130 Shares 5355 views

Głównym bitwa I wojny światowej. Ważniejsze bitwy I wojny światowej

Ogólnie rzecz biorąc, cała historia ludzkości – to seria bitew i rozejmu, czasami przemijające, czasami dłużej. Niektóre bitwy zostały utracone w pamięci wieków, inne pozostają na rozprawie, jednakże ze wszystkimi wymazane, zapomniane w czasie. Wojna, która pochłonęła co najmniej 20 milionów ludzi i kalekie znacznie większą bitwę w imieniu którego lyutovali nie tylko w Europie, ale również w Afryce i na Bliskim Wschodzie, stopniowo oddala się w przeszłość. A nowe pokolenie nie tylko nie zna najważniejszych bitew I wojny światowej, ale nawet nie pamiętam chronologiczną ramy tej strony w historii, wypełnione krwią i usiany spalonych domów prochu.

uczestnicy

Walczącymi stronami zostały połączone w dwóch blokach – Ententy, a jedna czwarta (Triple Alliance). Skład pierwszy wszedł rosyjskich i Imperium brytyjskie, Francja (a także kilkudziesięciu krajów sojuszniczych, w tym USA, Japonia). Triple Alliance zawarta Włochy, Niemcy i Austro-Węgry. Jednak Włochy później po stronie aliantów i alianci zaczęli Imperium Osmańskiego i Bułgarii pod jego kontrolą. Związek ten został nazwany Quarter Unię. Przyczyny konfliktu, który doprowadził do największych bitew I wojny światowej, nazywany inaczej, ale najprawdopodobniej nadal pozostaje złożona z kilku czynników, w tym gospodarczej, terytorialnej. Temperatura wrzenia świata został osiągnięty, gdy w Sarajewie zginęło arcyksięcia Franciszka Ferdynanda, nadzieję, że zdecydowana cesarstwa austro-węgierskiego. Tak więc, od 28 lipca odliczanie wojna zaczęła.

bitwa Marne

Jest to chyba największe bitwy I wojny światowej, na samym początku, we wrześniu 1914 roku. Arena walki, które rozwinął w północnej Francji, trwało około 180 km i 5 udział armie Niemiec i 6 w Anglii i Francji. W rezultacie, alianci zdołali przeszkodzić plany szybkiej klęsce Francji, co zasadniczo zmienia dalszy przebieg wojny.

Bitwa galicyjska

Obsługa Niniejszy siły Imperium Rosyjskiego została oznaczona jako głównych bitew pierwszej wojny światowej, która pochłonęła frontu wschodniego na początku konfliktu zbrojnego. Impas trwał prawie miesiąc, od sierpnia do września 1914 roku, a uczestniczyło około 2 milionów ludzi. Austro-Węgry w wyniku stracił ponad 325 tysięcy żołnierzy, więźniów (włącznie), a Rosja – 230 tys.

walka z Jutlandii

Jest to poważny bitwa I wojny światowej sceny akcji, które stało się na Morzu Północnym (w pobliżu Półwyspie Jutlandzkim). Konfrontacja wybuchła między flotami Niemiec i Imperium Brytyjskiego w dniach 31 maja i 1 czerwca 1916, równowaga sił wynosił 99 do 148 statki (o wyższości stronie brytyjskiej). Straty po obu stronach były bardzo widoczne (odpowiednio, 11 statków i ponad 3 tysięcy osób ze strony niemieckiej i 14 statków i prawie 7000 walki przez Brytyjczyków). Ale pretendentów wspólne zwycięstwo – choć Niemcy nie udało się osiągnąć cel i przełamać blokadę, ale również utrata wroga był o wiele bardziej znacząca.

Bitwa pod Verdun

Jest to jeden z najbardziej krwawych stron, w tym najważniejszych bitew pierwszej wojny światowej, która trwała przez większą część roku 1916 (luty-grudzień) w północno-wschodniej Francji. W wyniku walk zginęło około miliona ludzi. Ponadto „Verdun mielenia mięsa” był zwiastunem upadku Trójprzymierza i wzmocnienie Ententy.

