783 Shares 8458 views

Z którego można zbudować dom? Wybór materiałów ściennych

Jak można się domyślić z nazwy, materiały ścienne – oddzielna grupa narzędzi budowlanych wykorzystywane do budowy ścian zewnętrznych i przegród wewnętrznych. Rynek jest stale aktualizowana o nowe ich rodzajów, więc wybrać najlepszą opcją w większości przypadków nie jest to łatwe.


Jednym z najbardziej popularnych materiałów tysięcy lat pozostaje cegła. Estetyczny wygląd, jak również wysoka wytrzymałość i niezawodność przyczyną jego zapotrzebowanie wśród deweloperów. Pomimo znacznego czasu potrzebnego do budowy domu z cegły, i komponentu gospodarczego problemu, materiał ten nie traci na popularności. Ten dom ma atrakcyjny wygląd i jest odzwierciedleniem statusu właściciela.

Krzemian i Cegła – uniwersalne materiały ścienne, które nadają się do ścian, jak również ich wykończeń. Bezpieczny z punktu widzenia środowiska, cegły mrozoodpornego i trwały i posiada dobrą izolacyjność termiczną. Będąc w tym domu bardzo wygodne – lato w jego murach, można cieszyć się chłód, a zimą jest tam bardzo ciepło.

Izolacja ścienne, która nie jest mniejsza cegły o jego popularności, przedstawiony grupy materiałów blokowe, które zawierają pianobeton gazobeton, gazobetonu i rozszerzonych bloków gliny. Pianka z biegiem lat jest coraz więcej fanów. Szeroko stosowane w budowie piankowych bloków betonowych uzyskiwanych przez pozwalając znacznie obniżyć koszty budowy ze względu na niskie ceny materiału, zmniejszenie czasu i pracy na budowie i doskonałej wydajności. Pianobetonu ma stosunkowo niską wagę i duże wymiary, co ułatwia układanie klocków, bezpieczeństwa pożarowego, przyjazność dla środowiska, i doskonała izolacja cieplna i akustyczna. Ponadto, można użyć go do budowy ścian zewnętrznych i ścian działowych.

Nowoczesne materiały o wysokiej technologii ścienne – z bloczków betonowych bloków i gazosilikata – charakteryzujące się bardzo dobre parametry wydajności. Jako rodzaj betonu komórkowego bloki te są wykonane z różnych technologii, ale oba są szeroko stosowane w budowie budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych. gazobetonu – bardziej trwałego materiału niż beton, prawie nie ma czasu się kurczyć. Niska przewodność cieplna bloczków betonowych pozwala zaoszczędzić na ogrzewania domów. Jednakże stosowanie cementu w produkcji bloczków gazobetonowych czyni je mniej atrakcyjne niż bloków z gazobetonu.

Takie materiały murowe jak bloki z keramzytu, wiele lat temu, zyskał popularność w Europie, choć w naszym kraju nie są używane tak często. Domy zbudowane z lekkich kruszyw betonowych bloków, wyposażony komfortowy klimat, dobrą izolacją akustyczną i cieplną. Prawdopodobnie główną wadą jest konieczność keramsit zewnętrznej okładziny budynku.

Przy wyborze materiałów ściennych na budowę, należy poważnie podejść do tego problemu. Oprócz wydajności, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę czas potrzebny do budowy ścian i kurczenia, wymaganych inwestycji oraz konieczność specjalnego sprzętu lub maszyn.