387 Shares 5532 views

Wyroby kowane we wnętrzu domów i mieszkań

Oryginalność i wyrafinowanie wnętrza można podawać na różne sposoby. Niezależnie od wielkości pokoju i ogólnego stylu, przekształcić pokój w specjalny sposób, aby pomóc podrobionych produktów we wnętrzu. Takie rzeczy jednocześnie służyć kilku celom – są uniwersalne, nadają pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i stworzyć komfort.


Historia stosowania wyrobów kutych we wnętrzu

Słowianie słynęli z rzemiosła, ale Wystrój wnętrz kuty stosowane bardzo rzadko. Najczęściej w ten sposób ozdobione broni i zbroi. W Europie, wnętrza pałaców i zamków zostały ozdobione różnych wyrobów kutych od czasów starożytnych. Kucie było wykorzystywane do dekoracji mebli, zwłaszcza stoły, krzesła i łóżka, a także różne elementy dekoracyjne, takie jak Podstawki do książek, naczynia, etc ..

Po Piotr Wielki „otworzył okno do Europy”, na zewnątrz i wewnątrz Słowian również zaczęły przenikać elementów kutych. Większość z nich były świeczniki, żyrandole, oraz wiele elementów dekoracyjnych. Do tej pory projekt sfałszowanych produktów jest prawie nieograniczona. Kucie jest wykorzystywany do różnych celów i we wszystkich typach pomieszczeń.

Różnica pomiędzy techniki kucia i odlewania

Zdarza się, że wybór materiałów mogą być problemy z wyborem optymalnego wariantu. Co do kucia, wiele mylić różnicę między kucia artystycznego i sztuki odlewniczej. Różnica polega na tym, że obsada jest stosowany głównie do dekoracji ulic, jak również do produkcji dużych elementów do domów i mieszkań. Na masywnych odlewów żeliwnych stosowane z różnymi dodatkami, podczas gdy mniejsze przedmioty i dekoracje wykonane z cyny lub brązu.

W przeciwieństwie do kucia odlewania dokładniejsze. Ponadto, jest również bardziej delikatny i trwały. Kucia stosowanych materiałów takich jak miedź, aluminium, brązu, mosiądzu, tytanu i stopów różnych metali. Dla różnych wkładek dekoracyjne są powszechnie stosowane metale nieżelazne, często z polimerów addycyjnych. Ażurowych elementów kucia artystycznego można łączyć z wkładkami lub barwione szklane, masy perłowej i in.

Formy kucia artystycznego

Do tej pory istnieje kilka opcji dla kucia. W zależności od organizacji i mechanizacji procesu, może to być:

 • Stemplowane. Ta opcja jest mniej oryginalny, ale jest idealny dla tych sytuacjach, kiedy trzeba stworzyć wiele powtarzalnych elementów, takich jak liści i innych.
 • Ręczne lub za darmo. Doskonały wybór do tworzenia spersonalizowanych i niepowtarzalny element wnętrza.

W zależności od metody obróbki metali wyróżnić

 • Kucie na gorąco. Stosowany specjalnie do wnętrza. Metal raskalivaetsya, a potem Master wykonuje odpowiednią obróbki materiału z tworzywa sztucznego.
 • Kucia na zimno. Ta opcja jest odpowiednia dla stopów miękkich. W tym przypadku wzorcowej, nadaje produktowi pożądany kształt, a potem go spalić i opadną.

Każda opcja ma swoje zalety i cechy.

Zwłaszcza we wnętrzu kucia artystycznego

Korzystanie sztukę kucia we wnętrzu otwiera ogromne możliwości dla projektantów. Wyroby kowane we wnętrzu mieszkania lub domu może stworzyć oryginalny, elegancki i reprezentacyjny opcję dla wszystkich gustów.

Nawet małe Elementy kute można tworzyć w salonie lub biurze specjalny ciepła atmosfera. Jest wystarczająco produkowane przez kucie niepowtarzalną lampę, dekoracyjny mebel, schodów lub innych. Cechą wyrobów kutych, że są one wyjątkowe i ekskluzywne, jak również pokazać doskonały smak i status społeczny jego właściciela.

Zalety wyrobów kutych

Wyroby kowane we wnętrzu posiada wiele pozytywnych aspektów:

 • Nadaje się do każdego stylu – z Prowansji i Art Deco i high-tech.
 • Kutego żelaza ozdoby są bardzo praktyczne, trwałe i wytrzymałe.
 • Kucie mieszanki z dowolnego materiału – szkła, kamienia, ceramiki, drewna i innych.
 • Ponieważ kucia jest wykonywana ręcznie, można zrealizować każdy pomysł właścicieli według indywidualnych projektów.
 • Wyroby kowane nie wymagają szczególnej opieki.
 • Aby stworzyć pożądany efekt dość często tylko jeden element kutego.

