367 Shares 4923 views

Roe – Archanioł malowane pierniki. Historia, tradycyjna receptura, malowanie

Czy kiedykolwiek słyszał, że jest Roe? Okazuje się, że to tradycyjne ciasta Archangielsk, które mają długą piękną historię. Proces ich wytwarzania został przekształcony rytuału. I taka ciekawa nazwa dostali z faktu, że większość z ciasta wykonane w postaci figur kóz.


Archangielsk Roe: Pochodzenie

Roe jest domem do Archangielska. Mają specjalną starej receptury. Starożytni mieszkańcy wybrzeża, są uważane pierniki ceremoniał. Pieczemy je tylko raz w roku – w czasie świąt Bożego Narodzenia. W tym przypadku mamy zamiar wszystkich członków rodziny, a mężczyźni ciasto zagnieść pomogło. Kobiety wyciąć ciasteczka, upiecz je, formowane, a dzieci pomagają udekorować.

Roe Archangielsk pieczone zazwyczaj w formie figury zwierząt, bo północne narody żył tylko dzięki hodowli zwierząt i rybołówstwa. Przygotowanie pierników obiecał udanego polowania i śmieci w nowym roku. Powszechnie uważa się, że ta chroni dom przed wszystkimi złymi duchami. Bo nie jedli w prawo i nie rzucać i przechowywane przez długi czas.

W różnych regionach mieli swoje tradycyjne receptury. Były one przechowywane z drżeniem i nikt im poświęconym.

Jak malowane Roe?

Archangielsk Roe pierniki kolorze farby słodkie glazury. dwa kolory były używane głównie w kolorze białym i różowym. Biały symbolizuje śnieg i różowy – Northern Lights. Ten sam tort był brązowy – to kolor drewna i ziemi.

starożytne tradycje

W dawnych czasach wierzono, że Roe posiada magiczne moce. Istnieją pewne tradycje rzeźba tych produktów. Na przykład, figury zwierząt musi patrzeć tylko z lewej strony, a ludzie – z przodu. Często produkt został wykonany w dolnej części taśmy, to symbolicznie ziemi.

Rytuał obraz ciasta ciasta były prototypem. W ogóle, dziś sztukaterie malowane pierniki – to bardzo duża rzadkość etnograficzny, który jest nadal zachowana na ziemiach rosyjskiej Północy. Dane te spiekano w szczególny sposób wytwarzania ciasta, a następnie formowane sarny i umieść w chłodnym pomieszczeniu przez dwadzieścia cztery godziny, a następnie spieka do złotego brązu. Gotowe ciasta kilkakrotnie zanurzone we wrzącej wodzie – podobno przez to były bardziej gładkie, mocne i lekkie. Dzięki tej specjalnej receptury, są zachowane kopie starej Roe. Włożyli w starożytności przed ikonami, każdy dał swoje nazwisko do gospodarze byli w domu, szczęścia i pomyślności. Ponadto były one źródłem dumy, mają chwalił się przed gośćmi, tak przygotowane ze szczególną starannością i miłością. Później Roe piec stalowy na sprzedaż. Zostało to zrobione jako rodzina. Mężczyźni zostały wykonane formularza szwów, kobiety ugniatają ciasto, wyciąć figurki i pieczono je, a nawet ozdobić wszystko razem z dziećmi. Każda rodzina miała swoje własne przepisy, które są trzymane w ścisłej tajemnicy i przekazywane z pokolenia na pokolenie tylko do swoich krewnych.

Archanioł ikra – to nic innego, jak dzieło sztuki ludowej. Mają długą historię, z wielkim zainteresowaniem historyków sztuki, artystów, amatorów i znawców sztuki ludowej.

Archangielsk Roe: przepis

Jak powiedzieliśmy wcześniej, każdy klan miał własną ikrę przepis, który był utrzymywany w tajemnicy. Z biegiem czasu, były one uzupełniane, zmienione, poprawione. Jednak dopóki nasz czas nadszedł, a wiele starych receptur. Jeden z nich, najbardziej uniwersalne, chcemy powiedzieć.

W przypadku badania, musimy zakupić następujące produkty:

 1. Cukier – 0,8 kg.
 2. Woda gotowana – ponad 250 gram szkła.
 3. Kurczak jajka – 3 szt.
 4. Żółtka – 5 szt.
 5. Masło – 2 opakowania (korzystnie 0,45 kg).
 6. mąka pszenna – do dwóch kilogramów.
 7. Sól – 1 łyżeczka.
 8. Sody – 2 łyżeczki.
 9. zmielone przyprawy – cynamon, imbir, goździki, kardamon, gałka muszkatołowa. Wszystkie z nich dodaje się w stosunku 2: 1: 1: 1: 1.

3,5 kg surowego ciasta związku. Z nim można rzeźbić do stu małych ciasta lub do pięćdziesięciu dużych.

Krok po kroku instrukcje gotowania

Ciasto na Archangielsk Roe opiera zhzhenki (tzw karmelizowanego cukru). Należy wziąć 0,4 kg cukru i umieścić na zimno o grubości ścianki naczynia o wysokich krawędziach. Kładziemy go na dużym ogniu, ogrzewany. Kiedy cukier zaczyna się topić od dołu sprawiają, że ogień mniejsze. Stopniowo potrzeba doprowadzić zawartość, aż do całkowitego rozpuszczenia, mieszając od czasu do czasu aktywny. Z karmelem trzeba uważać, aby nie przesadzić go na ogniu. Ona powinna kupić ładny brązowawy odcień, aw każdym razie nie zapach spalonego.

