682 Shares 8377 views

Zastępca i analogowe „Lipitor”: Opinie

Ryzyko chorób sercowo-naczyniowych w dzisiejszych czasach są bardzo duże. Jest to ułatwione przez te niekorzystne czynniki jak stałego napięcia nerwowego, stresu, interesujących impulsów, nieuwagi predyspozycje genetyczne, które powodują choroby układu krążenia.

Co może obniżyć poziom cholesterolu?

Wysoki wskaźnik cholesterolu we krwi u osób z wysokim masy ciała, cierpi z hipercholesterolemią rodzinną i nabytych, doznał zawału serca lub udarów mózgu lub którzy są na progu swojego wyglądu.

Zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym jest częściowo obniżenia wskaźnika cholesterolu. Pomóż go zmniejszyć leki z grupy statyn syntetycznych. Wpływają one nie tylko na stężenie cholesterolu we krwi, a także trójglicerydy zatem posiadać hipocholesterolemiczna i hypolipidemiczną wpływ na ludzkim ciele pacjenta. One złagodzić stan zapalny naczyń krwionośnych, rozrzedzenia krwi, która nie pozwala, aby tworzyć skrzepy krwi, a tym samym zapobiec rozwojowi ataków serca, udarów mózgu, miażdżyca.

Ta grupa leków ma również zastosowanie drogiego leku made in Germany „Lipitor.” Tak więc, opakowania tabletek ich w ilości 100 jednostek znajduje się w 1500 rubli. Bo to znaczy przepisane pacjentom do ciągłego podawania codziennego bez przerwy, to cena jest znaczący wpływ na budżet rodziny. Dlatego wielu z nich chęć korzystania tańsze odpowiedniki „Lipitor.”

Nieco niższy, należy rozważyć namiastki tego leku i podobnych leków, wśród których można wybrać i tańszy. Ale od razu zwrócić uwagę na fakt, że tani lek nie gwarantuje skuteczność leczenia, zwłaszcza leków pochodzenia indyjskiego.

Lek „Lipitor”: skład, właściwości i instrukcje użytkowania

Zanim wybierzesz lek zastępczy, trzeba dowiedzieć się wszystkie właściwości tego narzędzia, który opisuje „leku Lipitor” instrukcję obsługi. Analogi nich musi również mieć albo taki sam wpływ na organizm pacjenta.

Skład substancji czynnej leku zawiera atorwastatynę i składniki pomocnicze: węglan wapnia, stearynian magnezu, sól sodowa kroskarmelozy, hydroksypropyloceluloza, monohydrat laktozy, hydroksypropylocelulozę, dwutlenek tytanu, talk, emulsję simetykonu.

uwalnianiu leku – Tabletki zawierające 10 mg substancji czynnej, 20 mg, 40 mg, 80 mg. Ten lek może nie tylko zmniejszyć wskaźnik cholesterolu we krwi, ale również produkcję w wątrobie. Należy zauważyć, że lek „Lipitor” obniża, tak zwany zły cholesterol (LDL) i podnosi dobry (HDL).

Uważa się, najwyższej jakości wśród wielu wartości z grupy statyny, tak że jego zastosowanie obniża stężenie cholesterolu we krwi o 60%. Jest to dość imponujący wynik działania leku.

Na skuteczność leku nie wpływa na jedzenie, więc to może być podjęta przed posiłkami i po. Czas trwania jednej tabletce – 30 godzin.

Podawana dawka dla każdego pacjenta indywidualnie. Często leki rozpoczyna się 10 mg tabletki. Jeśli to ma niewielki wpływ, dawkę zwiększa się stopniowo. Stawki cholesterolu dla dzieci, mężczyzn, kobiet, osób w podeszłym wieku są różne i dlatego różne dawki stosowane podczas leczenia.

Lek „Lipitor” (odnosi się również analogi) musi towarzyszyć diety, aktywnego ruchu, jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do otyłości. Instrument ten jest dodatkiem do zdrowego stylu życia.

Powinieneś wiedzieć, że lek ten poprawia poziom cukru we krwi u chorych na cukrzycę, ale, mimo wszystko, jest stosowany w możliwych zagrożeń manifestacji mają choroby układu krążenia. Jest to chyba jedyna wada tego narkotyku.

