792 Shares 3855 views

Wigilia – co to jest? Kiedy Ewa zacząć? Historia Wigilię

Dziś jest już zapomniał, niestety, wielki święty dzień wigilijny. Co to jest, teraz wiem jedno. A w czasach naszych prababek Jego chwały więcej niż Boże Narodzenie. Poinformujemy Cię o tym, jak przygotować się na ten dzień, a jak wskazał mu, nasi przodkowie.


Co to jest Wigilia przed świętami?

Gdzie nazwa tego święta? Okazuje się, że słowo „sochivo” – danie, które jest przygotowane specjalnie na ten dzień traktuje wszystkich w domu. W tym gospodyni nasączone pasteryzowane zboża (pszenica, jęczmień, soczewica, ryż), nasion w soku (mak, migdałowym lub arachidowy). Danie okazało chude. Olej w nim nie jest umieszczony. Pozostawiono tylko dodać łyżkę miodu, aby potrawa bardziej pożywne. Czasami zastępuje się go kutey. Sochivo ludzie stosowane do tej pory w naśladowaniu biblijnego proroka Daniela. Przypowieść ta odnosi się do czasów Starego Testamentu. Pagan Julian Apostata, chcąc pokazać wiernym czczo ludzi, uporządkowane wszystkie żywności na rynku posypać krew zwierząt ofiarowanych bożkom. Następnie prorok Daniel nakazał swoim sługom, nowicjusze jeść zburzone ziarna i suszone owoce. Więc wierni mogli unikać podejmowania zbezcześcili święto pogańskie.

Kiedy obchodzony jest?

Nasi przodkowie kochał Ewę. Kiedy zaczyna się wiedzieć wszystko od małych do dużych. Jego święta uroczystość uhonorowany tradycji i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Warto zauważyć, że wiele lat temu w Wigilię obchodzono częściej niż raz w roku, i więcej. Tak, 24 grudnia (stary styl), lub w dniu 6 stycznia (nowy) ludzie obchodzone w przeddzień (EVE) Narodzenia. Ten dzień jest dzisiaj, i nazywa Wigilię. Ale także zgodne z tą tradycją i na wigilię Objawienia – 5 stycznia (starego stylu) lub 18 stycznia (nowy), a na Zwiastowania, aw sobotę w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.

Wigilia w różnych krajach

Wiele stanów teraz świętować to wielkie święto religijne. Rosyjska Cerkiew greckokatolicka kościoły i obchodzić go na 6 stycznia (według kalendarza juliańskiego). Od 7 do 19 stycznia – Boże Narodzenie czas czas (kiedy to zakończył w Wigilię). Co to jest obecnie znany, być może, tylko na wsi. Więcej informacji na temat tych dwóch prowadzone Boże Narodzenie tydzień, to zostanie omówione poniżej. Kraje, które żyją w kalendarzu gregoriańskim, świętować Wigilię 24 grudnia. Warto zauważyć, że nazwa na tym festiwalu w różnych krajach jest inna. Na przykład, w Serbii, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina jest badnjak lub Badnidan, Słowenia – Sveti večer, Bułgaria – Bdni wieczór, na Ukrainie – Svyatvechіr.

Prawosławna Wigilia

Wiadomym jest, że to święto jest poprzedzone rygorystyczną Adwentu, który trwa od 28 listopada do 6 stycznia. W Wigilię Bożego Narodzenia, prawosławny nie przyjęły do pierwszej gwiazdy. Jego wygląd jest związany z legendą o gwieździe betlejemskiej, która zwiastowała narodziny Dzieciątka Jezus. W godzinach wieczornych, ludzie w tabeli nie są zbierane i nie usiąść do kolacji. Rozwiązanie to mogłoby z pojawieniem się na horyzoncie pierwszej iskry. Potem nasi przodkowie umieścić na stole śnieżnobiały obrus, umieścić go wiązkę siana w pamięci żłobie gdzie Zbawiciel urodził się i ustaw dwanaście bezmięsne dania – liczba uczniów Jezusa Chrystusa. Sochivo jedli i chwalił Pana.

