114 Shares 2095 views

„Lospirin”: instrukcję obsługi, rzeczywiste odpowiedniki

Aby zapobiec rozwojowi tej niebezpiecznej choroby, takie jak zawał mięśnia sercowego, należy użyć w preparatach praktyki medycznej opartej na kwas acetylosalicylowy. Przeciwpłytkowe i środek przeciwzapalny ma „Lospirin”. Instrukcje użytkowania szczegółowo opisuje efekt terapeutyczny, wskazania i zasady przyjęciu leku. Przed rozpoczęciem czynnik leczenie powinno być zaznajomieni ze wskazań i przeciwwskazań dotyczących stosowania i należy skonsultować się z lekarzem.


"Lospirin": skład

Główny składnik aktywny tabletek „Lospirin» jest kwas acetylosalicylowy, który stosuje się jako podstawowy profilaktyki udaru i zawału serca.

Jedna tabletka zawiera 75 mg substancji czynnej. Składniki pomocnicze: bezwodna koloidalna krzemionka, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy.

Jak to działa?

kwas acetylosalicylowy jest niesteroidowych przeciwzapalnych substancji o przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i działanie przeciwpłytkowe. Głównym elementem podatnym zdolność do rozrzedzenia krwi, w celu zmniejszenia jego krzepnięcie przez hamowanie syntezy tromboksanu A2 w agregacji płytek krwi. To ma działanie rozszerzające naczynia (niewielkie). Medycyna „Lospirin” zmniejsza ryzyko zawału serca, udaru mózgu.

W przewodzie pokarmowym lek wchłania się niemal całkowicie. Podstawowy proces odbywa się w jelicie cienkim. Ze względu na skażenia jest możliwe, aby zminimalizować negatywny wpływ kwasu acetylosalicylowego w śluzówce żołądka. Składnik aktywny Biotransformiroetsa w wątrobie. W organizmie substancje szybko wiąże się z białkami z krwi i są rozmieszczone w całym układzie. Główną drogą eliminacji – nerki.

Wskazania do stosowania

Lek jest często podawany pacjentom w profilaktyce zawału mięśnia sercowego (głównych i drugorzędnych) anginie. Obejmuje ona również świadectwo w następujących przypadkach:

 • Profilaktyka zakrzepicy.
 • Ostrzeżenie okluzji naczyń zatory – cząstki, które normalnie nie powinna znajdować się w surowicy krwi.
 • Profilaktyka udaru niedokrwiennego mózgu, typ.
 • Wypadaniem płatka zastawki mitralnej.
 • Przemijający atak niedokrwienny (zmniejsza ryzyko).
 • Profilaktyka zakrzepów w żyłach głębokich.
 • Profilaktyka zawału serca u osób, które są zagrożone.

Przyczyny udaru mózgu i zawału

Udar mózgu jest chorobą, w której krążenie krwi w naczyniach mózgowych, to przestaje działać tlen i składniki odżywcze niezbędne do jego normalnego działania. Sytuacja jest podobna do zawału serca, która najczęściej dotyka mięsień serca (mięśnia sercowego). Głównymi przyczynami tych patologii – zakrzepica i miażdżycy. W przypadku udaru mózgu może być krwotok, który odróżnia od choroby mięśnia sercowego.

Do głównych czynników predysponujących do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych należą:

 • Nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi).
 • Cukrzyca.
 • Problemy z nadwagą.
 • Arterioskleroza.
 • Niewłaściwa dieta.
 • Regularne spożywanie alkoholu, palenie papierosów.
 • Dziedzicznej predyspozycji.

„Lospirin” Instrukcja zaleca, aby zapobiec skrzepliny zamknięcia naczyń, leki przeciwzakrzepowe. Tabletki kwasu acetylosalicylowego na podstawie za wystarczająco skuteczne.

dozowanie

Tabletki pokryte specjalną powłoką, która przyczynia się do „dostarczania” substancji czynnej do miejsca przeznaczenia, czyli w jelicie i w ten sposób ograniczyć szkodliwe działanie na żołądek. Dlatego zabrania się żuć leki w recepcji. Dawkowanie zależy od diagnozy pacjenta.

U pacjentów z podejrzeniem ostrego zawału serca powinny otrzymywać preparat „Lospirin” w dawce 75 do 300 mg na dzień, aby uniknąć śmierci. Zalecana kuracja – 1 miesiąc. Jako prewencji wtórnej zawału serca i udaru mózgu biorąc tabletki przeznaczone specjalistycznych. Dzienna dawka "oznacza Lospirin" – 75-300 mg.

