449 Shares 3926 views

Jaki jest chronologia: definicja. Że badania chronologii?

Każda osoba postrzega upływ czasu. Gwiazdy i planety poruszają się wszechświata, monotonia zegar odeprzeć jego rytm, każdy z nas idzie powoli korytarzem czasu. Zrozumienie naszą zależność od niego, ludzie wynaleźli wiele sposobów i systemów liczbowych, które pomagają go zorganizować i znaleźć. Różne nauki, takich jak matematyka, fizyka, chemia i historia raczej nie zrobili bez takiego nauk ścisłych, jak chronologii. Być może tak powiedzieć, i dziesiątki innych dziedzinach nauki, w których naukowcy są bardzo zaawansowane. Więc, co jest chronologia i dlaczego to wymyślił? Definicja tego słowa można znaleźć poniżej. Ponadto, czytając ten artykuł, można poznać, że bada chronologię, i zrozumieć, co zaufanie kalkulacja lepszego czasu, biorąc pod uwagę najnowsze odkrycia naukowe.

Jaki jest chronologia? definicja

Chronologia (dosłownie „nauka czasu”) – ten kierunek badań, który jest zdefiniowany jako sekwencja wydarzeń w historii. Że bada chronologię wieków jako nauki? Wyjaśnia, w jaki sposób czas jest mierzony. Istnieje pojęcie „matematycznej (astronomiczne) chronologii”. Ta chronologia skupia się głównie na zmieniających położeń ciał niebieskich. Astronomiczne chronologii świata badając prawidłowość zjawisk niebieskich, porządkuje i organizuje je. Jednak najczęściej pod chronologii oznaczać sekwencję zdarzeń historycznych. Głównym celem, który bada chronologię – tym razem. Jednak to, co to jest?

Czym jest czas?

Jak już powiedzieliśmy na wstępie, czas nieuchronnie dotyka wszystkich ludzi, ale może ktoś w pełni zrozumieć, co to jest? Najwyraźniej nie. Jako nieskończonej przestrzeni wszechświata, trudno jest pojąć umysł. Jeśli czas, aby porównać z rzeki, to gdzie jest ona zacząć? Gdzie to ma tendencję do przepływu? Jedną rzecz wiemy na pewno: on jest zawsze dążenie do przodu. Jest to trudne do zrozumienia, ale jest możliwe do zmierzenia i organizować imprezy w strumieniu czasu. Chronologia jest badanie tych właściwości. Upływ czasu można porównać do ruchu samochodowego w przepływie jednokierunkowym. autobusy i ciężarówki prędkość może się różnić, ale jest coś, że nie można wpłynąć, – kierunek jazdy. Przeszłość i przyszłość są zawsze zauroczyć umysły ludzi, ale jedyną rzeczą, która jest w naszej mocy – to jest teraz. Jednakże, jeśli nie jest używany, to jest zakorzenione w przeszłości, a my nie możemy nic zrobić …

Co to jest przeszłość i przyszłość?

Aby zrozumieć, co chronologia (definicja który podaliśmy powyżej), konieczne jest, aby zrozumieć, co jest przeszłość i przyszłość. Przeszłość – to jest coś, co nie może mieć wpływu, to już historia. Gdy woda odprowadzana do ostrych skał i złamany na ziemi, to jest niemożliwe, aby zawrócić i czasu nie można cofnąć i wykonany płynąć tylko w jednym kierunku. Przeszłość – Głównym tematem, który bada naszą naukę. Określa on w określonej kolejności zdarzeń, które, jeśli pieczęć, nigdy się nie zmieni swój kształt. Przyszłość jest bardzo różni się od przeszłości. To nie szuka z nami, i leci w naszą stronę, a ustawienie czasu nie jest dostępna dla chronologii, aż do momentu staje się obecna.

Zgodnie z wynikami, a czas

Historyczna chronologia nie jest możliwe bez punktów odniesienia, które pomagają mierzyć czas. Obecnie najczęstszą jednostką pomiaru odstępach czasowych są zegar. Ale trzeba przyznać, że istnieją ogromne znaki czasu dawna ustalone przez tych, którzy umieścić początek wszystkiego. Nasza planeta obraca się w regularnych odstępach wokół swojej osi i wokół gwiazdy naszego systemu – słońce. Wokół każdej z planet, ich satelitów kręci się wokół naszego – Księżyc. Wszystkie te ciała niebieskie poruszają się z niezwykłą dokładnością. To samo można powiedzieć o atomy pewnych pierwiastków. Okazuje się, że cały wszechświat – jest to ogromny zegar, w którym miliardy galaktyk z miliardów gwiazd, które są jak ogromne biegów, mierzyć upływ czasu. Zanim ludzie wynaleźli naukę w czasie, duża liczba gwiazd i planet niewidoczny odmierzył jej przebiegu.