Tradycja w katolicyzmie

Nie wszystkie kraje obserwować ścisły post, przygotowuje się do świętowania Wigilii. Tradycja Kościoła Katolickiego stwierdza, że jest to uważane za dobra zasada, ale nie wiążące. W Europie, w Wigilię, mają zamiar mają tendencję do szerokiego kręgu rodziny przy stole bankietowym pokryte dania bezmięsne. Główną postacią tutaj – ojciec rodziny. Przed rozpoczęciem posiłku, czytał fragment z Ewangelii Bożego Narodzenia. Następnie występuje bowiem bierzemy z darami hojnej domu. Z reguły zawsze opuścić obszar tabel i umieścić urządzenie w przypadku, gdy ktoś wejdzie do świętowania. I katolików istnieje tradycja wymiany płytek – żytni bułka z postaciami. Chleb jest złamanie, a kto traktuje kawałek, powiedzieć dobre życzenia dla publiczności.

Epiphany Eve. Co to jest?

Dużo dobre, ale niestety, to jest teraz zapomniane obrzędy są zgodne z naszymi przodkami. Jak wspomniano powyżej, prawosławny Wigilia, ludzie świętowali nie tylko przed świętami, ale przed błogosławieństwem wody w ciągu dnia – chrzest. Wraz z nim związane były tradycje. Na przykład, takie jak widzenie zmarłych krewnych i wydalenie złych duchów. W tym celu, Epiphany Eve w niektórych prowincjach chłopców poszedł od domu do domu z miotłami, uderzył je w bramie i krzyczał, że jest mocz. Wierzono, że w ten sposób gonili złe duchy. Podczas posiłku w te wakacje miałem zamiar wszystkich krewnych. Kutyu koniecznie przygotowane, kompoty lub pudding, pieczone naleśniki, gotowane grochu owsianki. Na stole kładziemy zapaloną świecę i umieścić trochę jedzenia na spodku dla bliskich, którzy odeszli do innego świata. Pod wieloma względami przypominał Boże Epiphany Ewę.

Bożego Narodzenia

07 stycznia – tuż po Wigilii – ludzie świętują Boże Narodzenie. A potem zaczął się okres świąteczny czas, który jest tak zwany – „czas gwiazdy na wodzie”, czyli od pierwszego pojawienia się światła na niebie w Wigilię przed poświęcenia wody w chrzcie. Słowo „Yule” oznacza „Święty, święta.” Od dawna w Rosji w tym okresie nie grać wesela, ale czas spędzony dużo zabawy: w pieśni, tańce, festiwale, występy satyryczne i przebrania. Chłopcy i dziewczęta z różnych wioskach organizowane wesołości. Oni przebraniu się za zwierzętami i mitologicznych zwierząt, udał się do domu wieczorem i śpiewał piosenki chwaląc gospodarzom, starając się wydobyć z nich uczta dla siebie. Zwyczaj ten jest nazywany Koleduvane. Christmastide – to czas szalonej siły zła i przybycie dusz zmarłych krewnych na ziemi. W wielu miejscowościach Rosji miał swoje tradycje z nim związane. Na przykład, na ulicach Środkowej i południowej Rosji na Wigilię w pobliżu chat zapalone ogniska słomy do zmarłych krewnych mógł przyjść i „rozgrzać”. Często rzucali gałązki lipy do zmarłych miała możliwość wzięcia łaźnię parową. A w Wigilię na stole czasami umieścić kutyu, naleśniki i Jelly – tradycyjne potrawy w dniach obchodów za zmarłych. Zrobiono to, aby upewnić się, że zmarli krewni dzielić posiłek z żyjących. Między Sviatky molodushki ułożone wróżbiarstwo wykonywane magiczne obrzędy recytowane działek.

Jak sochivo?

