84 Shares 6422 views

Przyczyny, przebieg i leczenie zapalenia spojówek w domu

Zapalenie spojówek – to jest dość nieprzyjemna choroba, która w dużej mierze zapobiega żyć normalnie. Jednakże, aby poradzić sobie ze jest to dość proste, jeśli nie lekarza przepisującego i przestrzegać właściwej higieny. Istnieją różnice metod leczenia zapalenia spojówek, ale często są one łączone.


Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się, dlaczego choroba rozwija. Najczęściej występuje u dzieci, ponieważ chcą pocierać oczu z rąk, które nie zawsze są czyste. Można podnieść zakażenia w kontakcie z osobą zakażoną, w pomieszczeniach ogólnodostępnych (basen). Co do objawów, to jest całkiem prosta: pieczenie i ból oczu, łzawienie oczu, a strach na świecie, jak również silne zaczerwienienie spojówek. Ponadto, skomplikowane formy choroby może towarzyszyć powstawanie ropą.

Leczenie zapalenia spojówek w domu jest łatwe. Ponieważ choroba towarzyszy bardzo silny ból, powinny one zostać wyeliminowane. Można użyć roztworu chloramfenikol (0,3%). Bury powinien być pod dolną powiekę. W celu przeprowadzenia tej procedury powinny być co kilka godzin. Jeśli uderzony przez tylko jedno oko, potem drugie, można zaoszczędzić stosując lek przekazany do zapobiegania patologii, ale w tym przypadku jest to konieczne do podjęcia czystej pipety.

Leczenie w domu spojówek muszą być przeprowadzone zarówno za pomocą miejscowych leków i środków ludowej. Pierwsza metoda jest bardziej wydajny i pozwala pozbyć się tej choroby w ciągu kilku dni. Oczywiście, taki wynik można osiągnąć, jeśli zaczniesz leczenie po wyglądzie bardzo pierwszych objawów. Należy zauważyć, że stosowanie leku zależy od rodzaju choroby (wirusowe, bakteryjne, uczulenie).

Co do środków ludowej, tym częściej pacjenci korzystają herbata, rumianek, nagietek i kory dębu. Substancje te mają antyseptycznie, łagodzi obrzęki i zaczerwienienia, przyspiesza regenerację. Leczenie zapalenia spojówek w domu, jeśli jest bakteryjny, wykonany za pomocą złożonych pożywkach i specjalnych preparatów (kropli „sulfacetamid,” „Levomitsetinovye”).

Skuteczne leczenie zapalenia spojówek, jeżeli jest to spowodowane przez wirusa, jest produkowany przy użyciu leku „interferon” maści „szczawiowy” i „Florenalevaya”. Naturalnie, trzeba leczyć przyczynę choroby, inaczej ból oczu powtórzy. Najprostszym leczenie jest alergiczne zapalenie spojówek. Aby wyeliminować to po prostu konieczne jest usunięcie bodźca, który powoduje negatywną reakcję organizmu. W celu usunięcia objawów, używanie narkotyków, takich jak „Claritin” i innych leków przeciw alergii.

Leczenie zapalenia spojówek w domu wymaga higiena oczu. Staraj się nie dotykać ich brudnymi rękami. Unikać kontaktu z oczami, obcych obiektów. Spróbuj też do czasu, aby leczyć wszystkie choroby.