Po karmel jest wykonany bezpośrednio w małych porcjach wlać do niego wody, silnie mieszając. Należy uważać, aby nie pochylać się nad patelnię. Woda z karmelem będzie znacznie syk i bulgotanie. Wylewanie całą wodę, miesza się słodki masy w niskiej temperaturze, aż do całkowitego rozpuszczenia. W rezultacie, można uzyskać syrop. W nim się wyspać dwie filiżanki cukru i mieszać do rozpuszczenia go też do stanu jednolity brązowy jasnego syropu.

Następnie na patelni umieścić posiekane masło, rozpuścić go na wolnym ogniu. Początkowo będzie pływać na powierzchni płynu. Zdjąć patelnię z ognia i ingerować w kilka minut. Cool.

Następnie w małym rondelku sobem pięciu i trzech żółtek jaj. Rozlać dużo naszej syropem i wymieszać. Dodać sodę, sól i wszystkie przyprawy. Przypominamy, że bierzemy dwa kawałki cynamonu, a reszta – tylko część. Oczywiście, wszystkie proporcje mogą być zmienione do własnych upodobań. W tradycyjnej ikry ogólnie włożył wiele przypraw. To wszystko zależy od gustu i pragnienia.

Zebranych przesianej mąki. Stopniowo dodawać je do naszej mieszanki, mieszając wiosła. Ciasto powinno mieć miękkie i elastyczne. Ważne jest, aby nie wkładać dużo mąki. W przeciwnym razie, baza będzie bardzo napięty. Zamknąć garnek z pokrywką lub folią. Kładziemy go na noc w chłodnym miejscu (w lodówce, na przykład). Można nawet podzielić ciasto na kawałki, rozkładając je w workach, wstawić do lodówki, jeśli nie planujesz piekarnik raz cały pierników.

Jeśli chcesz tego samego dnia pieczony Roe Archangielsk, możliwe jest, aby schłodzić ciasto, a następnie pół godziny, aby umieścić go w zamrażarce.

Gdy ciasto jest dojrzały, staje się gęsta, bardzo elastyczne i nie będzie trzymać się rękami (konsystencji modeliny).

wycięcia

Aby przygotować malowane pierniki, można stosować żadnych form. I do produkcji oryginalnych figur zwierząt, anioły, bałwanki, Mikołaje muszą przygotować się do szablonów wzór z tektury lub grubego papieru. Plik ten nie znajdzie się w sklepach. To będzie prawdziwy ikra Archangielsk.

Jeśli chcesz cienka i chrupiąca piernik, ciasto jest walcowane cienki w dwóch lub trzech milimetrów. A jeśli wolisz bujny i delikatny, do jednego centymetra. Następnie wyciąć formy figur, jeśli je masz. I nie zapominaj, że zwierzęta są zawsze patrząc w lewo.

Ci, którzy tworzyć własne wzory, umieścić je na walcowanego ciasta i ostrożnie wyciąć po obrysie z nożem.

Potem go pieczenia, przykryć pergaminem do pieczenia i rozkładają figury. Upiec je będzie nie więcej niż piętnaście minut w temperaturze dwustu stopni. Szybko wysycha, więc należy uważać, aby ich nie przesadzić. Gotowe produkty, które owijają w ręcznik, a kiedy chłodny – krotnie w polu. Dlatego przygotowaliśmy Archangielski Roe. ich receptura nie jest bardzo łatwe i wymaga dużo czasu spędzić, ale co to za wynik!

Pozostaje tylko udekorować nasze ciasta.

Jak przygotować glazury do malowania?

Jak mógł przygotować glazury? Archangielsk Roe muszą być pomalowane. Jest niesamowita ilość receptur. Podajemy przykład jednego przykładu wykonania.

Powinno być zarezerwowane takie produkty:

 1. Jajka – 1 szt.
 2. cukier puder – 0,2 kg.
 3. sok z cytryny (świeży) – 3-4 krople.
 4. barwniki spożywcze (korzystnie organicznego).

Daną ilość pożywienia wystarczy pomalować piętnaście ciasta.

Jak malować Roe?

Jak można ozdobić Archangielski Roe? Malarstwo – to chyba najtrudniejsza część procesu ich wytwarzania. Można użyć strzykawki do gotowania, ale może po prostu toczyć kulechek w postaci stożka z otworem. Pamiętaj, że linia powinna być cienka i schludny. Wzory można zrobić każdy. Nie ma żadnych ograniczeń. Pofantaziruet i rozpocząć malowanie. Można użyć motywów etnicznych, lub wymyślić coś własnego.

Piękniejsze uzyskano te ciasta, które początkowo są wypełnione całkowicie płynny glazury, a następnie zastosować do zdjęć na zamarzniętym podstawy. Ta opcja jest bardziej poprawne, ale także bardziej skomplikowane. A czas będzie musiał wydać więcej.

Aby Roe były jasne szkliwo dodać lub naturalne barwniki spożywcze.

naturalne barwniki

Mówiąc o Archangielsk Roe (klasy mistrzowskiej w gotowaniu, malowaliśmy), zwracając uwagę, z którego może być kolorowe szkliwo na bazie naturalnych barwników. Oferujemy takie alternatywne zamienniki produktów naturalnych:

 1. White – cukier, mleko, śmietana.
 2. Żółty – skórki z cytryny.
 3. Zielony – sok szpinak, wapno skórkę.
 4. Czerwony i różowy – Sok z malin, truskawek, porzeczek, żurawiny, granatu, buraki gotowane.
 5. Pomarańczowy – pomarańczowy, sok z mandarynki.
 6. Brown – kakao w proszku.

Zamiast epilogu

Jeśli uderzony przez piękno i historii północnej pierników, należy spróbować upiec cud na święta, traktować siebie i swoich dzieci. Niech ciasta Roe stać się przyjemnym tradycja w rodzinie. Jest tak wielki, kiedy na progu domu pachnie!