628 Shares 6277 views

Klej do listwy sufitu: Gatunki

Jeśli rozpoczął remont w pokoju, wykończenie na pewno zakończyć instalację listwy przypodłogowe. W celu przeprowadzenia takiej pracy może być jednym z kilku sposobów, ale najbardziej prosty i szybki, a to jest skuteczne do montażu elementów na klej. Ta praca jest cnotą, nawet osoba, która nie posiada pewne umiejętności, jak w przypadku instalacji filety w kleju, nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi. Jako główne warunki sprzyjają prawidłowego doboru kleju.

Główne odmiany cokoły kleju: mieszanina polimerów

Jeśli zdecydujesz się odebrać klej do listew sufitowych, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jedną z najpowszechniejszych związków – mieszaniny polimerów. Klej ten jest przeznaczony dla każdego gatunku filetów. Najpopularniejsze marki są uważane za „Moment” i „Titan”. Mają doskonałą zdolność wiązania Harden w krótkim czasie i doskonała trzymać materiał na powierzchni. Z ich bliższym zbadaniu można wyróżnić pewne cechy. Na przykład, „Eco naset” i „Titan” ma przezroczyste podłoże Wśród nich cech – bardzo mocny klej. Ale do czasu, gdy kompozycja nie przejąć, cokół będzie musiał utrzymać się na powierzchni, tak że nawet nie drgnął. Klej „Moment” jest natychmiast zrozumiał, ale pracować z nim musi być starannie, kompozycja nie powinna dostać się na przedniej powierzchni polędwicy. Jeśli porównanie kosztów, klej „Moment” będzie kosztować najdroższe, ale nie ograniczając się do, przepływ kompozycji jest wyższy niż alternatyw.

Płynny gwóźdź

Samoprzylepne listwy sufitowe jeszcze przygotowane do sprzedaży w postaci ciekłych gwoździ, które są zdolne do niemal każdego materiału kleju. Płynny gwóźdź może być akryl lub neoprenu. Najnowsze odmiana ma ostry zapach i jest wytwarzany na bazie rozpuszczalników organicznych. Składniki nie mogą być uważane za bezpieczne dla zdrowia ludzkiego, ale to prawda tylko do momentu aż mieszanina jest całkowicie suchy. Główną zaletą neopropilenovyh płynnych paznokci akrylem przed uważa się, że praca z tym klejem może być w pomieszczeniach o niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności. Akrylowy klej do listew sufitowych jest całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia ludzkiego, zapach tych mieszanek, choć istnieje, ale jest raczej słaby. Wadą jest uważany obawa niskich temperaturach – fundament zostanie całkowicie niszczone w procesie rozmrażania i zamrażania. Wytrzymałość mocowania ciekłych paznokcie akrylowe poniżej, ponieważ są one wykonane na bazie rozpuszczalników organicznych. Inną zaletą neopropilenovyh ciekłe paznokcie akrylowych jest taka, że pierwszy charakteryzuje się krótszym czasem wiązania.

cechy kit

Przed jak przykleić listwy sufitowe na tapecie, może warto rozważyć specyfikę filety kit do instalacji. Zaletą tej mieszaniny polega na tym, że kapitan nie będzie miał dużo czasu, aby utrzymać elementy na powierzchni do mieszaniny grab zarządzanym. Między innymi, tynk ma ostry zapach, co oznacza, że można z nim pracować w pomieszczeniach zamkniętych. Wymagania dotyczące przygotowania powierzchni nie są tak wysokie, w rzeczywistości, jeżeli jest to konieczne, guzy i dziury mogą maskować sam wypełniacz. Naniesienie mieszaniny za pomocą konwencjonalnych łopatki, kompozycja powinna być równomiernie rozłożone na powierzchni, a następnie ustawienie listwy. Jeśli zdecydujesz się wybrać klej do listew sufitowych, nadmiar kompozycję można łatwo usunąć, jeśli to konieczne. W tym przypadku, różnica pomiędzy ścianą a listwy, będzie w stanie zamknąć wypełniacz.

