672 Shares 7864 views

„L-tyroksyna”: instrukcje użytkowania, prawdziwe

«L-tyroksyna” – syntetyczny hormonem, który wspiera tarczycy. Lek wprowadzania nerkę i wątrobę, częściowo przekształcony liotyronina pobudza wzrost tkanki i zwiększa przemianę materii.

Forma wydania leku, jego komponenty

Preparat ten jest oparty na lewotyroksyny sodowej, dawka, która może być inna – 50, 75, 100, 125 i 150 mikrogramów. Można kupić pakiet 25, 50 i 100 tabletek. Substancje pomocnicze są przedstawione dekstryna, celuloza mikrokrystaliczna, sodowy glikolan skrobi typu A, dwuwodnego wodorofosforanu wapnia, długołańcuchowe częściowe glicerydy.

Farmakodynamika „L-tyroksyna” lek

Skład leczniczej syntetyczny lewotyroksynę posiadającego takie samo działanie, jak produkcja naturalnego hormonu tarczycy, które są przeprowadzane głównie z gruczołu tarczowego.

Ze względu na częściową konwersję leku w hormonów T3 i dystrybucji w komórkach organizmu wpływa na procesy wzrostu i rozwoju, a także procesy metaboliczne.

Wymiana hormonów tarczycy – podstawa normalizacji metabolizmu. Działanie leku w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu w niedoczynności tarczycy.

Farmakokinetyka „L-tyroksyna” lek

Absorpcja jest nie więcej niż 80% po połknięciu czczo „oznacza L-tyroksynę”. Instrukcje użytkowania pokazuje, że szybkość wchłaniania jest określona przez galenowej formy leku. Ten proces odbywa się głównie w jelicie cienkim. Jedzenia znacząco zmniejsza absorpcję składników.

Poziom w osoczu krwi najwyższej główny składnik osiąga się w ciągu około trzech godzin. Efekt terapeutyczny rozwija się od trzeciego do piątego dnia po pierwszym podaniu doustnym. Związek z białkami osocza w zasadzie zakończona (powyżej 99%), to nie jest oddziaływanie kowalencyjne, więc między hormonów (związany i wolny) jest szybkiej wymiany, który jest stały. Hemoperfuzja i hemodializa nie wpływa na zawartość leku w elementach nadwozia „tyroksyna” instrukcja mówi, że dzieje się to z powodu wiązania dobrego białka.

Częściowe usunięcie leku występuje w ciągu około siedmiu dni, niedoczynność tarczycy, proces ten może trwać dziesięć dni. W nadczynności częściowe usunięcie leku z organizmu stanie szybko – trzy do czterech dni. Niektóre z substancji czynnej gromadzi się w wątrobie. Procesy metaboliczne pojawiają się głównie w mięśniach, tkance mózgu, wątrobie i nerkach, zakończone tworzenie metabolitów, które są obecne w kale i moczu.

Wskazania „L-tyroksyna” lek

Wskazania zależą od ilości substancji czynnej w leku kompozycji.

Pigułka „Tyroksyna 50” i „100” Tyroksyna Instrukcja obsługi wyświetlacze takie oznaczenia:

 • tarczycy (terapia zastępcza);
 • łagodny charakter choroby tarczycy;
 • tarczycy (lek stosuje się do realizacji terapii tyreostatycznego jako adiuwant, osiąga się, gdy funkcjonalne eutyreozy);
 • Wole (lek stosuje się jako środki zapobiegawcze w celu uniknięcia nawrotu takich chorób jak wola po resekcji).

Dla leków o podstawowym stężeniu substancji wynoszącym co najmniej 100 ug dodatkowe objawy są następujące:

 • Realizacja testu diagnostycznego;
 • rak tarczycy (podstawienie prowadzi tłumiący terapii, a w większości przypadków po tarczycy).

Na pozostałych dawek substancji czynnej «L-tyroksyną” instrukcje użytkowania są zachęcani do nominowania w następujących przypadkach:

 • eutyreozy wole;
 • niedoczynność tarczycy;
 • nowotwór tarczycy nowotworu (Preparat stosuje się w celu leczenia lub zastępczego tyreostatycznego, zwykle w wyniku tarczycy);
 • konieczność wyeliminowania nawrotowi wola.

