353 Shares 9004 views

Scala Rider Motogarnitura G9x: Opis i zdjęcia

Zazwyczaj silnikowe fani nie czują potrzebę zestaw słuchawkowy Bluetooth, ponieważ jazda przeważnie sam. Jazda motocyklem często stanowi wyjątkową okazję, aby być cichy. Ale ruch grupy – jest to zupełnie inna sprawa. Można, oczywiście, zrobić długą podróż, cały czas bez słowa, ale to nie jest bezpieczne i nie tak zabawne, gdy można rozmawiać. Na przykład, będzie ostrzegać o zbliżającym się niebezpieczeństwie, aby chronić siebie z niewłaściwego kolei i wspólnie omówić lokalnych atrakcji. Jedynym problemem jest to, że zestaw słuchawkowy Bluetooth z dobrej jakości są drogie. Ograniczona w drodze kierowca nie może sobie pozwolić na przyjemność dołączyć do urządzenia kasku, który kosztuje 3 razy droższe niż kasku. Ale są bardziej przystępne cenowo modele smartfonów. Jednym z nich jest zestaw słuchawkowy Cardo Scala Rider G9x.


System umożliwia komunikację podczas przenoszenia od 8 rozmówców w odległości 1,6 km lub 4-partyjnej konferencji. Nawiązanie połączenia jest bardzo prosta – wystarczy lekkie zderzenie dwóch zestawów słuchawkowych. Ponadto, model pozwala na słuchanie muzyki ze smartfona lub zintegrowanym radiem FM, nadawanie go do pasażera, a także wykonywanie połączeń telefonicznych. Sterowanie głosem eliminuje potrzebę użycia rąk.

mieszane recenzje

Według motocyklistów na korzystanie z urządzenia przez wiele tysięcy kilometrów w różnych dziedzinach iz różnych rozmówców, niektóre funkcje to wykonuje znakomicie, a inne – z wieloma wadami. Różnice Scala Rider G9 i G9x, według opinii z właścicieli, polega na tym, że ten ostatni model jest droższy niż pierwszy i mniej wiarygodne. W przeciwnym razie, są podobni jak dwie krople wody. Motogarnitura Scala Rider G9x Powerset zawiera dwa zestawy sprzężonych urządzeń G9X.

instalacja

Montaż jest prosty. Wystarczy wyjąć wkładkę i zamontować mikrofon i głośniki Scala Rider G9x. Ta procedura zajmuje mniej niż 15 minut. W razie potrzeby, dynamika może być zastąpiony przez słuchawki, które zapewniają lepszą jakość dźwięku. Urządzenie posiada zdejmowaną wymienny element elektroniczny, który może być usunięty do ładowania lub gdy jest to konieczne do opuszczenia kask z motocykla. Bezprzewodowe podłączenie zestawu słuchawkowego do systemu smartphone lub GPS pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych, słuchać muzyki lub uzyskać wskazówki nawigatora. Ponadto, zestaw może powiązać z dwoma innymi modelami Scala Rider, tworząc łańcuch 9 rowerzystów. Komunikacja jest ustalone i kiedy prosta kolizja dwóch urządzeń.

Łatwość obsługi

Praca z Scala Rider G9x nie jest takie proste, ale nie jest zbyt trudne. Jeżeli kask jest na kolanach, a następnie zmienić piosenkę i podłączyć do różnych rozmówców dość łatwo. Obraz zmienia się nieco, gdy kierowca nosi skórzane rękawiczki, a jego prędkość przelotowa wynosi trzy cenione. Umieszczenie przycisku nie jest najbardziej intuicyjny: 3 z nich są na górze i 3 – bok. Bez kontroli wzrokowej, która z nich jest wciśnięty, pomylisz się dość łatwo. Według opinii użytkowników, często ograniczają się do zwiększenia głośności podczas próby po prostu przejść do następnego utworu i wielokrotnie podszedł do telefonu, starając się słuchać muzyki. I zamiar rozmawiać z pasażerem czasami skutkuje przypadkowego uruchomienia radia.

kontrola aktywowane głosem

Scala Rider G9h pochodzi ze sterowania głosem VOX, który został zaprojektowany, aby zapewnić wszystkie polecenia bez konieczności manipulowania rękami. Jest wsparcie dla języka rosyjskiego. Ale rozpoznawania głosu nie działa dobrze. Po krótkim korzystaniu z systemu VOX jest czas na nudę, która jest stale aktywna, gdy sygnał dźwiękowy, kaszel lub krzyczeć na kilka sekund, przerywając odtwarzanie utworu muzycznego, a toczące się rozmowy, by potem powiedzieć niedostępny. Przy próbie ustawienia Scala Rider G9x poprzez zmniejszenie motogarnitura czułości zaczyna ignorować polecenia użytkownika. Taka reakcja na sygnały dźwiękowe jest niedopuszczalne i wskazuje niski poziom systemu rozpoznawania głosu.

ograniczona kompatybilność

Należy pamiętać, że zestaw słuchawkowy Scala nie jest powiązany z żadnym innym systemem Bluetooth, podczas gdy, na przykład, Sena i Midland może to zrobić. Ludzie postrzegają go jako oznaka arogancji, jak Cardo jest wiodącym producentem na motokommunikatorov rynkowej. W ogóle, zestaw słuchawkowy nie jest bardzo wygodne, ponieważ w warunkach wysokiego ryzyka zmusza użytkownika do prowadzenia motocykla z jednej strony.