Medycyna „Limprimar” przyczynia się do kontynuacji życia osób z chorobami układu krążenia lub ryzyko bycia w grupie ich rozwoju.

Lek ten jest podany?

Leki na receptę „Lipitor” (podobny do statyny, zbyt) z wysokim poziomem cholesterolu dla dorosłych, dzieci młodzieży, którzy są z rozpoznaną hipercholesterolemią rodzinną, a także jako środek zapobiegawczy, aby zapobiec pierwszy i nawracające zawał serca, miażdżyca, udar niedokrwienny. Na ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych manifestacji to osoby z chorobą wieńcową, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, przeszedł operację w celu przywrócenia przepływu krwi w naczyniach z powikłań miażdżycowych.

Przeciwwskazania do odbioru

Nie dopuszcza powołanie leku u kobiet w ciąży, matek karmiących, osób z ciężkimi chorobami wątroby. Ponadto, nie ma leku, jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek ze składników zawartych w jego składzie. Starannie leczonych tym środkiem tarczycy niedoborem hormonu, alkoholizm, cukrzyca, niedociśnienie, ostrej infekcji.

Efekty uboczne wywołane przez lek

Im wyższa dawka leku pacjent trwa, tym większe ryzyko manifestacji złożonych efektów ubocznych. Duża redukcja cholesterolu może mieć wpływ na myślenie i pamięć. Również wpływ leku na organizm może być przyczyną zaburzenia trawienia, bóle mięśni, zmęczenie, uspokojenie, bóle głowy, bezsenność.

Lek „Lipitor” odnosi się do trzeciej generacji statyny, które mają działanie oszczędzające na organizmach osób chorych i powodować krótkiej listy efektów ubocznych. Jednak według opinii ludzi, ale są one rzadkie, ale powodują znaczny dyskomfort podczas zabiegu.

Identyczne substytutem narkotyków

Jeśli zdecydujesz analog „Lipitor”, w zależności od tożsamości jego składu i wpływu na organizm, że jest możliwe, aby skupić się na następujących zamienników: drug „Atomaks” (360 rubli), tabletka „atorwastatyna” (127 rubli), lek „Canon” (650 rubli) oznacza "Atoris rubli" (604), statyny "Torvakard rubli" (1090), lek "tulipan rubli" (300), pigułki "Liptonorm rubli" (400).

Opinie lekarzy kardiologów polecić statyny z tej listy wybrać substytuty takie jak „Torvakard” (produkcja w Czechach) i „Atoris” (produkcja Słowenia).

Inne tańsze leki, takie jak „analogi” (Lipitor), znamienny opinii pacjenta jako środki powodujące zbyt wyraźne efekty uboczne. Choć sam produkt oryginalny niemal nie daje żadnych dolegliwości, z wyjątkiem rzadkich przypadków.

Należy również zauważyć, że w przeglądzie Kardiologii jest powszechna opinia, że lepiej jest nie brać środek „Lipitor” analogów ( „atorwastatyny”) w Rosji. „Liptonorm” odnoszą się do nich i tabletek.

Wybranie „lipitor” analogi, tańszych leków generycznych z grupy (zamienniki identyczne) nie powinny być zwiedzeni o ich skuteczności.

Lek „Rozulip”

Analogowy „Lipitor” i można wybrać z grupy czwartej generacji statyn. Są leki, które znacznie zmniejsza poziom cholesterolu. Są one uważane za ulepszone połączenie skuteczności oddziaływania na administrację ciała i bezpieczeństwa. Chociaż lekarze mówią takie i ich negatywnych właściwości, takie jak wpływ na czynność nerek i znacznego wzrostu poziomu cukru we krwi.

Powiedzieć, że analogi narkotyków „Lipitor” tej grupy leków jest lepiej – to jest niemożliwe. Są one wykorzystywane na równych zasadach. Po tym wszystkim, każdy pacjent jest przypisany lek, który niesie co najmniej dyskomfortu podczas leczenia.

czwartej generacji obejmują statyny w ich przynależności nie atorwastatynę, rosuwastatynę i aktywny element. Jeżeli lek z zawartością pierwszego dobrze zbadane, a zawartość drugiego leku nie jest w pełni zrozumiałe. Jednak szerokie zastosowanie w praktyce terapeutycznej kardiologii.