Przeciwwskazania do uzyskiwania „L-tyroksyny” lek

Lek nie jest podawany z nadwrażliwością na substancję, na podstawie którego jest wykonana, i jego elementów pomocniczych. Istnieją inne przeciwwskazania do przyjmowania „” preparat tyroksyny (tabletki). Instrukcje użytkowania Należą do nich:

 • zawał mięśnia sercowego przejawia;
 • nadczynność tarczycy;
 • chorobę wieńcową;
 • Ostra pancarditis sypki;
 • astmę lub przysadki niewydolności kory nadnerczy;
 • zapalenie mięśnia sercowego, ostry formie;
 • nadczynność tarczycy, niewyrównaną innego pochodzenia.

Kobiety w ciąży nie mogą korzystać z „L-tyroksyny” z tireostaticheskimi środków – łączenie tych leków jest nie do przyjęcia.

Leczenie „lewotyroksyny” modyfikacja dawkowania

Instrukcje podane zalecanych dawkach leku, w celu określenia właściwej dawki pacjentów powinny lekarza. Pierwszy specjalista przypisuje niskiej dawki środka i stopniowo zwiększa się, z zachowaniem w odstępie 14-28 dni, aż do uzyskania efektu terapeutycznego. Tabletkę połykać popijając wodą, nie należy żuć. Lek jest prowadzone przez co najmniej pół godziny przed jedzeniem. Jeśli nie można brać pigułki na raz, następnym razem, gdy lek jest pijany, jak zwykle. Dawka substancji czynnej w opisanym leku, jak już wspomniano powyżej, mogą być różne.

Dawka leku 50, 100 mcg

Schemat leczenia zależy od wieku pacjenta.

dorosłych pacjentów

W celu uniknięcia, gdy konieczne jest, aby wykluczyć niebezpieczeństwo ponownego rozwoju wola i łagodnych zaburzeń «L-tyroksyna 50" Instrukcja obsługi zaleca się w ilości od 75 do 200 mg / dzień. Pacjenci z niedoczynnością tarczycy podczas terapii hormonalnej zaleca się przyjmowanie od 25 do 50 mg, a mianowanie terapii podtrzymującej – od 100 g, ale nie więcej niż 200. nadczynność tarczycy, gdy planuje się produkować równoczesnej terapii leczenia lek w dawce od 50 do 100 mikrogramów. W raku, jeśli jest to konieczne, aby podstawienie lub Leczenie podtrzymujące, wykonane od 150 do 300 mikrogramów na dobę. Aby przeprowadzić test diagnostyczny jest wymagane do spożywania w ciągu dnia do 200 mcg leku na dwa tygodnie przed zabiegiem.

Dzieci, które mają zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy (nabyte, wrodzone)

choroby wrodzone dla dzieci i niemowląt w trakcie realizacji pierwszej terapii substytucyjnej podawano 10 mikrogramów na kilogram wagi ciała. Taka ilość leku „Tyroksyna 50” Instrukcja zaleca się stosowanie przez okres trzech miesięcy. W przyszłości, po zmianie dawki niezbędnych badań.

Niemowlęta, niedoczynność tarczycy, którzy nabyli lek jest podawany w ilości 12,5 do 50 mcg do odbioru przed śniadaniem. Stopniowe zwiększanie dawki, był dostosowany do optimum dla realizacji terapii substytucyjnej. Dzieci w wieku poniżej trzech lat, dawki wzrost produkować co najmniej 30 minut przed pierwszym dniem w jedzeniu. 10-15 ml wody rozpuszcza się tabletki, a następnie dodano niewielką ilość wody, około 5-10 ml. Wielkość odpowiada dziennej dawce podtrzymującej 100-150 mg na 1 m2 powierzchni ciała.

pacjenci w podeszłym wieku

„L-tyroksyna 50” instrukcje użytkowania tego zaleca się pacjentowi, aby zachować ostrożność, gdy leczenie jest na wczesnym etapie, w szczególności w obecności choroby tętnicy wieńcowej, trwałego zmniejszenia funkcji niedoczynności tarczycy lub ciężkie. Minimalna dawka dzienna oznacza odpowiadające 12,5 mikrogramów. Zwiększenie dawki przez dłuższy czas, po trochu. Kiedy leczenie podtrzymujące dodaje się 12,5 g preparatu, stosując odstępie 14 dni. Oprócz pacjentów „Tyroksyna” przepisał inne leki. Starsi ludzie często trzeba sprawdzić krew na zawartość TTG. Należy pamiętać, że dawka, która nie jest optymalna, nie prowadzi do niezbędnej korekty poziomu TSH. Minimalna dawka jest wystarczające w obecności guzkowego wola, która ma duże wymiary i niskiej masie ciała.