Żywotność baterii

Jest to jeden z obszarów, w których Scala Rider G9x motogarnitura przejawia się najlepiej z boku, ponieważ łatwo przekroczyć czas pracy baterii 10 godzin ciągłego stosowania w takiej czy innej postaci. Ładowanie nie zajmuje zbyt wiele czasu. Przy pełnym odzysku baterii zajmie 3-4 godziny i 1 godzinę wystarczy przez pół dnia pracy. Podczas długich podróży trwających ponad 20 godzin jest konieczne, aby naładować urządzenie w drodze, ale to nie jest największy problem. Co naprawdę wydobywa z siebie, więc nie jest możliwe korzystanie z zestawu słuchawkowego podczas ładowania. Dlaczego tak? Najśmieszniejsze jest to, że stary model mogli. Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie, że coś takiego może się zdarzyć na telefon komórkowy.

Zasięg działania

Kolejnym wyzwaniem, że urządzenie radzi sobie zaskakująco dobrze, zachowując odległość jasną komunikację. Według opinii użytkowników, w wielu przypadkach, nawet po utracie kontaktu wzrokowego jest nadal możliwe, aby kontynuować rozmowę. Jeśli droga jest stosunkowo proste, a następnie, niezależnie od natężenia ruchu, można łatwo rozmawiać ze swoim partnerem, podczas gdy on jest w odległości 1,5 km. I to jest świetne. Jednak kilka wzgórz upośledza funkcjonowanie Scala Rider G9h, które jednak należy się spodziewać. Praca na odległość motogarnitury ostro niższy na krętych odcinkach, więc należy dobrze zaplanować swoją formację, jeśli chcesz zachować rozmowę z więcej niż 4 motocyklistów. Urządzenie posiada małą antenę, która może być uniesiona do góry, aby zapewnić maksymalną odległość połączenia, chociaż użytkownicy oznaczyć zakres odbioru nieobecność w zależności od jego położenia. W ogóle, właściciele są bardzo zadowoleni z tej funkcji modelu.

niezawodność

Według opinii użytkowników, motogarnitura niezwykle zawodne. Może pracować w jednym czasie i nie działa w innym, bez żadnego wytłumaczenia powodu. To może być w dużej mierze przypisać nieudanej wersji oprogramowania, ponieważ wcześniej, że urządzenie działało idealnie i bez błędów, to ma sens, jeśli pamiętać historię iOS 8.

Motor-fanów, starając się utrzymać stałą 6-komunikację, przez 20 dni podróży były tylko w stanie osiągnąć przynajmniej 20 minut rozmowy. Jak tylko jeden z rozmówców dołączył, drugi natychmiast wyszedł. Stało się to tak długo, jak zorganizowano 2 oddzielne grupy.

Podłączenie dwóch słuchawek wydaje się bardzo proste, ale w praktyce jest to duży problem. Muzyka grana na telefonie, kilka dni stale przerwany na kilka sekund, podczas gdy w innym czasie może ciągle grać całymi godzinami. Czasem, gdy długo nacisnąć przycisk zasilania na Scala Rider G9x nie jest wliczone w cenę, a czasami to działa bez zarzutu.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można polegać na G9h. W motogarnitury zawsze mają swoje zdanie, które nie zawsze są zbieżne z poglądami jego właściciela.

jakość wykonania

Nic specjalną konstrukcję motogarnitury sama w sobie nie jest. Zrobił mocno, ale kluczem jest naprawdę bardzo dziwne, zwłaszcza górna. wywołują one uczucie niezdecydowania zawodne, w przeciwieństwie oczekuje się jasny i zwięzły działania. Montażu i demontażu urządzenia nie jest trudne, ale zajmuje trochę czasu, aby się przyzwyczaić.

Według firmy, producenta, produkt jest pyło- i odporne na wilgoć, a wielu właścicieli zostały przetestowane w praktyce, za pomocą zestawu słuchawkowego w deszczu. Niestety, wielu użytkowników skarżyło się, że ich Scala Rider G9h poza kolejnością, nawet w niskich opadów. Producent oczywiście zastąpić uszkodzonych produktów. Chociaż wydaje się, że zestaw słuchawkowy wytrzymały i łatwy, użytkownicy nie są w pełni zadowoleni z jakości jego montażu.

wniosek

motocykle posiadacze, którzy myślą o zakupie systemu Bluetooth-domofon, należy rozważyć plusy i minusy. Cardo Scala należy Touratech, gigantyczny konglomerat, który produkuje szalenie popularnych akcesoriów dla motocyklistów. Ale model G9x nie był całkowicie udany. Jednym z powodów, być może, była kompletna dominacja rynku, miały negatywny wpływ na jakość swoich produktów.