828 Shares 7061 views

Cholera – to przekleństwo? Słowo oznaczające, interpretacja i przykłady

Wszyscy wiemy, że naleśnik – pyszny smakołyk. Ale nie mówimy o niej w ogóle, a raczej nie tylko. W obszarze naszego nacisku na rzeczownika to ma w jakimś stopniu. Dziś uważamy „naleśnik” jako przekleństwo, ale to też nie jest bez oświetlenia sensie kulinarnym.


wartość

Jeśli spojrzeć w słowniku, to powie, że rzeczownik, rozważamy, następujące znaczenia: „Cienkie ciasto z ciekłym kwaśnym cieście, pieczone na patelni” Pytanie do ekspertów, dlaczego to smaczne danie jak naleśniki (to część naszego śledztwa), przekształcony w redagowania „chwastów” z nieokreślonego sensie?

Choć eksperci uważają, mówimy: wszystko moja wina frazeologii. Jest takie powiedzenie: „Cholera spalony”. Ma dwa główne znaczenia:

 1. Tak mówią ci, którzy nie mogą pracować, neprisposoblen do pracy.
 2. Ekspresja emocji.

Mu zawdzięczamy niemal wykrzyknik „pancake”. Jak było?

phraseologism up redukcja słowa

Język mówiony jest zobowiązana do zapisywania. On chce się pakować maksymalną liczbę znaczeń w minimalnej ilości liter. Dlatego nieprzyzwoitych słów lub zastąpić je – eufemizmów takiego popytu. Oczywiście, wykształcony czytelnik powie, że to nie tylko w gospodarce, ale także w przypadku braku bogatego słownictwa i słabej edukacji. Być może tak jest, ale teraz staramy się zrozumieć, co jest złe słowo dla „naleśnik”, to jest nasz główny motyw.

Za każdym razem, mówiąc: „spalony naleśnik” – zbyt długi, w pewnym stopniu, nawet niewygodne. A kiedy przymiotnik jest usuwany, ludzie wymówienia i nawet nie zauważy. To, nawiasem mówiąc, są różne słowa-pasożyty. Najnowsze wnikają tak głęboko w to, że całkowicie przestanie być zrealizowane.

W „zdobienia” w mowie

Dlaczego „pancake” tak wszechstronny? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy rozważyć, jakie funkcje może wykonywać „wstawić element”.

 1. Ekspresja emocji: radość, rozczarowanie, smutek, ból, podniecenie, rozczarowanie.
 2. pęczek wyrazów w zdaniu.
 3. Stymulantem dla pamięci. Po słowach: „Cholera, co było jego imię”, człowiek stara się zapamiętać nazwę. A jeśli chodzi o ten temat, sytuacja jest podobna. Jedyne problemy ulegają zmianie. Na przykład: „Cholera, skąd ja dotknął notebooka / Pen / klucze?”.
 4. To pozwala zatrzymać i pomyśleć.
 5. Podświadomie trzyma uwagę rozmówcy.

Okazuje się, że słowo-pasożyty nie są tak bezużyteczne, jak ludzie myślą. Tyle ciekawych rzeczy do nauczenia się od koncepcji, jeśli tylko podjąć trud, aby myśleć.

Lista najbardziej popularnych słów, które go zniekształcają

Od kiedy zaczął mówić o miejscowe temat, dlaczego nie dostarcza czytelnikowi mniej lub bardziej rozszerzony liście „śmieci słownej”. Tak, to nie wejdzie wszystko, po prostu popularne. Każdy nie-nie, a on pozwolił sobie na takie wygasa. tak więc:

 • niejako;
 • tutaj;
 • Oznacza to;
 • krótszy;
 • ogólnie;
 • No tak;
 • w zasadzie;
 • tego typu;
 • właśnie;
 • jasne jasne.

Wystarczy. Być może czytelnik sam w stanie kontynuować tę wspaniałą listę. Ale wracając do naszego głównego tematu.

Kiedy słowo „cholera” został uwzględniony w aktywnym życiu codziennym?

Stało się to w latach 80-tych czy nawet 90-tych ubiegłego wieku. Przed obsceniczne słowo luźnej kobieta, jest zastąpiona przez inną melodię definicji – „Look”, „brat”. Można to zauważyć oglądając sprośne piosenki czasu. Choć niektóre źródła twierdzą, że „naleśnik” – przekleństwo, które pojawiły się już w latach 60-tych. 20. wieku. Dwie hipotezy, więc czytelnik może swobodnie wybrać taki, który jest bardziej do gustu.

Nawiasem mówiąc, niektórzy ludzie zrozumieją, że przedmiot badań – wciąż jest zastąpienie słowa, które nie są używane w dobrym towarzystwie, więc zapytać, czy nie są one wyrażane. Niewiele osób wie, tę historię, ale nauczyciele i nauczyciele rosyjskim nie jest do tabaki. Kiedy najlepiej śledzić przepływ mowy, jak można latać na rafy.

Dlaczego nie powinno „ozdobić” mowie „winiety” w postaci „pancake”?

Wydawałoby się, aby mieć pewność, człowiek wykorzystuje jako produkty wykrzykniki mąki w niekonwencjonalny sposób? Niestety, ten nieuwaga do swojej wypowiedzi, idzie bokiem. Co oznacza sformułowanie „porażenia”? Oto kilka opcji:

 1. Brak wykształcenia.
 2. Niewiedza.
 3. Słabe słownictwo.
 4. Zamieszanie z myślami.
 5. Nieznajomość rosyjskiego języka literackiego.
 6. Nerwowość.
 7. Niepewność.
 8. Strach.

Oprócz rozmowy adresata zwraca się do tortur. Oczywiście, to jest winny nie tylko znaczenie słowa „naleśnik”, i ogólnie wszystkich elementów, które go zakłócają. A jeśli, na przykład, jest nerwowy – to jedno, a jeśli użycie „chwasty” – miara ignorancji, konieczne jest wyeliminowanie sposób upływu czasu. Człowiek jest tak skonstruowany, że bez bodźca sam nie będzie działać na siebie. Dlatego możliwe jest, że tam jest pustka w przemówieniu do pierwszej poważnej klęski.

Jest to konieczne, aby zrezygnować z korzystania z „naleśniki”?

Tak! Zdecydowanie i ostatecznie. Wszystkie poprzednie narracja podkreśla, że czytelnik to zrobić natychmiast! Ale jakie są przyczyny, jest „naleśnik” – Program przekleństwo? Ściśle mówiąc, nie. Nawet jeśli mężczyzna lub kobieta na egzaminie w szkole mówią, „Cholera, nie mogę sobie przypomnieć definicję”, nie może wycofać się z konwoju. Przyjazny sąd to zbyt bezpieczne. Ale ważne jest, aby pamiętać, co znaczy słowo „pancake” zastępuje. Jeśli często o tym myślę, to może chcesz przysiąc zniknie sama.

Oczywiście, wciąż jest to zawód, w którym mata – to prawie profesjonalny slang. Możemy przypomnieć MN wydajności Zadornov, który mówił o naukowców, dlaczego rosyjski wygrał wojnę. Okazało się, że były zespoły bojowe wydać mniej niż wszystkich słów. Czytelnik domyśla się zapewne jak.

Reszta to ci, którzy nie są tak niezbędne mat, warto pamiętać, że naleśnik – brzydkie słowo, i to lepiej zapomnieć.