689 Shares 6429 views

grzyb jadalny gąska topolowa

Blewits topola popularnie nazywane topola Więcej grzyb Topolnik lub podtopolnikom. Jego nazwa wielkoowocnikowych otrzymanych na ich naturalnego siedliska. Rośnie w pobliżu topoli lub pod nimi. Blewits topola dla jej smaku i wartości odżywczych w rankingu trzeciej kategorii przydatności do spożycia. Grzyb ten jest w pełni nadaje się do spożycia przez ludzi, ale najpierw musi być dobrze przemyto wygrzewania (w celu usunięcia goryczy) i gotować. Ten makromitsetov nadaje się do przygotowania różnych potraw, ale jest to najbardziej smaczne marynowane i solone.


opis

blewits Mushroom Topola w młodym wieku ma półkolisty kształt nieregularny (czasami) i wypukłą maską. Na dojrzałości staje prostaty, a później – utrudniona, popękane, często ma niezdefiniowanej kształt. nasadki kolor zmienia się od żółto-brązowy do ciemnobrązowego z czerwonawym odcieniem. Czasami są blado-zielone plamy. średnica zaślepki. – 15 cm, jej falistych krawędzi zróżnicowane i nieco jaśniejsze odcienie. Powierzchnia jej szorstki, często z pęknięcia i doły, nagie i suchych. Podczas wilgotnej pogody cap staje się bardzo śliska. Dlatego przyciąga cząstki gleby i Mote blewits topolę. Zdjęcia niej dostępne są w tym artykule.

Pulpa z wielkoowocnikowych biały (szaro-brązowe pod skórą), mięsiste, grubości. Smak jej słodki zapach mąki. To chrupie podczas żucia. pośredni i płyta podstawowa karbem częste światło o różowym zabarwieniu. Ze starzeniem się grzyba, są brązowe lub pojawiają się czerwone plamy. Nogi w różnych wielkoowocnikowych nie może być tej samej wielkości. W niektórych przypadkach są one grube, inne – cienkie. Wysokość stopy – 7 cm, średnica 4 cm, – cylindryczny i nieco spłaszczony .. Poniżej jest żółtawo-brązowy i białawy na szczycie. Powierzchnia stopa mata, włóknisty, suchy. Miąższ jest biały. Pierwszy mecz w solidne i gęsty, wówczas staje się luźna, a następnie wydrążyć.

siedlisko

Blewits osiada topoli nasadzenia typu liściastego z obecnością topola. Grzyb dobre liści ukrycia, więc to nie jest łatwe do znalezienia. Blewits topola prawie zawsze rośnie większych społeczności. Ten grzyb jest powszechne wszędzie tam, gdzie jest to topola. Można go znaleźć w krajach europejskich w regionach centralnych i południowych regionach Rosji, na Syberii, na Uralu i Dalekim Wschodzie. Owocniki sezon wielkoowocnikowych zaczyna się od spadających liści. Trzeba zbierać na przełomie sierpnia i września.

debel

Blewits topola w młodości z kolorem i kształtem przypomina nieco wyparcia blewits, ale znacznie przekracza najpóźniej w rozmiarze i ma gorzki smak. Poza podtopolnik zawsze prawie całkowicie pokryta ziaren piasku i leśnych plamce. Ale nawet pomylić tych grzybów nie jest straszna, jak przeludnienie blewits bardzo cenne wielkoowocnikowych jadalnych. W inny sposób, sytuacja jest inna bliźni. Topolnik czasami można pomylić z trującymi blewits tygrysa. Mają one jednak dwie istotne różnice. Po pierwsze, podtopolnik prawie zawsze rozlicza dużą społeczność, a po drugie, zawsze zatrzymany z topoli.