Self-made klej

W razie potrzeby, tynk aby zainstalować cokoły można gotować samemu. Aby to zrobić, trzeba wody, kończąc mieszaninę kit i klej PVA. W czystym pojemniku, należy dodać wykończenia kit, ugotować zgodnie z instrukcją, a następnie dodać kleju. Stopniowo wlać się wody, mieszanie kompozycji do konsystencji gęstej śmietany. Potem wyjechał do 5 minut i ponownie wymieszać. Takie kleje do listew sufitowych piany mogą być stosowane w ciągu 2 godzin od przygotowania.

Klej do styropianu listwy

Jeśli zastanawiasz się, co się przykleić cokołów pułap pianki, konieczne jest rozważenie składu octanu winylu, do którego nawet zawierać kleje, PVA i jego analogi. W skład tych mieszanek mieć szkodliwe substancje, więc mieszanina ma ostry zapach. Jednakże przewiduje dość długi czas do wyschnięcia, a więc elementy będą musiały posiadać po przylegającą do powierzchni przez 3 minuty. Między innymi klej octan winylu zawiera jedną cechę, która jest wyrażona w konieczności użycia kompozycji w dużej ilości, w przeciwnym razie zaokrąglenie po prostu nie może być utrzymana.

Zalecenia dotyczące montażu listwy sufitowe

Przed rozpoczęciem prac niezbędnych do przeprowadzenia etapu przygotowawczego. Przed przystąpieniem do cięcia i klejenia krawężniki dalej trzeba obliczyć ich liczbę. Specjaliści będą w stanie zarządzać materiałów bez rezerwy, ale jeśli jesteś nowy w tym biznesie, to najlepiej kupić jedno dziwactwo więcej. Przy zakupie cokołu należy uznać: im niższy pułap, listwy musi być już. Wynika to z faktu, że szerokie elementy sprawiają, że pokój będzie poniżej. Kiedy nierówne ściany lub stropu zaleca się dodatkowo zakupić klipów, taśmę maskującą, igły do szycia, zatrzymuje się, aby pomóc rozwiązać cokołu aż do momentu wyschnięcia kleju.

przygotowanie materiałów narzędzia

Po dobry klej do listew sufitowych został zakupiony, można zadbać o dodatkowe materiały i narzędzia. Do przeprowadzenia prac będą musiały:

  • ruletka;
  • małe łopatki;
  • Skrzynka mitra;
  • piła do metalu;
  • tynk akrylowy;
  • ołówek;
  • drobnoziarnistym papierem ściernym;
  • klej;
  • szczotka;
  • malować.

Procedura przyklejania

Po nabyciu i szkolenia wszystkich materiałów i narzędzi można zaimplementować znakowania i cięcia materiału. Można to zrobić za pomocą piła do metalu, oczyszczając krawędzie po cięciu. W następnym kroku, jesteś gotowy do natrysku kleju na odwrotnej stronie i krawędzie, można to zrobić za pomocą pistoletu. Następnie cokoły dociskane do powierzchni ścian i sufitu projektowanych linii. Używając szpatułki można usunąć nadmiar kleju. Technika ta jest powtarzana aż do czasu, aż można wkleić na całym obwodzie pomieszczenia. Jeśli przed masz pytanie o tym, jak przykleić listwy sufitowe, następny krok należy do uszczelniania spoin wszystkich akrylowego kitu, osłaniając powierzchnię z mokrym palcem.

wniosek

Czasami jest wykonywane po przyklejeniu cokołu swoją kolorowankę powierzchnię. Aby rozpocząć dane mogą pracować tylko w dzień po zakończeniu instalacji. Procedura ta nie jest obowiązkowa, ale może być uruchomiony, jeśli chcesz, aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny. Aby przeprowadzić te prace można używać na bazie wody lub farba akrylowa.