Otrzymywania leku dawki substancji czynnej 75, 125 i 150 ug

Rozważmy dalszy tryb leczenia dla dzieci i dorosłych lek „L-tyroksyny”, w zależności od stężenia substancji czynnej.

dorośli

Niedoczynność tarczycy pierwszym podaniu leku, od 25 mikrogramów, a nie więcej niż 50. Kiedy ten warunek jest traktowana za dawkę 100 ug do 200 podnoszenie prowadzi się w odstępach 14-28 dni w temperaturze 25-50 mikrogramów. „L-tyroksyna Berlin Chemie” Instrukcja wykluczyć wola nawrót ewentualnie zaleca dawkę od 75 ug do 200 Struma łagodnego charakteru i eutyreozy zalecana dawka jest taka sama. Jeśli nadczynność traktowane tireostatikami i planowanych do wytworzenia równoczesnego leczenia „tyroksyny” należy stosować dawki od 50 mcg do 100 Po tarczycy w obecności choroby nowotworowej potrzebne przyjmującymi od 150 do 300 mikrogramów.

Dzieci w wieku powyżej trzech lat

Jeżeli niedoczynność tarczycy jest nabyte, najpierw wziąć z 12,5 mcg do 50, stopniowo zwiększając dawki co dwa do czterech tygodni, biorąc pod uwagę wyniki analiz.

osoby starsze

„Tyroksyna” instrukcje użytkowania w tym wieku sugeruje stosować ostrożnie, zaczynając od minimalnej dawki 12,5 mikrogramów. Ilość leku wymagane do odbioru, zwiększają się powoli.

Jak długo trwa leczenie „L-tyroksyny”?

W niedoczynności korzystać z „L-tyroksyna-hektarowej” Instrukcja zaleca, aby przez cały czas. Wykonując zapobiegawczych, mających na celu wykluczenie nawrotu wola, jego minimalny okres kilku miesięcy i może zostać przedłużony do kilku lat, w niektórych przypadkach, profilaktyczne pigułka wziąć życie. Eutyreozy terapia wole za łagodny trwa sześć miesięcy, ale mniej niż dwa lata, jeśli pożądany rezultat nie jest wybrana inna opcja leczenia. W ciężkich postaciach leku pacjent przyjmuje kilka miesięcy lub kilku lat, czasami istnieje potrzeba na całe życie. Jeżeli osoba, która ma złośliwości guza stwierdzono, czy tarczycy jest zwykle konieczne stosowanie leku na całe życie. Jeśli nadczynność jako pomocniczy zażywania narkotyków „Tyroksyna instrukcji” Instrukcja radzi wziąć go w ten sam sposób, jak przy użyciu tabletek podczas terapii tyreostatycznego.

Ciąża, mleko z piersi piersi

W tej chwili, to jest bardzo ważne, aby przeprowadzić terapię zastępczą hormonami tarczycy, nie może zostać przerwana. Nawet z ciężkim stosowanie leków ryzyko dla płodu nie jest jednak przekraczać zalecanej dawki od lekarza nie jest konieczne. W mleku kobiecym sporo lekarstw, więc nie ma niebezpieczeństwa.

Ze względu podczas noszenia dziecka w organizmie podwyższone poziomy estrogenu i zwiększa potrzebę stosowania środków «L-tyroksyny.” Instrukcje użytkowania pokazuje, że gdy jest to niezbędne, aby sprawdzić stan niedoczynności tarczycy u kobiet w ciąży, a po zakończeniu tego okresu. Ponadto, jeśli jest to konieczne, należy dostosować dawkę w zależności od potrzeb organizmu.

