216 Shares 2917 views

Peugeot 207: recenzje. Peugeot 207: dane techniczne, zdjęcie

"Peugeot 207" – odbiornik "Peugeot 206", jeden z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Najlepszy importowany samochód w 2006 roku w Hiszpanii, 2007 na Ukrainie, 2008 w Japonii i 2009 we Francji – model "Peugeot 207". Opinie zadowolonych właścicieli potwierdzają wszystkie zalety tego urządzenia. Latem 2009 roku samochód został poddany zarówno zmianom zewnętrznym, jak i wewnętrznym.


Na rosyjskim rynku "Peugeot 207" prezentowany jest w trzech wersjach: trzydrzwiowego i pięciodrzwiowego samochodu typu hatchback RC, coupe-cabrio CC. Od debiutu nastąpił wysoki poziom sprzedaży samochodu, związany z montażem wysokiej jakości, bogatym pakietem i przystosowaniem się do rosyjskich warunków klimatycznych.

Wygląd

Projektanci pracowali nad chwilemi nad wyglądem samochodu, a potwierdzeniem tego są statystyki: 90% coupe-cabriolets jest sprzedawanych do przedstawicieli pięknej połowy ludzkości, z czego większość ma mniej niż 35 lat.

Zewnętrzna nowość stała się bardziej reprezentatywna i atrakcyjna: pochylone reflektory na kapturze, ładna kratka i ogromna tabliczka znamionowa na środku ich rzeczy. Ale niestandardowe szczegóły na zewnątrz smak nie są dostępne dla wszystkich kupujących Peugeot 207.

Opinie właścicieli samochodów wskazują, że nie wszystkie zewnętrzne zmiany przyniosły korzyść nowości. Na przykład nietypowe lustra boczne przesunęły się z powrotem, co niekorzystnie wpływa na widoczność.

Ten minikar nie pozostanie bez uwagi kupującego, zwłaszcza słabszego seksu. Mówiąc na zewnątrz, należy zwrócić uwagę na wyposażenie oświetleniowe samochodu: migdałowe światła przednie, nieznacznie odbiegające od frontowych półek, chromowane światła przeciwmgielne i tylne światła z kratką o strukturze plastra miodu – to wszystko sprawia wrażenie ekstrawagancji w wyglądzie "Peugeot 207". Zdjęcie mini-car – potwierdzenie.

Salon

Wnętrze samochodu jest wykonane w najlepszych tradycjach "Peugeot": wszystko jest doskonale wyregulowane, bez skrzypów lub wibracji. Peugeot 207 oferuje komfortowe fotele, tapicerowane materiały tapicerskie oraz tablicę informacyjną. Producent może zaoferować nabywcy salon skórzany, boczne poduszki powietrzne i dodatkowe okna elektryczne o dodatkowe 3000 USD, jeśli przyszły właściciel zdecyduje się zakupić najwyższej klasy zestaw, musisz dodać 19 000 dolarów. Oznacza to, że właściciel samochodu może samodzielnie "wyposażyć" wnętrze, zamawiając wiele dodatkowych opcji oferowanych przez firmę.

Pakiety

Standardowy sprzęt Peugeot 207, który kosztuje 16.500 dolarów, jest wyposażony w silnik o pojemności 1,4 litra, a koszt 206-tego modelu z tą samą jednostką napędową to 17 000 dolarów. To niesamowite, że nowy samochód jest tańszy niż jego poprzednik. Ale to nic dziwnego, jeśli spojrzysz uważnie: prawie wszystkie opcje, które odróżniają nowość od "wielkiego brata" są dostępne tylko za dodatkową opłatą lub na górze. Największym zainteresowaniem kupujących jest samochód z 1,6-litrową jednostką napędową, Z którym działa automatyczna skrzynia biegów. Ten silnik jest wynikiem wspólnych prac inżynierów "Peugeot" i "BMW". Innymi słowy, pod maską "Peugeot 207" znajduje się silnik, zainstalowany na bardziej reprezentatywnych samochodach klasy "B". Silnik reaguje szybko na pedał przyspieszenia, a automatyczna skrzynia biegów prawie nie zauważalnie włącza biegów, których nie można powiedzieć o działaniu automatu w standardowym trybie "Peugeot 207".

