429 Shares 2813 views

Jak zastępuje się filtr paliwa Kalina-VAZ?

Jakość benzyny na naszych stacjach benzynowych czasem pozostawia wiele do życzenia. Dzieje się tak, że po regularnym tankowaniu w samochodzie, moc spadnie zauważalnie, silnik nagle się zatrzymuje, a dynamika przyspieszenia pogarsza się. Jednak nie zawsze przyczyną może być zła benzyna. Jeśli w ciągu ostatnich 30 tysięcy kilometrów nigdy nie zmieniłeś filtra paliwa, upewnij się, że jest źródłem wszystkich problemów. Dzisiaj zajmiemy się tym, jak samochód Lada-Kalina zostaje zastąpiony filtrem paliwa.


Instrukcje

Przejedź samochód, najpierw do dołu obserwacji. Ponieważ filtr na tym urządzeniu znajduje się na dole, będziemy musieli pracować w odpowiedniej pozycji. W pinch, umieść go na wiadukcie. Następnie filtr paliwa jest wymieniany bezpośrednio . "Kalina" musi mieć odłączoną wtyczkę z tej części przed rozpoczęciem pracy. W tym celu należy oprzeć tylne siedzenie, otworzyć pokrywę pompy paliwa i wyjąć blok zacisków przewodami. Następnie uruchomimy silnik i zaczekaj, aż się zatrzyma. Często trwa to nie więcej niż 15 sekund. W niektórych przypadkach nie dłużej niż minutę.

Potem idziemy do samego filtra paliwa. W samochodzie VAZ "Kalina" ta część jest mocowana dość prosto. Z wszystkich elementów złącznych jest tylko jeden plastikowy zacisk. Jeśli chodzi o osprzęt, są one trzymane na metalowych zaciskach. Dlatego w celu wymiany filtra paliwa "Kalina" bez problemów, wyciśnij plastikowe klamry i pociągnij okucia. W ten sposób usuwamy węże paliwowe i filtr z łączników. Następnie można bezpiecznie usunąć zatkaną część. Zdjęcie przedstawia dwa filtry – po lewej stronie nowe, po prawej – zatkane.

Jak wymienić filtr paliwa ("Kalina-VAZ") po demontażu starego?

Teraz przeprowadzamy instalację nowej części zapasowej. W rzeczywistości, w tym przypadku, nie ma żadnych trudności. Jeśli jednak nie uwzględnisz drobnego szczegółu – kierunek strzałki (omówimy to poniżej), możesz zepsuć nową część.

Wszystkie nowoczesne filtry mają małą strzałkę, pomalowaną na biało. Pokazuje kierowcy kierunek instalacji konstrukcji. Nie należy zapominać o tym oznaczeniu przy podłączaniu węży paliwowych. Kierunek strzałki powinien być skierowany wyłącznie do przedziału silnika, w przeciwnym wypadku wymiana filtra paliwa ("Kalina") będzie na próżno. Musisz ponownie iść do autoshopu na nowy zakup. Po zdefiniowaniu wszystkich notacji można bezpiecznie kontynuować instalację. Robi się to bardzo szybko – każdy koniec filtra łączy wąż paliwa, a korpus jest dociśniany do zamków. Krótkie kliknięcie oznacza znak, że wymiana filtra paliwa VAZ Kalina przebiegała bez komplikacji. Nowa część jest dobrze zamocowana – i można jechać.

Wnioski

Na tym etapie instalacja filtra paliwa na samochodzie krajowym VAZ "Kalina" może być uznana za kompletną.