Jaki jest chronologia poprawny?

Zabicie czasu i usystematyzowanie minione wydarzenia, ludzie popełniają wiele błędów. Nie możemy wrócić i przesłuchać tych, którzy żyli tysiące lub setki lat temu, tak aby właściwe wnioski, konieczne jest przeprowadzenie wielu badań i wykopalisk archeologicznych. Dzięki podejściu naukowym, można się wiele nauczyć, ale są często kwestionuje wśród historyków i archeologów o kolejności, w jakiej istnieją pewne zdarzenia i gdzie w ogóle powinna rozpocząć liczenie. Rozważmy dwa główne punkty widzenia, które są powszechne w badaniach naukowych w tym zakresie.

Czas: ewolucjoniści

Naukowcy, którzy wyznają teorię ewolucji sugeruje, że życie na naszej planecie istnieje już ponad 4,5 miliarda lat, a człowiek jest na świecie setki tysięcy, a nawet miliony lat. Poniżej znajduje się lista, która pokazuje przedstawienie naukowców, że ewolucja – to nauka, a nie teoria.

 • Prokarioty (4 mld lat temu).
 • Organizmy, które mogłyby produkować fotosyntezę (3 mld lat temu).
 • Eukarionty (2 mld lat temu).
 • formy życia wielokomórkowe (1 mld lat temu).
 • Stawonogi (570 mln lat temu).
 • Pierwsza ryba (ok. 490 mln lat temu).
 • Pierwsze rośliny (ponad 470 milionów lat temu).
 • Pierwsze owady (ponad 400 milionów lat temu).
 • Płazy (ponad 350 milionów lat temu).
 • Gady (ponad 300 milionów lat temu).
 • Ssaki (ponad 200 milionów lat temu).
 • stworzenia latające (ponad 150 milionów lat temu).
 • Wymieranie dinozaurów lądowych (65 mln lat temu).
 • Kompletna Human Evolution (ponad 200 tys. Lat temu).
 • Śmierć ostatniego neandertalczyka (ponad 25 tys. Lat temu). Nazwa pochodzi od doliny, znajduje się w Niemczech, gdzie znaleziono szczątki rzekomego małpy. Cała ta teoria jest rzadko rozpoznawana przez naukowców ze względu na brak rzeczowych znalezisk archeologicznych, a astronom Fred Hoyle powiedział, że nie ma dowodów na to, że poziom rozwoju neandertalczyk był pod nami.

Oznaczanie masy wiekiem z testu radioaktywnego

Jednak chronologia życia nie jest uznawany przez wielu naukowców ze względu na fakt, że korzystanie z rozpadu promieniotwórczego jest to ogromny błąd. Problemem jest to, że szybkość, z którą w przeszłości formowane węgla radioaktywnego różne. Stosując tę metodę, aby dokładnie określić, jaki okres czasu dotyczy szczególnej przedmiot znaleziony przez archeologów, tylko do dwóch lub trzech tysięcy lat przed naszą erą. e. Wnioski wynikające z badań niższych warstw gleby, nie można ufać.

Nowa Chronologia (biblijna chronologia)

Ostatnio sporo naukowców, którzy zgadzają się z poglądem, że ludzkość jest tylko kilka tysięcy lat. W książce The Fate of the Earth powiedział, że tylko sześć czy siedem tysięcy lat temu, nie było cywilizacji, która rozwinęła się w czasie w ludzkości. Ale brytyjski badacz Malkom Maggeridzh powiedział, że w porównaniu z poglądami ewolucjonistów, co jest napisane w Księdze Rodzaju (pierwsza księga Biblii), brzmi to całkiem rozsądne. Potem dodał, że starożytna książka opowiada o rzeczywistych osób i wydarzeń historycznych, które naprawdę miały miejsce. Według niego, dążenie do takiej teorii, nie opiera się na faktach, ze względu na zwykłą lekkomyślność ludzi i niewątpliwie zaskoczy następnej generacji. Zapis kopalny wskazuje, że wszystkie gatunki nie pojawiają się przez długi czas, a tu nagle, w krótkim okresie czasu. Ponadto, wszystkie zapisy historyczne, wykonane przez ludzi, sięgają ostatnich kilku tysięcy lat. Innymi słowy, nie napisany dokument został znaleziony, ryciny skalne, lub cokolwiek innego, co byłoby udowodnić, że ludzie żyli na Ziemi przez miliony lat. Co ciekawe, archeologia biblijna w pełni potwierdza wnioski naukowe.

