i gestów są precyzyjne, sensowne. Sangwina dobra znajomość swoich emocji, są doskonałymi pracownikami. Tacy ludzie mogą być liderami i podwładnych.

Są szybkie, skuteczne, zawsze mają czas, ich perspektywy jest niezwykle szeroki. Sangwina łatwo opanować każdy rodzaj aktywności, są zrównoważone, aktywny i niezawodne.

flegmatyczny

Różnią się one od innych bardzo zrównoważonym charakterem. Od flegmatyczny nie może czekać na szybką odpowiedź. Wręcz przeciwnie, w odpowiedzi na to, co dzieje się powoli, flegmatyczny można łatwo przezwyciężyć wszystkie trudności, aby znosić wszystkie problemy. Nie są one bardzo zaradni, ale mogą spowolnić, długie, trudne do wykonania zadanie. W kontaktach flegmatyczny bardzo selektywny z ludźmi przychodzą razem nie jest łatwe. Nigdy nie twierdząc, że przywódcy, flegmatyczny niezastąpiony w drużynie: wystarczy włączyć do nich o radę lub pomoc w sytuacjach krytycznych.

Typy ludzkiego temperamentu pozostają niezmienione zawsze. Właściwe nauczyciele, uprzejmy menedżerowie powinni zdawać sobie sprawę z tego, tworzenie miejsc pracy, angażowanie się w edukację lub działalność produkcyjną.