542 Shares 7811 views

Przydatne produkty dla kobiet

U kobiet potrzeby dla niektórych produktów są bardziej szczegółowe i indywidualne w porównaniu do mężczyzn.


Lekarz medycyny, nauczyciel, autor zdrowia publicznego, odżywianie Pamela Peak prowadzi do najbardziej użytecznych produktów dla kobiet .

Produkty dla kobiet, bogate w wapń

Wapń jest niezbędny do utrzymania pełnego stanu kości i zębów. Zajmuje się pracą centralnego układu nerwowego, pracy układu krwionośnego, układu sercowo-naczyniowego. Brak makroelementów może powodować rozwój osteoporozy, deformację kręgów, deformowanie zapalenia kości i stawów, ból kości i mięśni, itp.

U kobiet w wieku od 19 do 50 lat częstość spożycia wapnia wynosi 1000 mg, od 51 lat – 1200 mg.

Wapnia jest bogata w niskotłuszczowe produkty mleczarskie (ser, mleko, śmietana, ser), ciemnozielone warzywa liściaste ( kapusta, brokuły), orzechy, migdały, produkty sojowe.

Produkty dla kobiet, bogate w żelazo

Ponieważ kobiece ciało jest typowe dla cyklu menstruacyjnego, sprawiedliwa seks wymaga więcej żelaza.

Mikroelement jest zaangażowany w procesy: metabolizm, synteza hormonów, przechowywanie i transport hemoglobiny w utrzymaniu pracy odpornościowej.

Jeśli chodzi o szybkość konsumpcji, istnieją dwa punkty widzenia: 1) 12 do 15 mg, 2) od 15 do 20 mg.

Żelazo bogate w chudej wołowinie, grochowe groszki (chick groch), tofu (fasola), buraki, suszone morele.

Produkty dla kobiet, bogate w kwas askorbinowy

Witamina C jest niezbędna do funkcjonowania różnych systemów ciała ludzkiego: układu trawiennego, nerwowego, odpornego, hormonalnego, do produkcji kolagenu.

Jako najsilniejszy naturalny antyoksydant rozpuszczalny w wodzie, witamina C zapobiega rozwojowi onkologii, chorobie serca, zachowuje młodość, pomaga oczyścić ciało różnych trucizn, chroni cholesterol o wysokiej gęstości.

Doskonałe źródła witaminy C: kapusta, brokuły, cytrusy, pietruszka, guawa, truskawka, czerwony i zielony pieprz, kiwi, pomidory, szpinak.

Ujęcie dziennie witaminy C wynosi 75 mg. Zaleca się wprowadzanie do codziennej diety co najmniej dwóch porcji warzyw i owoców zawierających kwas askorbinowy.

Zielone warzywa liściaste

Do tej kategorii warzyw należą różne rodzaje kapusty (z liści (Bok Choi) do sałaty), bogate w błonnik i inne ważne składniki odżywcze.

Warzywa liściaste poprawiają procesy detoksykacji w ciele. Ciemnozielony kolor wskazuje na więcej fitochemikaliów i witamin.

Ta kategoria warzyw zawiera: witaminę C, karotenoidy, kwasy tłuszczowe omega-3, błonnik pokarmowy, magnez, potas, kwas foliowy, żelazo. Zaleca się 3 porcje warzyw liściastych.

Orzechy

W składzie orzechów, jednonienasycone tłuszcze obniżają poziom cholesterolu, wielonienasycone tłuszcze przyczyniają się do zapobiegania chorobom serca. Orzechy zawierają białko, wapń, fosfor, cynk, miedź, selen, kwas foliowy, witaminy A i E.

Woda

Woda nie może być przypisana do produktów, ale jest niezbędna dla wszystkich procesów metabolicznych w organizmie. Woda poprawia trawienie, pomaga pozbyć się nadwagi, ma korzystny wpływ na stan skóry.

Niedobór wody przyspiesza proces starzenia, chroniczne niedobory są uważane za główne źródło najbardziej patologii.

Zaleca się równomierne co najmniej osiem do dziesięciu szklanek wody w ciągu dnia.

Przydatne pokarmy dla kobiet, bogate w kwas foliowy

Witamina B9 (kwas foliowy) uczestniczy w metabolizmie, w procesie podziału komórek, w produkcji leukocytów i erytrocytów, w syntezie neuroprzekaźników.

Bogaty w pomarańcze kwasu foliowego, szparagi, fasolę. Zalecana norma wynosi 400 mcg dziennie.