Tani analog „Lipitor” z grupy czwartej generacji statyną – narkotyk „Rozulip”. To kosztuje 900 rubli. Lek ten, w przeciwieństwie do środków „Limprimar” nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży. Jest on wyposażony w nabytych i dziedzicznych hipercholesterolemii, do zapobiegania stopniowego rozwoju miażdżycy, a także w zapobieganiu ataków serca i udarów mózgu u pacjentów bez choroby wieńcowej, ale są predysponowane do jego rozwoju.

Nie nadaje się do leczenia kobiet w ciąży i karmiących matek, jak i pacjentów, którzy wykazali reakcję alergiczną na rozuwastatyny. Nie przypisane do osób nerkach i wątrobie.

Może powodować dyskomfort w jamie brzusznej – ból, kolki jelitowe, zaburzenia, utrata pamięci, bóle głowy, kaszel, duszność, może zakłócić funkcjonowanie tarczycy.

Opinie pacjentów na temat narkotyków. Osoby, które przechodzi z niego korzystać z opieki „Lipitor” znaczy, że jakieś szczególne różnice istnieją. I tych, którzy używają narkotyków tylko „Rozulip” być nazwany do wzrostu poziomu cukru we krwi podczas leczenia niego.

Lek „Crestor”

Analog „Lipitor” (wymiana) grupy leków, zawierające w swym składzie rosuwastatyny może być zbyt drogie. Na przykład, lek „Crestor” kosztuje 1500 rubli. Na jego efektywności mówić pozytywnie wielu kardiologów i samych pacjentów, którzy doświadczyli jej wpływ na siebie.

Przypisany jest w razie potrzeby spowalniania procesu arteriosklerozy i zmieszano z dziedziczną hipercholesterolemią. Może powodować zawroty głowy, świąd, bóle głowy, cukrzycy spust drugiego typu.

Nie przypisane do osób nerkach i wątrobie.

Lek „Simgal”

To nie zawsze jest stosowane w celu obniżenia cholesterolu lek „Lipitor.” Analogi leków z grupy statyn pierwszej generacji również sprostać zadaniu. Ten lek z naturalnych składników, ale uważają je bezpieczniejszym nie warto. Mogą również powodować poważne skutki uboczne.

Medycyna „Simgal” z tej grupy może zastąpić lek „Lipitor”. Kosztuje nieco taniej – 1300 rubli. Substancja czynna zawarta w swoim składzie, podobnie jak atorwastatyna – simwastatyny. Jest wskazana w leczeniu choroby niedokrwiennej serca i dziedzicznego pierwotnej hiperlipidemii.

Ludzie, którzy jeszcze nie słyszeli o statynami pokoleń, zgodnie z ich odpowiedzi, wybierając do środka do obróbki z grupy trzeciej i czwartej generacji dodawać, uznając je za bardziej wyrafinowane i bezpieczne. Ale dr namaścić na fakt, że nie ma bezpiecznego statyny. I naturalnych, syntetycznych i powodować poważne skutki uboczne, więc odebrać każdy chory lek indywidualnie.

medycyna „Zocor”

Taki preparat jako „Zocor” zawierające w swoim składzie również Symwastatyna może być godne substytut lek „Lipitor”. Jej koszt – 800 rubli. O tym mówić pozytywnie i pacjentów i farmaceutów. To może powodować wady, takie jak bóle głowy, neuropatia obwodowa, skurcze mięśni, świąd, duszność.

Oznacza „Simvastol”

Ten lek może również zastąpić lek „Lipitor” w swoim składzie zawiera symwastatynę. To kosztuje 400 rubli. Z widokiem ekspertów na tanie zastąpić przeczytałeś powyżej.

Po stronie pozytywów cechuje instrukcji lek „Lipitor” instrukcji, opinie. Analogi jak lek ten nie zawsze jest zadowolony z jakości, ale jednak, w celu zachowania ich zastosowanie w leczeniu pacjentów, którzy są narażeni na początkowym lub nawracających chorób serca.

Preparat „Simvastol” może powodować bóle, drgawki, zaburzenia pamięci, bóle mięśni, zmniejszenie siły działania, zapalenie stawów, niedokrwistość, ostra niewydolność nerek.

Pomimo dużych zapasów wymiennych statyn, muszą wyznaczyć tylko lekarz ściśle na receptę, określający jednostkę dawki u danego pacjenta.