Podstawy do prowadzenia chronologię

Co jest podstawą chronologii czasu, który jest obliczany zgodnie z powyższymi ustaleniami? Na korzyść z faktu, że historia ludzkości tylko kilka tysięcy lat i że nie występują zdarzenia biblijne, może spowodować wiele dowodów. Na przykład, można porównać chronologię drugiej nauki, która jest również głęboko zakorzenione w przeszłości – z językoznawstwa. Naukowcy, którzy badają historię języków, twierdzą, że wszystkie starożytne języki były znacznie bardziej złożoną strukturę niż obecny, a nie odwrotnie. To obala teorię małpy, która rzekomo nie mógł umieścić dwa słowa razem i stopniowo nauczył się mówić. Jak mogło się zdarzyć tak ogromny skok intelektualny?

fundamentalna data

Chronologia wydarzeń jest oparta na podstawowych podstawowych terminach. Jakie są ważne daty historyczne? Jest to punkt wyjścia, wydarzenia w kalendarzu, dokładność i wiarygodność nie budzi wątpliwości. Jeśli posiadamy taką informację, a następnie łatwo ustawić czas innych zdarzeń, które czytaliśmy na glinianych tabliczkach, ostraku lub zwojów biblijnych. Rozważmy przykład takiego terminu. Weź zniszczenie Babilonu, Medo-Persów pod wodzą Cyrusa. Korzystanie kronikę Nabonidusa historycy odkryli, że to wydarzenie miało miejsce w dniu 11 października 539 pne. e. Lub, jeśli liczyć kalendarz gregoriański, 5 października tego roku. Korzystanie odniesień w Piśmie o tym wydarzeniu, można łatwo porównać fakty z historii świeckiej i wskazać, gdzie były inne ważne wydarzenia wymienione w Starym Testamencie. W ten sposób możliwe jest określenie daty rozpoczęcia Wielkiego Potopu, albo wygląd pierwszych ludzi. Poniżej chronologia ludzkości według Biblii.

Chronologia Pisma z punktu widzenia

 • 4026 BC. e. – utworzenie pierwszych ludzi.
 • 3096 BC. e. – śmierć Adama.
 • 2970 BC. e. – narodziny Noego.
 • 2370 BC. e. – Flood.
 • 2269 BC. e. – budowa wieży Babel.
 • 2018 BC. e. – narodziny Abrahama.
 • 1600 BC. e. – Egipt nabiera tempa i staje się globalną potęgą.
 • 1513 BC. e. – wyjście Izraelitów z Egiptu.
 • 1107 BC. e. – narodziny Dawida.
 • 1037 BC. e. – początek panowania Salomona.
 • 632 BC. e. – zajęcie stolicy Asyrii Niniwy.
 • 607 BC. e. – zwycięska kampania babilońskiego króla Nabuchodonozora przeciwko Izraelowi i zniszczenie Jerozolimy.
 • 539 BC. e. – Zdobycie Babilonu Medów i Persów.
 • 2 BC. e. – narodziny Jezusa Chrystusa.
 • '29 BC. e. – początek posługi Jezusa Chrystusa (trwał 3,5 roku).
 • '33 BC. e. – śmierć Chrystusa.
 • '41 BC. e. – napisał pierwszą Ewangelię Mateusza.
 • '98 BC. e. – zakończyła pisanie Biblii.
 • 1914 N. e. – początek pierwszej wojny światowej, zmiany systemu kalendarzowego.