Jeśli kobieta w ciąży tireostatiki stosowany w leczeniu nadczynności tarczycy, ich dawka powinna być minimalna. u kobiet w ciąży nie test związany z zahamowania czynności tarczycy.

Utrata masy ciała z L-tyroksyny «”

W celu zmniejszenia masy ciała, w przeliczeniu na 1 kg wagi przy 1,8 g leku. Dawka oznacza w niektórych przypadkach może się różnić. Ilość tyroksyny „oznacza” Instrukcja zaleca zmniejszona, jeśli dana osoba ma chorobę serca lub naczyń krwionośnych. W takich przypadkach, środki do obliczania dawki na kg 0,9 mikrogramów. W otyłości to, wręcz przeciwnie, wzrost, sugestie na kilogram zastosowano 2 mg leku.

Na początku, gdy utrata masy ciała nie może być ktoś wziąć jeden dzień więcej niż 100 mikrogramów. Jeżeli wartości są na tydzień, i nie było widać negatywne reakcje ciała, zwiększenie dawkowania może wynosić do 300 mikrogramów. Jeśli chodzi o leczenie, a także w celu zmniejszenia masy ciała zabrania większej ilości L-tyroksyny „” instrukcji obsługi. Odchudzanie jest stosowany preparat zawierający 50 ug składnika czynnego lub 100. Przy użyciu tabletek, który jest obecny w kompozycji składnika głównego 50 mg przez cztery dni picia jedną tabletkę przez pół godziny przed śniadaniem, od piątego do siódmego dnia – dwie tabletki. W przyszłości można otrzymać do czterech tabletek dziennie, nie więcej. Kurs kończy się po 21 dniach za pomocą stopniowego zmniejszania dawki.

Przy dawce lewotyroksyny sodowej 100 g do siódmego dnia i tym przyjmowania leku daje ten sam sposób jak w poprzednim przypadku. Ósmego dnia stale pić trzy tabletki. Kurs powinien trwać przez siedem tygodni. W normalnych warunkach tarczycy dłużej nie zaleca się przyjmować „tyroksyna” instrukcję obsługi. Preparaty do odchudzania najlepiej jest użyć została zredukowana do poziomu minimalnego, że ryzyko szkody dla zdrowia. Ale nawet w tych warunkach może zakłócać hormony. Dostania się do utraty wagi, na podstawie odbioru „tyroksyny”, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ryzyko. Ponadto należy stosować się do diety.

Lekarze zwykle nie akceptują stosowania leków w innych celach. Warto pamiętać, że przyjmowanie „tyroksyna” z normalnego stanu tarczycy i bez porady specjalisty może być niebezpieczne. Jednak konieczne jest, aby schudnąć w naturalny sposób, z wykorzystaniem ćwiczeń i diety, a nie narkotyki.

Skutki uboczne „L-tyroksyna”

Przy użyciu 50 do 100 ug oznacza „L-tyroksyna” Zastosowanie użytkownika z możliwych ujemnych skutków ubocznych dotyczy objawów czynności serca w nerwowego, układu trawiennego i układu rozrodczego. Możliwe zaburzenia ogólnego stanu organizmu oraz zmiany podskórnej tkanki skóry. Zazwyczaj niepożądane reakcje występują w organizmie, gdy nastawiona dawka nie jest odpowiednim podłożem lub przedawkowania związana z gwałtownym wzrostem ilości leku zużytej w pierwszym etapie leczenia.

Jeśli objawy przedawkowania ustalone dawki leku zmniejsza się lub nie przyjmować leku przez kilka dni. Zdając sobie sprawę z występujących nagle zgonów z powodu zaburzeń serca. Śmierć pojawia się u ludzi, którzy od dawna picia, tabletek zawierających duże dawki substancji czynnej.

Jeśli już negatywnych zmian w organizmie po odstawieniu leku „Tyroksyna Berlin Chemie”, instrukcje użytkowania może przywrócić leczenia. Jednakże, dawkę należy dobierać z rozwagą. Jeśli reakcje alergiczne, zaobserwowano, że więcej leku nie jest używane.