Nasi dziadkowie wiedzieli, że gotować na Wigilię. Te starożytne przepisy na świąteczne posiłki nie są zapomniane. A dziś, jeśli chcesz jakikolwiek gospodyni można gotować sochivo. Oto przepis tego dania:

• 1 aspektach szkło ziarna pszenicy;

• 100 g maku;

• 100 g jąderka orzechy;

• 1 lub 2 łyżek płynnego miodu;

• trochę cukru.

pszenicy umieszczano w drewnianym moździerz i tłuczek funt stanie przeniesiono do kadłuba ziarna. W tym przypadku trzeba dodać w wielu trochę letniej wody. Następnie łuski jest usunięty przez przemycie ziarna. Pszenica wlać wodę, umieścić w ogniu i kruchym do miękkości. Okazuje kruchy bałagan. Drewniany zaprawa w ten sam sposób maku rozciera aż do galaretki maku. Dodaj go do papka, umieścić z powrotem miód, cukier i dobrze wymieszać. Pod koniec masie put pokruszonych orzechów. Sochivo gotowy.

Jak przygotować się do wakacji?

Jak omówiono wcześniej, surowe wstrzemięźliwość od pokarmów czczo było poprzedzone takim wypoczynkowych Wigilię. Po uruchomieniu tego posta, wiemy – w dniu 28 listopada. Pięć tygodni nie mógł jeść produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso, ryby, mleko, jajka, stopione masło, twaróg, jogurt i kwaśną śmietaną. Ale pozwolił wszystkie chude: gotowane ziemniaki z kiszonych ogórków, grzybów lub parze rzepa kleiku na wodzie, chudego chleb kwas chlebowy. Przed Wigilia sprząta dom, starając się patrzeć we wszystkich kątach. A następnie utopił gorącą kąpiel, umyć i przebrałem. Ludzie wierzyli, że czystość potrzebne, aby utrzymać ciało i umysł. Ci więc, zanim usiadł przy stole świątecznym zapalili świece na ikony w domu i zrobić modlitwę dziękczynienia Panu.

wróżby ludowe na Wigilię

• W święto na stole z białym obrusem włożyli wosku świecę i zapalił go ze słowami: „Burn, Świeca, słońce sprawiedliwości, czyszczenie kochanie w niebie, a my, żyjących, szary Matka ziemia, nasza skotinku nasze pola” Jeśli płomień pali się wesoło, a następnie rok będzie pomyślny i owocny, jeśli miga i powiewa – będą musiały zacisnąć pasa.

• Wieczorem patrzyliśmy przez okno: Jeśli noc jest jasna i gwiaździste – lato będzie hojny zbierać jagody, a rok będzie dobry dla potomstwa zwierząt.

• Jeżeli uchwalone przed Wigilią zamieci – będzie dobrze rój pszczół.

• Jaka jest data na Wigilię? 06 stycznia. Wysokość rosyjskiej zimy. Spodziewano się, że sąd w tym czasie będzie wściekłość mróz. Jednak nie zawsze jest to, że sposób. Nagle może rozpocząć się odwilż. A jeśli coś idzie spada święto, więc nie należy się spodziewać dobrych zbiorów z jego ogrodu. Ale gryczana z pewnością będzie dobry.

• Na święto szron na drzewach – dla dobrego chleba.

Czuwanie w kościele

Jako Kościół obchodzi święto Wigilię? Ortodoksyjni ludzi do dnia dzisiejszego zachowało tradycję po wieczornym posiłku, udać się do świątyni, aby się całonocne czuwanie Bożego Narodzenia. Tam w służbie czasu jest wykonywana, składający się z wielkich godzin czytając fragmenty Ewangelii i osiągnięć Sztuk skrócie. Ona idzie w następujący sposób: kapłani czytać modlitwy przy mównicy i odziany. Potem przychodzi Wielkie Nieszpory czytanie paremij i liturgii Vasiliya Velikogo, którego koniec jest wykonany wielkie błogosławieństwo wody.

Ale jak zauważył katolicką Wigilie w kościele. Oto, jak zwykle, rano 24 grudnia Msza według kolejności Adwentu i Wigilię świcie zaczyna się o północy. Usługa ta nazywa się „pastyrkoy” W niektórych krajach w Europie i Polsce.

Rozmawialiśmy o wielkie święto religijne, przewidywanie Bożego Narodzenia, zwany Wigilia. Co to jest, jak to podkreślił, jak ważne było dla religii w różnych krajach – wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w tym artykule.