Do zapobiegania zakrzepów po operacji na jednostkach pływających podawanej 75-150 mg „Lospirina” dziennie lub 300 mg co drugi dzień. Taka sama ilość substancji czynnej potrzebne dla pacjentów, którzy są w niebezpieczeństwie.

Charakterystyka leku „Lospirin”

Aspiryna nie powinien być stosowany u pacjentów poniżej 16 lat. Może to prowadzić do niepożądanych poważnymi konsekwencjami, takimi jak zespół Reye'a. stan patologiczny powstaje u wielu dzieci i młodzieży, którzy biorą leki oparte na kwasie acetylosalicylowym. Dolegliwość wpływu na funkcjonowanie nerek, powodując obrzęk mózgu i zapalenie wątroby. Określić zespół może być przedłużony przez wymioty, które ma miejsce po spożyciu. Taki stan jest bardzo niebezpieczne dla organizmu dziecka i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Mianowanie leku podczas ciąży

Oznacza „Lospirin” podczas ciąży może wyznaczyć tylko lekarza w nagłych przypadkach. W badaniach klinicznych stwierdzono, że zahamowanie syntezy prostaglandyn, nie ma negatywnego wpływu na rozwój płodu w utero i przebiegu ciąży w ogóle. W tym samym czasie, kwas acetylosalicylowy może być podawany w pierwszym trymestrze ciąży, gdy określone podstawowego systemu płodu.

W ostatnim trymestrze ciąży, inhibitory syntezy prostaglandyny mogą powodować krążenie toksycznych i wpływają na działanie nerek. Kwas acetylosalicylowy nie jest wskazane w ostatnich stadiach ciąży, aby uniknąć przedłużonego krwawienia spowodowany działania przeciwpłytkowego. Istnieje również ryzyko pogorszenia czynności macicy, co wydłuża proces dostawy.

Jeśli to konieczne, leczenie lek jest przepisywany w najmniejszej dawce i przez krótki przebieg terapii.

Szczegółowe wytyczne w sprawie stosowania leków

Środków ostrożności „Lospirin 75” osoby z nadwrażliwością środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. kwas acetylosalicylowy może wpływać na funkcje nerek, w przypadku wystąpienia takich chorób jak niewydolność nerek, stanu patologicznego naczyń w historii choroby pacjenta.

Pacjenci, którzy mają skłonność do reakcji alergicznych, należy zachować szczególną ostrożność, aby wziąć tabletki. Składniki aktywne zdolne do wywołania skurczu oskrzeli, pokrzywka, świąd skóry.

Nawet małe dawki leku może wpływać na szybkość wydalania kwasu moczowego, co jest niebezpieczne dla pacjentów z rozpoznaną jako dna. Hamujące działanie substancji podstawowej w stosunku do agregacji płytek krwi przechowywane przez kilka dni. Dlatego zaleca się, aby zatrzymać leki przed planowanym zabiegiem chirurgicznym (w tym i przed usunięciem zęba) jest nie mniejsza niż 5 dni, aby zapobiec krwawieniu.

W obecności około wrzodów tabletek wrzodów na bazie kwasu acetylosalicylowego może być podawany przez lekarza prowadzącego.

Przeciwwskazania

Instrukcja lek „Lospirin” Instrukcja zabrania używania, jeśli pacjent ma nietolerancję lub nadwrażliwości na składniki w preparacie. Tabletki mogą być stosowane do leczenia pacjentów z małopłytkowością, skazę krwotoczną, z hemofilią. Przeciwwskazaniem jest także choroba patologia przewodu pokarmowego w ostrej fazie, nerek i wątroby, niewydolności, w wieku do 16 lat, astma oskrzelowa.

Interakcje z innymi lekami

Zabrania jednocześnie otrzymać kwas acetylosalicylowy (tabletki „Lospirin”) i metotreksat czy przekracza ona w tygodniowej dawce 15 mg. Unikać jednoczesny odbiór „Lospirina” i leki przeciwzakrzepowe, leki trombolityczne. To znacznie zwiększa ryzyko krwawienia.

Nie jest pożądane, aby wykorzystać duże dawki leku, w tym samym czasie, niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w celu zapobiegania rozwojowi choroby wrzodowej układu pokarmowego i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Równoczesne stosowanie leków digoksyną poprawia ostatniego stężenia w surowicy. Hipoglikemiczne działanie leków z grupy obejmującej pochodne sulfonylomocznika, stosowane w leczeniu cukrzycy, zwiększona.

