739 Shares 6485 views

Niebieski kolor – wartość i charakterystyka

Kolor symbolika ma długą historię. Ludzie od dawna zaczęły przywiązywać wagę do „farby”, co znajduje odzwierciedlenie w opowieściach ludowych, dawnych mitów, etc. Warto zauważyć, astrologię. Promienie słońca, które są usytuowane w widmie, dając siedem kolorów odpowiadają ich planet. Czerwony – to Mars, niebieski – wartość Wenus, żółty – Mercury, zielony – Saturn, pomarańczowy – słońce, fioletowy – księżyc, fioletowy – Jupiter.


Wartość historyczna kolorze

Niebieski kolor – jej wartość w różnych branżach samo. To symbolizuje wieczność i nieba. Może być również traktowane jako symbol lojalności, życzliwości, spójności i lokalizacji. Jednak niebieski kolor wartość w heraldyce jest nieco inna – uczciwość, czystość, wierność i dobre imię. Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o „błękitną krew” – mówi, bo szlachetnego pochodzenia człowieka.

Warto zauważyć, że kolor jest wystarczająco blisko do czerni, ponieważ ma podobne wartości. W starożytnym Egipcie i RPA miał wartość koloru niebieskiego żałoby. Francuzi mieli też coś takiego jak „Blue Fear”. Słowianie, to kolor żałoby i smutku związanego z diabłem świecie.

Mówiąc na temat, który ma wartość koloru niebieskiego, należy zauważyć, że również symbolizuje emocje, komunikacja. Ten kolor sprawia wrażenie czystości, lekkości, lekkości i eteryczny. Bardziej nasycony odcień – kolor nocy, co daje upośledzenie wzroku relaks i odpoczynek od codziennych jasnym świetle. Wszystkie te odcienie przyciągnęła do koloru lodu, zamarzniętych rzek, pokryte śniegiem góry, Sky High. Niebieski – symbol wiecznego spoczynku i wiary, treść jakiegoś fantastycznego i tajemniczej substancji. Te odcienie świetnie wyglądają we wnętrzu, ale jeśli nie będzie zbyt dużo, będzie to powodować depresję.

Co masz na myśli niebieski? To przede wszystkim cień należące do tego elementu, jak woda i świata – Północ. Feng Shui mówi, że nie jest konieczne, aby malować ściany w kolorze należącego do północnej stronie, w celu uniknięcia ich chłód. Ten odcień ma działanie uspokajające. Dzięki niemu człowiek może pozbyć się negatywnych myśli, agresywnych pragnień, bezsenność.

Jest inny sens kolorach. Niebieski jest w stanie uspokoić, uspokoić osobę i skupić swoją uwagę na wewnętrznym świecie. Najlepiej jest korzystać z tego koloru, w którym nie trzeba być aktywny. I nie używać go jako koloru bazowego. Tylko w szczegółach – to będzie doskonały.

Kolor ten jest idealny dla osób, które urodziły się pod konstelacji Koziorożca i Raka. Są to oznaki dobrego kontaktu z cienia.

Należy zauważyć, że wartość koloru niebieskiego jest silnie uzależniona od cieniu. Blonde – przyjazna i orzeźwiająca. Brown – niezawodny i poważny. Nieważne, jak ciemny lub jasny odcień niebieskiego osoba zdecyduje, to zależy od nastroju. Jednym z nich jest bliżej niebieski – uspokaja i jasny – wręcz przeciwnie, pobudza i odświeża. Ciemny – bardzo solidna i bardzo cicho. Dlatego też, wybierając kolor, na co miał zamiar, trzeba dokładnie określić, jaką rolę powinien wykonać. Po tym wszystkim, to bardzo wiele zależy.