Wiele wydarzeń historycznych są obsługiwane przez współczesnej historii. Wielu archeologów korzystania z Biblii jako dobry punkt odniesienia dla wykopu. Ponadto, jak już powiedzieliśmy wcześniej, porównanie z podstawowych terminów pomaga zweryfikować dokładność każdego z nich. Badanie emisji wyjaśnia, że taka chronologia. Ustalenie, co poprawne chronologia spoczywa badacza – osoba, która bada historię.

Korzystanie cięć – BC lub BC. e.

Opierając się na tej liście, który został pokazany powyżej, możemy dojść do innego wniosku ciekawy. Jeśli Iisus Hristos urodził się w roku 2 pne. np., stosowanie skrótów, które często były stosowane uprzednio, takich jak „AD” i „BC” błędne. Również Chrystus nie mógł się urodzić w roku 0, bo takie nie istnieją. Po zakończonym 1 BC. e., natychmiast rozpoczęty 1 rok, n. e. Fakt, że skrót „przed Chrystusem” nie odpowiada obecnym daty narodzin Jezusa, była jednym z powodów, dla których nie jest już używana. Jest również możliwe, ograniczyć zwroty na „BC” i „AD” była postrzegana jako bardziej formalny i akademicki.

Rola Juliana i kalendarz gregoriański w historii

Ludzie mają pochodzić z kalendarza dla wygody czas liczenia. Na podstawie tego, co ludzie podchodzą z tych zapisów? W sercu kalendarzy zazwyczaj leżał zjawisk naturalnych, takich jak ruch planet i pór roku. Okazuje się, że mamy skodyfikowane tylko upływ czasu, który od dawna liczy się charakter. Dla porównania dwa kalendarze wymyślone przez ludzi – to jest kalendarz juliański założona Yuliem Tsezarem i gregoriański. Pierwszy wprowadzono 46 BC. e. Miał koncentruje się na słońcu i został zastąpiony przez kalendarz księżycowy. Według niego, trzy lata miał 365 dni, a co czwarty – 366. Kalendarz stał osiągnięcie i zostały wykorzystane przez wiele wieków. Nowa Chronologia Rosji, Europie i Ameryce, jest idealny. Dlaczego więc musiała zrezygnować? Z biegiem czasu stało się jasne, że ten system numeracji był niedoskonały. Według kalendarza juliańskiego, rok jej trwania około 11 minut był bardziej słoneczna. The Julian kalendarz nie jest już postrzegany jako „nowej chronologii”: Rosja jest dobrze nadaje, ale do XVI wieku narosły aż dziesięciu dni dodatkowych, które musiały coś zrobić. W zamian, kalendarz juliański przez Grzegorz XIII wprowadził kalendarz gregoriański. Według tej nowej notacji, konto zostało przeniesione na dziesięć dni wcześniej. Ponadto, eksperci zdecydowali, że lata przestępne są uważane za te starożytne roku liczba setek, które nie jest podzielna przez liczbę cztery.

Chronologia nauki: jak wpływa na nas?

Więc w tym artykule widzimy, że tej chronologii. Definicja i przedmiot badań nauk omówione na początku tego artykułu. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy będą lepiej zrozumieć znaczenie upływu czasu i sposobu, w jaki jest ona mierzona. Na podstawie wystarczających dowodów, byliśmy w stanie zobaczyć, że chronologia oferowane przez teorię ewolucji, nie spełnia nowoczesnych odkryć naukowych. Zastanawiając się nad wypowiedzi naukowców, wiele sobie teraz sprawę, że nasza obecność na tej planecie nie jest zbyt długa, jak wcześniej sądzono. Ponadto, nasz papier pomaga prześledzić historię rozwoju historii jako nauki, a zwłaszcza tworzenia i modyfikacji czasu zliczania, pragnienie ludzi do ciągłego doskonalenia „upływ czasu”. Z kolei uznać fakty nas przekonać, że taka książka jak Biblia jest godna zaufania i liczniki naturalny Time – planety i gwiazdy – bardziej dokładne niż jakikolwiek wymyślony przez ludzi. Chronologia jest jako nauka nie dowodzi, że jest ktoś, kto od początku zorganizował wszystko tak, że byliśmy w stanie wziąć na to czas? A czy my nie podziwiać samego urządzenia i niezrozumiałość czasu? Rzeczywiście, historycznej chronologii – interesująca nauka, badanie, które nie tylko rozszerza nasze horyzonty, ale także pozwala zajrzeć za kurtynę historii.