Specyfikacje techniczne

Jednostką napędową samochodu jest 1,4-litrowy silnik o pojemności 75 "koni". Jest w stanie przyspieszyć minikar do 100 km / hw 15,6 sekundy. Maksymalna prędkość samochodu wynosi 167 km / h. Zużycie paliwa w tym silniku wynosi 6,3 l / 100 km w cyklu mieszanym.

Nowość jest również wyposażona w silnik 1,6-litrowy o mocy 150 KM i przyspiesza "setki" w 8,6 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 210 km / h. Silniejszy silnik Peugeot 207 zużywa 7,2 litra paliwa na 100 km. Oba silniki są wyposażone w 5-biegową skrzynię biegów lub czterobiegową automatyczną.

Bezpieczeństwo

Eksperci ocenili bezpieczeństwo modelu Peugeot 207 w przypadku pięciu gwiazd: w testach zderzeniowych EuroNCAR samochód uzyskał 35 z 37 możliwych punktów. Tak wysoki wynik osiągnięto dzięki zestawowi poduszek powietrznych, pasów, obecności kotwicowiska dla niemowląt, ABS, ESP, anty-holowania i stabilności.

Porównanie "Peugeot 206" i "Peugeot 207"

Opinie właścicieli 206 modeli powiedziała, że jednym z problemów w kabinie było niewygodne siedzenie kierowcy. W nowej sytuacji sytuacja uległa zmianie na lepsze. Ale kierowca może mieć pewne trudności z znalezieniem wygodnej pozycji. Należy zauważyć, że materiały tapicerskie, takie jak montaż elementów wewnętrznych Peugeot 207, są wyższe niż w poprzednim modelu.

Patrząc na salon, można bezpiecznie powiedzieć, że deska rozdzielcza jest zapożyczona od starszych braci 607 i 407. Rozmieszczenie instrumentów jest maksymalnie "wyregulowane" dla kierowcy: z miejsca siedzącego można bez problemów natknąć się na część kontroli bez odciągania uwagi od drogi. Nawet takie drobiazgi, jak dostosowanie zmian stacji radiowych, za pomocą których można zidentyfikować tylko interesujące kanały, będzie podobało się wielu kierowcom. Komputer pokładowy jest prosty i łatwy w obsłudze. Wśród minuses kabiny – niewygodne kontroli okien "Peugeot 207".

Opinie kierowców pozytywnie opisują dość szeroki zakres regulacji siedzenia kierowcy, na którym nawet "niestandardowa" osoba może pomieścić się wygodnie. Należy zauważyć, że tylko nowsze Peugeot 207 ma regulację koła kierownicy. Możliwość arbitralnego rozmieszczenia siedzeń w wysokości jest już obecna w wersji podstawowej.

Rzucając przednie fotele do tyłu, możesz zobaczyć niebo przez właz (zainstalowany jako opcja za 1000 USD). Przednie fotele samochodu mają doskonały podparcie boczne, choć są nieco pochylone do przodu i do tyłu. Nie powoduje to jednak niedogodności, ponieważ przednia konsola jest również nachylona. W salonie znajdują się podłokietniki, które czasami lepiej trzymać w zagięciu. Na przykład podczas jazdy do "Peugeot 207-automatyczny" nie występują żadne problemy, ale podczas pracy z "mechaniką" ręka stale dotyka podłokietnika.

Wśród samochodów kategorii "B" mini-car ma jedno z największych salonów. W tylnym rzędzie dla dorosłych nie ma tyle miejsca, a jeśli popchnij tylne siedzenia do tyłu, to bardzo mało. Ale już w podstawowej konfiguracji "Peugeot 207" znajduje się uchwyt na fotelik dziecięcy. Młodzi rodzice będą zachwyceni i zablokowani tylnymi drzwiami, które można zamówić jako opcja.