Ponadto, wyroby kute we wnętrzu są uniwersalne. Są przeznaczone do ogrzewania domów, mieszkań i powierzchni biurowych.

Możliwe zastosowania kute we wnętrzu

Kucie może być użytych wewnątrz w różnych postaciach. Aby utworzyć pewien styl, można korzystać z pełnego zestawu mebli z kutego żelaza, ale większość nie. Aby stworzyć pożądany efekt może być za pomocą dobranych elementów oraz ich odpowiednich miejscach. Na przykład, masywne zagłówki z kutego żelaza, dając romantyzm pokoju i elegancję. Jednak w tym przypadku lepiej jest zrezygnować z innych mebli kucie, jak pokój będzie wyglądał przeciążony.

Jest też dobrze wyglądał wyroby kute w wewnętrznym korytarzu. Pierwszeństwo należy dać kutego żelaza półki, ramki do zdjęć i lustra, balustrady, żyrandole, a także wiele małych rzeczy. Pięknie będzie wyglądać na kutego żelaza ruszt grillowy.

Miejsce na sfałszowanych produktów można znaleźć nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Szczególna atmosfera tworzona jest przez małe ozdoby z kutego żelaza, dekoracyjnych nogach stół i krzesła, oryginalny stand parasol, popielniczki, wazony i inne.

Wybór opcji w zależności od wybranego stylu

Aby kute wyroby we wnętrzu domu lub mieszkania wyglądała harmonijnie, trzeba podnieść przedmioty dekoracyjne według pewnego stylu. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, aby artystycznego kucia koronki. To może być następująca:

 • styl klasyczny: prosty wzór z symetrii.
 • Romantyczny: Różne kwiaty i curlicues.
 • Gothic. Wyrafinowanych i skomplikowane, ale symetrycznych wzorów.
 • Barokowy: asymetryczne i złożone wzory.
 • Renaissance: urozmaicone obraz owoców oraz owoców i winorośli.
 • Nowoczesne: asymetryczne kształty i kapryśny.
 • Hi-Tech: ostre i geometrycznie poprawne linie i wzory.

Jeśli używany w wnętrzu stylu fusion, można stosować żadnych produktów podrobionych we wnętrzu. Zdjęcia przedstawiają to doskonale.

Gdzie mogę używać sfałszowane produkty?

kucia artystycznego mogą być wykorzystywane w niemal każdej sytuacji. Oto lista możliwych opcji:

 • Na zewnątrz domu. Kucie jest idealna do różnych drzwi i balkon lub okno barów, świateł, balustrady, pergole, ławki, kratach dla kwietników i doniczek, drzwi i bram, krat itp Produkty te nie boją się wpływu środowiska zewnętrznego i są trwałe, niezawodne i trwałe ,
 • Meble. Kute meble żelaza może być stosowany zarówno w małych pomieszczeniach oraz przestronne pokoje. W pierwszym przypadku jednak, że pokój nie powinno być dużo mebli, więc nie zaciemniać kucie ażurowy wzór. Możliwe jest również użycie kute okucia: drzwi do szafy, stoły, szafki, zagłówki i inne.
 • elementy funkcjonalne wnętrza. Kucie nie mogą służyć jedynie jako dekoracja, ale także do wykonywania pewnych funkcji. Wyglądają świetnie kute kraty do kominków, stojaki na gazety i parasole, balustrady schodowe, różnych partycjach i ekranów, klamki, zegary, ramy do obrazów i luster i innych.
 • Elementy dekoracyjne. Nawet jeśli elementy wewnętrzne nie ponosi obciążenie funkcjonalne, świetnie wyglądają w różnych dziedzinach. Aby to zrobić, nadające wazony dekoracyjne, świeczniki, figurki, figurki, itp ..

Kowane we wnętrzu – to jest najlepsza opcja dla niemal każdego pomieszczenia. Metalowe sztuki ma wiele zalet i może być stosowany do niemal każdego stylu. Kute elementy dekoracyjne wyglądać równie dobrze w pokoju i biurowych przestrzeni. Pomimo faktu, że ze względu na ręczne wykonanie i złożoności procesu produkty te są dość drogie, ale w pełni zrekompensować jego oryginalność, indywidualność i elegancji.