Ofensywa Brusiłowa

Ta bitwa I wojny światowej z udziałem Rosji w południowo-zachodnim froncie był jednym z najbardziej działań wojskowych na dużą skalę, zorganizowany przez rosyjskiego polecenia bezpośrednio. Początek wojsk powierzono generałowi Brusilov, została uruchomiona w czerwcu 1916 roku, na odcinku austriacki. Krwawe bitwy z różnym powodzeniem kontynuowany przez całe lato i wczesną jesienią, ale nadal z wojny Austro-Węgry nie, ale ogromne straty imperium rosyjskiego stała się jednym z katalizatorów, które doprowadziły do rewolucji lutowej.

operacja Nivelle

Kompleks obraźliwe zaprojektowany do przechylić szalę bitwy na froncie zachodnim, została zorganizowana wspólnie przez Brytanii i Francji, a trwała od kwietnia do maja 1917 roku, a ich siła wykazywały znacznie przekracza możliwości Niemiec. Jednak, aby przeprowadzić błyskotliwą przełom nie, ale liczba ofiar jest imponująca – alianci stracili około 340 tysięcy osób, podczas obrony Niemców – 163 tys.

Główne walki zbiornika z I wojny światowej

W czasie Pierwszego Świata natomiast szerokie zastosowanie zbiorników jeszcze nie nadszedł, ale musieli być odnotowane. 15 września 1916 po raz pierwszy na polu bitwy opuścił brytyjską Mk.I, a co najmniej 49 maszyny, tylko 18 było w stanie uczestniczyć (17 okazał się wadliwy jeszcze przed walką, a 14 nieodwracalnie zatrzymany na drodze lub z eksploatacji z powodu uszkodzenia) , jednak ich wygląd bardzo przyniósł zamieszanie w szeregach wroga i Niemcy przebił linię do głębokości 5 km.

Pierwsza bitwa miała miejsce bezpośrednio pomiędzy maszynami jest bliżej końca wojny, kiedy Wheeler Breton w kwietniu 1918 roku nagle w obliczu trzy Mk.IV (Anglia) oraz trzy A7V (Niemcy), w wyniku czego jeden zbiornik z każdej strony zostały poważnie uszkodzone, ale ogólny wynik jest trudny do interpretacji na korzyść jednej ze stron. W tym samym dniu, „pechowy” English Mk.A, którzy cierpieli z ocalonym w pierwszym spotkaniu A7V. Chociaż stosunek wynosił 1: 7, ale zaletą pozostaje po stronie pistoletu „niemieckiej” jest dodatkowo wspierany i artylerii.

nastąpiło zderzenie interesujący, a 08 października 1918, kiedy Brytyjczycy obliczu 4 Mk.IV i taką samą liczbę tych samych niemieckich czołgów (przechwycone), straty poniesione przez obie strony. Jednak głównym bitwa I wojny światowej opuścił bez wsparcia nowej niebezpiecznych pojazdów opancerzonych.

Pierwszy Światowy doprowadziła do upadku niegdyś cztery wielkie imperia – brytyjskie, Ottoman, austro-węgierskiej i rosyjskiej, i cierpiał jako zwycięzcy w obliczu Ententy, a pokonany w obliczu Niemiec, Austro-Węgier, Niemcom przez długi czas został formalnie pozbawiony możliwości budować państwo zmilitaryzowanej.

Ofiary wojny rozpoczął ponad 12 milionów cywilów i żołnierzy na całym świecie 10 milionów nadszedł bardzo trudny czas przeżycia i wyzdrowienia. Z drugiej strony, to było w latach 1914-1919 nastąpił zauważalny rozwój broni, broń lekka maszyna po raz pierwszy zostały wykorzystane, wyrzutnie granatów, odnotowano na drogach wojennych i czołgów, a na niebie – samoloty zaczęły dostarczać wsparcia lotniczego dla wojska. Jednak wielkie bitwy z I wojny światowej były tylko zapowiedzią walki toczonej że po dwóch dekadach.