642 Shares 5844 views

Jezioro o powierzchni Swierdłowsku: Sandy – Mała Szwajcaria na obrzeżach Jekaterynburgu

Karelia jest słusznie nazywany krainą tysiąca jezior. Cóż, ten nie kłócić. Jednak, aby pływać, opalać się na plaży lub wybrać się na ryby, nie musisz iść na długą podróż. W naszym kraju istnieje wiele miejsc, gdzie można także zorganizować wielkie wakacje na plaży nad brzegiem malowniczego jeziora. Nie jest wyjątkiem, a region Swierdłowsku. Jedynie w okolicach Jekaterynburgu tam kilkunastu plaż, gdzie można doskonale spędzić czas – pływanie, poprinimat opalania, łodzi lub skuter wodny. Jeśli są przyciągane do jeziora w regionie Swierdłowsku, Sandy, prawdopodobnie będzie najlepszym rozwiązaniem. Przynajmniej z tego powodu, że jest prawie w mieście.


Pomimo swojej nazwy, dno jeziora i duża część jego linii brzegowej – skalista. Więc nazwa akwenie nie jest do końca prawdą.

Powierzchnia piasek jest mniej niż pół kilometra kwadratowego. Linia brzegowa około dwa i pół kilometra. Średnia głębokość zbiornika wynosi około jednego metra, chociaż w niektórych miejscach może osiągnąć poziom 3,5 metra. Z jeziora wypływa tylko jedno małe rzeka – Berezovka i wpada do czarnej potok go. Jednak, podobnie jak w innych jezior regionu Swierdłowskim Sandy zasilany powierzchni i wód gruntowych. W postaci przypomina prostokąt o wymiarach 800h500 metrów.

Podobnie jak wiele innych jezior w regionie Swierdłowsku, Sandy ma status hydrologicznego pomnik przyrody o znaczeniu regionalnym. Odpowiedzialny za jego treść spoczywa na Ural Państwowej Akademii Leśnictwa.

Historia Sandy Lake

Teraz dość trudno wiarygodnie określić, kiedy tworzą jezioro Sandy. Region Swierdłowsku, a naukowcy uważają, był kiedyś na dnie dużego jeziora, rozmiar nie jest gorsza od morza. Powodem tego był ogromny lodowiec, który nie pozwalał na wodach Ob i Jenisej rzeki dotrzeć do Oceanu Arktycznego. Zgromadzone przy krawędzi cieczy lodowiec i tworzy największy naturalny organizm wody. Z biegiem czasu, woda znika, pozostawiając w osadach dennych, w tym piasku, który jest obecnie dostępny na piaszczystych brzegach jeziora.

Jeśli mówimy o późniejszym okresie, na brzegu jeziora, piaszczyste w lipcu 1951 roku baza fitness „Petrel” Ural State Technical University został założony, później przemianowany na kompleks sportowy „Sandy”. Potem pojawiła rekreacji Instytut Leśnictwa i obóz pionierski. Raz w 1970 roku, domy letnie, woda, piaszczyste jeziora zostać skażone stal intensywna budowa w sąsiedztwie jeziora. I ta wyraża się nie tylko w intensywnym „rozkwicie” i zamulenia dna, ale również na pogorszenie parametrów bakteriologicznych. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych wschodnia część wybrzeża została częściowo rozliczone i zagospodarowany, ale od tego czasu wejście do obszaru została wypłacona. Tak więc, aby dostać się do jeziora piaszczysta, czasami w kolejce wiele kilometrów korków. Jest to szczególnie typowe dla letnich wakacji.

Jednak Sandy Lake cieszy się niezwykłą popularnością wśród turystów i wczasowiczów lokalnych. Jego wody charakteryzują się przejrzystością, a na brzegu istnieje wiele plaż, oddzielone od łóżek małych strumieni i stosami masywnych głazów granitowych.

Według większości turystów odwiedzających jezioro Sandy (region Swierdłowsku), zdjęcia z lokalnych dzielnicach są uderzająco przypomina Szwajcaria – te same niskie, zalesione góry. Na północ od jeziora jest pszenica Hill, który ma wysokość 427 m, a na zachodnich obrzeżach malowniczej wyspie dwustronnego.

Ponadto, podobnie jak wielu innych znanych jezior regionie Swierdłowsku, piaszczysta popularny wśród miejscowych rybaków. Jezioro jest zamieszkany Minnow, karp, okoń, szczupak Rudd. Chociaż w porównaniu z innymi stawami, ryby są znacznie mniejsze.

Jak dostać się do Sandy Lake?

Staw nie jest daleko od miasta Jekaterynburg. Aby dostać się do miejsca, trzeba przejść Moskwie autostrady w kierunku n. n. Severka, na której znajduje się droga asfaltowa prowadzi do jeziora.

Jeśli chodzi o transport publiczny, najlepszym sposobem, aby się tu dostać pociągiem, obok stacji. Severka (kierunek Cousineau, Sala, Shamar), a następnie pieszo około czterech kilometrów.