435 Shares 8323 views

Solna inhalacja. Dlaczego nie?


Zimna pora roku, wielu rodziców często wiąże się nie tylko z opadających liści jesienią, gry zimowe w śniegu i pierwszej wiosennej odwilży, ale również z paskudne przeziębienie, wykazują wysoka gorączka, bóle głowy, leżenia w łóżku.

Prawdopodobnie każda osoba może łatwo zapamiętać jego dzieciństwa zostały przewiezione do szpitali i aptek, zakup Syropy lecznicze, zioła, pigułki i roztwór soli do inhalacji chlorku sodu. Dziecko z jego niepewną odporności jest o wiele łatwiej niż dorośli chorują. Im niższy wiek, powinna być bardziej uważnie do wyboru leków, ponieważ, jak wiadomo, nowoczesna farmakologia uważa swój główny cel w każdej chorobie koszt wyleczenia, mimo imponującej liście skutków ubocznych. Jeden z najbezpieczniejszych sposobów na złagodzenie choroby – aby użyć soli wdychania.

Solanka, tak szeroko stosowane w medycynie, sól rozpuszcza się w wodzie, NaCl – tak, zwykłe cookbook. W stosunku do ludzkiego osocza krwi, izotoniczne, to znaczy jego ciśnienie osmotyczne , nie ma to wpływu na komórki, co pozwala im działać normalnie, bez zwiększania lub utratę płynu. Sól bierze udział w wielu procesach interakcji komórka-komórka. Nietrudno się domyślić, że można zaoszczędzić i nie kupować ampułek apteka solna, jeśli to konieczne, i uczynić go swoim własnym. Do 9 g soli rozpuszcza się w jednym litrze wody. Ważne jest, aby uświadomić sobie, że pełną zamienność W tym przypadku nie: chociaż oba rozwiązania są bardzo podobne, istnieją pewne cechy. Na przykład, do produkcji przemysłowej wymaga sterylnych warunków, wodę destylowaną, dokładną dawkę (w rzeczywistości 0,9 NaCl i 0,89% w wodzie).

Niedrogi sposób na wyeliminowanie wielu objawów przeziębienia jest pylistych lub wdychania oparów substancji leczniczej. Duża liczba zapewnia maksymalną powierzchnię styku z dotkniętych obszarów nosogardzieli. Ponadto, ma korzystny wpływ rozgrzewa. Przed rozpoczęciem kursu inhalacji należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania: częste krwawienia z nosa, z problemami układu krążenia, nadciśnienia i innych.

Zastosowanie ciekłego leku, co może być roztworem soli fizjologicznej do inhalacji w domu prowadzi specjalnego inhalatora. Teraz jest to bardziej powszechne druga nazwa – rozpylacz (od łacińskiego Mgławicy – Nebula). Alternatywnie, można wykonać prosty: zagotować wodę w garnku, dodać roztwór soli do inhalacji, a obejmujące głowę ręcznikiem, aby wdychać pary. Dość skutecznie, ale, jak mówią w stare, więc nie akceptują tej metody. Dla małych dzieci, wskazane jest, aby kupić inhalator.

Pomimo faktu, że inhalacja solna nie jest lekiem w zwykłym znaczeniu tego słowa, jednak należy uznać jego zadziwiające właściwości. Jak wiadomo, sól ma działanie rozcieńczające, ciągnąc ropą. Dlatego też oparów i roztworu NaCl wdychanie zmniejsza obrzęki, poprawia odkrztuszanie (kaszel), oczyszcza śluzu, naciskając na bakterie i normalizuje oddychanie przez nos. Ponieważ jednak właśnie przyczyny choroby soli fizjologicznej do inhalacji nie wyeliminowania, to możliwe jest łączenie roślinnych, na przykład, rumianek lub liści eukaliptusa.

Poza tym drogi oddechowe, solankę doskonale zastępuje drogie krople do nosa na bazie wody morskiej – „Aqua Maris” i „Hyumer”, etc .. Mimo, że dodatkowo zawiera minerały, które producenci reklamowany jako zaleta, ale w tym samym dawnej substancji czynnej – soli ,