Nie zaleca się kwas walproinowy od przygotowania „Lospirin”, aby uniknąć zwiększenia efektów toksycznych w ciele kwasu acetylosalicylowego.

Interakcja z alkoholem

Lek „Lospirin” Instrukcja zabrania łączyć z alkoholem. Składniki wzmacniają wzajemnie działania, który jest dwukrotnie przez rozdmuchiwanie na błony śluzowe przewodu pokarmowego. W obecności owrzodzenia jest całkiem możliwe, aby rozwijać krwawienie, które stanowi poważne zagrożenie dla życia pacjenta.

Preparaty na bazie aspiryny może być nie wcześniej niż 12 godzin po zażyciu podjęte napojów alkoholowych. W przeciwnym razie możliwe negatywne konsekwencje dla organizmu.

Objawy przedawkowania leków

Przedawkowanie leku jest najczęściej w podeszłym wieku. Główne cechy patologiczne stany:

 • Zawroty głowy.
 • Nudności i wymioty.
 • Zamieszanie.
 • Szumy uszne.
 • Ostre zatrucie.
 • Krwotok.
 • niewydolność oddechowa.
 • Obniżenie ostrości słuchu.
 • Hipoglikemia.

Rozwijanie podstawowych substancji toksycznych efektów wynikających z przedłużonego leczenia lub przekroczenie zalecanej dziennej dawki. Toksyczność umiarkowane zaobserwować na tle wielokrotnym podawaniu dużych dawek leku. Jeśli stężenie w osoczu krwi salicylany wyższych niż 300 ug / ml, istnieje prawdopodobieństwo, toksyczność ostrą, wyrażone w zmianę równowagi kwasowo-zasadowej.

Pacjenci z objawami przedawkowania należy jak najszybciej wysłać w placówce medycznej, gdzie produkty oczyszczanie organizmu i przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej i równowagi elektrolitowej.

skutki uboczne

Największą liczbę negatywnych skutków pigułki obserwowane ze strony przewodu pokarmowego. Może to powodować ból w nadbrzuszu regionie w, biegunka, nudności, erozji i wrzodziejące zmian na błonach śluzowych.

Ze strony układu naczyniowego może być ryzyko krwawienia z dziąseł, nosowych, przewodu żołądkowo-jelitowego. Najwyższe pacjenci ryzyka na ryzyko krwawienia w mózgu w nadciśnieniu tętniczym. Niektórzy pacjenci zgłaszali bóle głowy, szum w uszach i zaburzenia orientacji przestrzennej po zażyciu leku „Lospirin”.

Instrukcje użycia ostrzeżenie o możliwych negatywnych reakcji ze strony układu odpornościowego. Ze zwiększoną wrażliwością na składniki mogą występować w postaci pokrzywka reakcja skórna, zaczerwienienie, swędzenie.

„Lospirin”: cena i opinie

Większość pacjentów przyjmujących lek, są zadowoleni z wyniku i łagodny efekt terapeutyczny. W przeciwieństwie do analogi, dawka jest nieco mniejsza, co zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak szum uszny, zawroty głowy. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo względne „Lospirin” lek. Komentarze pokazują, że dzięki hermetyzacji procesu, praktycznie nie ma negatywnego wpływu na organy i powierzchni błony śluzowej układu pokarmowego. Rozpuścić lek zaczyna się dopiero w jelitach.

„Lospirin”, którego cena wynosi od 90 do 170 rubli. 30 tabletek, bardziej dostępne dla innej grupy leków przeciwzakrzepowe. Lek jest dobrze ugruntowana w zapobieganiu powstawania zakrzepów, rozwoju udaru mózgu i zawału mięśnia sercowego. Stosując „Lospirin” ma profesjonalny i przylegającą do indywidualnych zaleceń dotyczących leczenia, możliwe jest, aby uniknąć negatywnych konsekwencji i skutków ubocznych.

Niż zastąpić?

Rynek farmaceutyczny oferuje szeroki asortyment produktów podobnym działaniu. lek leczniczy „Lospirin” odpowiedniki są w następujący sposób:

 • „Aspirin Cardio” – najbardziej popularne środki rozrzedzające krew, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi w naczyniach. Może być stosowany przez dłuższy czas.
 • „Aspekard” – przygotowanie przeciwzapalny, przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i skutku. Używany jako leków przeciwzakrzepowych.
 • „Klopidogrel” – syntetycznych leków przeciwpłytkowych stosowane do profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Główny składnik aktywny – klopidogrelu.