296 Shares 5180 views

Szczegóły o tym, co jest lepsze: „Omez” lub „Nolpaza”?

Co jest lepsze: „Omez” lub „Nolpaza”? Odpowiedź damy w niniejszym artykule. Dowiesz się również o tym, co jest potrzebne, te środki, jak z nich korzystać i tak dalej.


Skład i działanie farmakologiczne „Nolpazy”

W skład takich tabletek obejmuje pantoprazolu sodowego, a także mannitol, sorbitol, stearynian wapnia, krospowidon oraz bezwodny węglan sodowy.

Preparat „Nolpaza” (40 mg) w sposób hypoacid który jest dołączony do grupy inhibitorów pompy protonowej. To przyczynia się do tłumienia aktywności leku H + / K + ATPazy. Gdy w środowisku kwaśnym składnik czynny leku przekształca się w jego farmakologicznie czynnej postaci. Blokuje on końcowy etap wydzielania kwasu żołądkowego hydrofilowego w żołądku.

Zastosowanie badanego leku prowadzi do zwiększenia wydzielania gastryny. Chociaż należy od razu zaznaczyć, że zjawisko to jest odwracalne.

Lek „Nolpaza”: instrukcja, cena, skutki uboczne

Koszt tego sprzętu (14 tabletek) wynosi 200-250 rubli. Pożądane jest, aby wziąć go jako całość, przed posiłkiem (przed śniadaniem).

Z reguły dzienna dawka leku – 1 tabletka, a czas obróbki do nich – co najmniej dwa miesiące.

Jeśli chodzi o skutki uboczne, które występują bardzo rzadko. Tylko w niektórych przypadkach może powodować:

 • naruszenie krześle, zawroty głowy, wzdęcia, chwiejność emocjonalna;
 • swędzenie, hepatotoksyczne wpływ, wysypka skórna, żółtaczka (niekiedy z towarzyszącym niewydolność wątroby);
 • ból głowy, ból w nadbrzuszu, niewyraźne widzenie, nudności;
 • obrzęk, zwiększone poziomy enzymów wątrobowych, śródmiąższowe zapalenie nerek ;
 • pokrzywka, bóle mięśni, obrzęk naczynioruchowy;
 • nadwrażliwość na światło, gorączka, hipertriglicerydemii.

Skład i działanie farmakologiczne „omez”

Zanim powiem o tym, co jest najlepsze, „Omez” lub „Nolpaza” należy opisać cechy obu leków.

Kapsułki „Omez” zawiera aktywny element takie jak omeprazol, a także inne substancje dodatkowe (diwodorofosforan , laurylosiarczan sodu, woda oczyszczona, sacharozy).

Ten środek przeciwwrzodowy należącym do grupy inhibitorów pompy protonowej. Hamuje zarówno podstawowego, jak i stymulowanego wydzielania kwasu solnego. Dzieje się tak ze względu na szczególne efekty wobec enzymu H + / K + -ATP-azy.

Po podaniu doustnym w postaci kapsułek efekt terapeutyczny rozwija się w ciągu 60 minut. Wpływ leku trwa przez kilka dni.

Lek „Omez”: cena, instrukcje, skutki uboczne

Koszt leku (10 kapsułki) wynosi około 100-130 rubli. Brać leki powinny być raz dziennie, rano.

Wraz z rozwojem ciężkiej leki zgaga jest podawana w ilości dwóch kapsułek dziennie.

Czas trwania stosowania inhibitora pompy protonowej jest zależny od choroby i gastroenterolog ustalana indywidualnie.

Jakie skutki uboczne wywołuje „Omez”? Aplikacji (o opinie leków są mieszane) lek ten może powodować rozwój następujących efektów:

 • zawroty głowy, ból brzucha, ból głowy, zapalenie jamy ustnej, senność, zaburzenia smaku, bezsenność, wysypki skórne;
 • biegunka, nadmierne pocenie się, zaparcia, pobudzenie, suchość jamy ustnej, uczucie mrowienia, tymczasowy wzrost transaminaz wątrobowych i próbek;
 • bóle mięśni, zaburzenia widzenia, halucynacje, bóle stawów;
 • depresja u osób predysponowanych do nich, wysypka, osłabienie mięśni, rumień wielopostaciowy;
 • obrzęki obwodowe, gorączka.

Co jest lepsze: „Omez” lub „Nolpaza”? dowód z opinii biegłego

Teraz wiesz, cechy tych dwóch leków. Więc jaka jest różnica między nimi? Co jest lepsze: „Omez” lub „Nolpaza”? Zdaniem ekspertów, oba należą do leków oznacza grupę farmakologiczną. Zatem efekt terapeutyczny otrzymaniu „Nolpazy” i „omez” będzie dokładnie taki sam. Chociaż różnice między nimi są nadal.

Tabletki „Nolpaza” są delikatne w stosunku do żołądka i jelit środka śluzowych.

Jak dla kapsułek „Omez”, których cena jest wymieniony powyżej, często powodować niepożądane skutki. Co więcej, ten lek jest zabronione do podjęcia przez długi czas i stosować w czasie ciąży.

Należy również zauważyć, że „Nolpaza” ma szersze spektrum aktywności.

Opinie konsumentów o przygotowaniach

Jak widać, większość specjalistów dać swoje preferencje Nolpaza tabletek”. Jednak konsumenci nie zawsze zgadza się z opinią lekarza. Bardzo wielu pacjentów, aby wyeliminować dyskomfort w nadbrzuszu jest używany jest „Omez”. Według nich, ten lek działa bardzo szybko. Po upływie pół godziny, po otrzymaniu efekt terapeutyczny obserwowany w grupie 98 osób na 100. Ponadto, utrzymuje się przez cały dzień, lub nawet dłużej.

W odniesieniu do leku „Nolpaza”, opinie konsumentów tych pigułek są znacznie mniej powszechne. Pacjenci mówią, że ten lek jest naprawdę wykonuje swoją pracę, nie przyczyniając się do powstania jakichkolwiek działań niepożądanych liboy. Jednak jest to mniej popularne wśród pacjentów.

Są też inne różnice między tymi środkami. Po pierwsze, produkują różne firmy farmaceutyczne. Po drugie, koszt „Nolpazy” nieco wyższej wartości „omez”. Według użytkowników, to różnica ta odgrywa decydującą rolę w wyborze niezbędnych leków.