257 Shares 9015 views

Maksitrol – krople do oczu o działaniu przeciwbakteryjnym

„Maksitrol” (krople do oczu) są stosowane w nowoczesnych okulistyce jako środek przeciwbakteryjny. Krople posiadają również działanie przeciwzapalne.

„Maksitrol” (krople do oczu): postać uwalniania i kompozycji

Lek jest dostępny w plastikowych butelkach o pojemności pięciu mililitrów. Fiolce dogodnym kroplomierza. Właściwości lecznicze kropli do oczu wyjaśnia ich wpływ substancji czynnych – deksametazon, siarczan neomycyny i siarczanu polimyksyny B. Substancje pomocnicze podane w wodzie destylowanej, polisorbat i dodatki obojętne.

„Maksitrol” (krople do oczu): Właściwości i wskazania do stosowania

Powyższe trwałe właściwości antybakteryjne tego leku. Składniki aktywne hamują namnażanie się bakterii patogennych. Warto zauważyć, że lek jest skuteczny tylko wtedy, gdy patogeny są wrażliwe na niego. W związku z tym, na ogół, lekarz określa testów wrażliwości bakterii na lek, a tylko wtedy przypisuje go do pacjenta.

Z drugiej strony, „maksitrol” (krople do oczu) dość szybko zatrzymuje proces zapalny tkanek gałki ocznej i usuwa wszystkie objawy związane.

„Maksitrol” jest stosowany w leczeniu zapalenia spojówek i rogówki bakteryjnej. Jest także skuteczny w zapalenie gałki ocznej, zapalenie rogówki i bleforite. Jak krople ostrożnościowych stosowanych po operacji oczu – pomaga zapobiegać rozwojowi chorób zakaźnych.

Krople do oczu „maksitrol”: Instrukcja obsługi

Preparat jest bardzo prosty w użyciu. Jest to konieczne, aby ściekać do oka, dzięki czemu ciecz w worku spojówkowym – między gałkę oczną a tylną powierzchnią wieku. Dla wygody można trzymać powieki kciukiem i palcem wskazującym.

Jeśli chodzi o dawkowanie, nie ma prawa decydować tylko okulisty prowadzącego. Kiedy zaleca się łagodne zapalenie i łagodną postacią choroby zaszczepił oczy co 4-6 godziny. Jeśli choroba jest trudne, możliwe jest zwiększenie liczby zakropleniu – procedura odbywa się co godzinę, zmniejszając dawkę dobową o stopniowym zaniku objawów.

"Maksitrol" (krople do oczu): PRZECIWWSKAZANIA

To narzędzie może być wykorzystywane nie każdego pacjenta. Ponieważ lek jest wyjątkowo właściwości przeciwbakteryjne, a następnie stosuje się ją w obecności wirusowych lub grzybiczych przynajmniej bezużyteczne, a w niektórych przypadkach może to pogarszać stanu.

Na przykład, jest zabronione używać, jeśli pacjent został zidentyfikowany chorób wirusowych i grzybiczych, a nie tylko oczami. Lek jest przeciwwskazany w obecności półpaśca, ospy wietrznej lub ospy, powikłań gruźlicy oczu.

Preparat ten nie jest wykorzystywany po usunięciu rogówki ciała obcego. Jest również przeciwwskazany w rozwoju procesu ropnego, które jest spowodowane przez drobnoustroje niewrażliwe na neomycynę. Ty funkcji nie można używać w rozwoju ropne owrzodzenie rogówki.

Krople przepisane z ostrożnością u pacjentów z jaskrą, zaćmą i podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wpływ na organizm kobiety w ciąży nie jest w pełni poznany.

Krople do oczu „maksitrol”: skutki uboczne

W większości przypadków reakcje uboczne reprezentowane alergii. Może powodować obrzęk powiek, zaczerwienienie błon śluzowych i swędzenie. Innym efektem ubocznym – zwiększył ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jeśli trzeba użyć leku dłużej niż dziesięć dni, pacjent musi poddać zwykłej procedury zmiany ciśnienia wewnątrz oka. Sporadycznie występuje zakażenie wtórne, ale tylko wtedy, gdy złym kombinacji leków i długotrwałego użytkowania.

Krople do oczu „maksitrol”: opinie

Opinii dotyczących tego preparatu wydatków – Niektórzy pacjenci zgłaszają niemal natychmiastową poprawę, podczas gdy inne odpowiedzi wskazują na brak efektu. Najprawdopodobniej nieskuteczność leku może być przypisana do niewłaściwego użycia.