Trójramienna kierownica wygląda sportowo, ale bardzo dużą dla długopisów kobiet. Jest jednak bardzo łatwy w obsłudze.

Francuscy deweloperzy podjęli wiele starań, aby zapewnić, że piękna połowa ludności była tak komfortowa, jak to możliwe w Peugeot 207. Samochód posiada wbudowany amortyzator, a funkcjonalny płatek systemu audio pod kierownicą, tak jakby został stworzony dla kobiet. Najważniejszą rzeczą jest prostota sterowania urządzeniami. Jedno minus to małe klamki, które są problematyczne dla dziewczyn z długimi paznokciami.

Przegląd

Przegląd samochodu jest dość ograniczony: opuszczając parking, tylny słup poważnie utrudnia widok. Jednak w czasie równoległego parkowania nie ma takich problemów. Duże tylne okno daje dobry przegląd.

Trunk

Przedział bagażowy "Peugeot 207", podobnie jak każda klasa samochodów "B", nie różni się dużą pojemnością. Jego objętość wynosi 270 litrów w normalnym stanie, a kiedy tylne fotele są złożone, wzrasta do 925 litrów. Należy zauważyć, że z tym wszystkim, tułowia jest bardzo wygodne, ponieważ ma szerokie otwarcie, a nawet ściany. W "Peugeot 207" przewidziano funkcję otwierania klapy tylnej, co ułatwia ładowanie małego ładunku.

Należy zauważyć jedną z cech "Peugeot 207", co jest wyraźną wadą samochodu: zbiornik gazu otwiera się tylko kluczem, a zatem podczas tankowania należy ciągle pracować z pokrywą zbiornika.

W drodze

Fani aktywnej jazdy powinni pomyśleć o zakupie "Peugeot 207", którego specyfikacja techniczna jest niewielka w porównaniu z modelem szóstym. Mini-samochód nie ma sportowego układu kierowniczego i zawieszenia, podobnie jak jego poprzednik, ale silnik nieco szarpiąc się ukrywa pod maską. Ci, którzy preferują wygodną jazdę, "Peugeot 207" będą musieli smakować. Samochód ma miękkie zawieszenie, ukrywając kierowcę i pasażerów wady drogi. Mini-samochód praktycznie w milczeniu pokonuje "leżących policjantów".

Silnik 1.6-litrowy o mocy 150 KM jest nie tylko żywy, ale również bardzo cichy. W kabinie ciężko słychać jego pracę, co mówi za doskonałą izolację akustyczną. W drodze, samochód zachowuje się stale, czasami "łapie" małe rolki na zakrętach. Chociaż cechy "Peugeot 207" i pozwalają zachować się na torze dość śmiałym, ale uzyskanie dużej prędkości jest niepożądane, ponieważ samochód zaczyna się obracać mocno z powodu krótkiej podstawy. Na drogach o niskiej jakości z dużą prędkością samochód wyraźnie wstrząsa, a kierownicę, choć wylał "ciężkość", ale staje się mniej informacyjny.

Z systemem hamulca samochodowego wszystko jest w porządku. Ponadto, wymaga to pewnego czasu na używanie, ponieważ jest bardzo wrażliwe, należy naciskać pedał bez większego entuzjazmu. Ale z ostrym hamowaniem w "Peugeot 207" wszystko jest w porządku. Utonęliśmy na pedale, możesz mieć pewność, że samochód zatrzyma się w ciągu kilku sekund. Należy jednak pamiętać, że takie manewry nie są mile widziane przez innych użytkowników dróg.

Wyniki

Wśród zasług Peugeota 207 należy zwrócić uwagę na możliwość samodoskonalenia, dobrą ergonomię, wygodne załadowanie do bagażnika, dobry silnik, doskonałe ustawienie podwozia i kierownicy. Części zamienne Peugeota 207 nie są rzadkie, więc w przypadku awarii nie będą miały problemów z wyszukiwaniem.

Wady tego modelu obejmują stosunkowo "złe" tanie wyposażenie, niewygodną kontrolę nad oknami, słabą widoczność, złe informacyjne sterowanie, kołysanie i drganie z dużą prędkością.