Dozowanie substancji czynnej, 75, 125 i 150 ug, następujące schorzenia:

 • problemy menstruacyjne;
 • zaburzenia snu;
 • słabość;
 • tachykardia;
 • zmiana temperatury ciała;
 • kołatanie serca;
 • ból głowy;
 • biegunka;
 • nudności, wymioty;
 • lęk;
 • stan drgawkowy;
 • gorączka;
 • pseudotumor mózg;
 • drżenie;
 • Utrata masy;
 • dławica piersiowa;
 • zaburzenia rytmu serca;
 • pocenie się;
 • reakcje alergiczne.

tak samo jak w poprzednim przypadku przedawkowania.

Specjalne instrukcje dla leku „L-tyroksyny”

Nie wiąże się ze zmniejszeniem masy ciała odbioru oznacza „L-tyroksynę” instrukcję obsługi. Leki stosowane jeszcze utrata masy ciała, mimo to wiele osób korzysta, a niektóre nawet zgłosić dobre rezultaty.

Przed zastosowaniem leku przeciwwskazania wyklucza jego stosowanie jest możliwe po normalizacji stanu pacjenta, ale nie we wszystkich przypadkach. Niektórzy pacjenci mają coraz częściej do sprawdzenia stanu tarczycy, jeśli istnieje taka potrzeba, lekarz powie.

W przypadku wcześniejszego zakończenia leczenia objawy choroby mogą powrócić, więc trzeba przejść przez cały kurs. Z możliwością łączenia leku z innymi lekami jest to konieczne do uznania lekarza. Jeśli to zakazuje stosowania „tyroksyna” analogów aplikacji użytkownika ( „Bagotiroks”, „L-Tirok” „Eutiroks” i in.) Omawia się ze specjalistą i dopasowane do stanu pacjenta, wskazania, przeciwwskazania.

Recenzje dla produktu leczniczego „L-tyroksyny”

Sugerują, że „L-tyroksyna” pomaga tarczycę do pełnienia swojej funkcji. Wiele z nich jest zadowolony z ceny, skuteczność leku. Ludzie mówią, że jest wygodny w użyciu. Leki normalizuje poziom hormonów tarczycy, likwiduje wole, wielu pacjentów po przebiegu leczenia zauważyć znaczną poprawę, o czym świadczą wyniki badań. Opinii pokazują, że lek przyczynia się do poprawy w niedoczynności tarczycy z powodu wola, a także w innych przypadkach. Instrukcje stwierdził, że wykrycie pewnych warunkach i po niektórych operacjach brać leki do końca życia, ale nie wszyscy ludzie czują się bezpiecznie tej terapii opiera się na wykorzystaniu funduszy „L-tyroksyny”. Instrukcje użytkowania, odpowiedzi wskazują, że lek należący do poważnego leczenia i jego stosowanie bez odpowiednich oznaczeń, takich jak utrata masy ciała, to nie jest konieczne. W zasadzie nie leki nie powinny być podejmowane jeżeli celem, dla których stosuje się lek, nie wymieniony w odczytów, a nie został przepisany przez lekarza. Jako podawania leków przez zdrowych ludzi i biorąc je z pewnymi problemami, bez fachowej porady, często do niczego dobrego nie prowadzi. W każdym razie, że będzie użyteczny, aby odwiedzić lekarza.

Opinii pokazują, że w większości przypadków, pożądany efekt był obecny po Kuracja „tyroksyny”. Instrukcje użytkowania, oceny poinformował, że ze względu na indywidualne cechy każdego efektu organizmu leku nie zawsze jest taka sama, oprócz od wyniku uzyskanego po wdrożeniu terapii, znaczny wpływ stanu zaawansowania stanu pacjenta. Przegląd znaleźć informacje o skutkach ubocznych, które czasami jest całkiem sporo. „Tyroksyna” może zostać podjęta dopiero po przejściu testów, a tylko w tych przypadkach, gdzie został mianowany lekarzem. Ważne jest, aby wykluczyć przeciwwskazania, wstępne zapoznanie się z kompozycją leku działania niepożądane, do których może to prowadzić. Konieczne jest przeprowadzenie wszystkich zaleceń lekarza i stopniowo zwiększać dawkę, nie nagle zrezygnować z pigułek.