775 Shares 6070 views

Codependency w alkoholizm: jak się pozbyć, jak się zachowywać? Leczenie alkoholizmu współuzależnienia

W rodzinach, w których ukochany cierpi z powodu chorób, takich jak alkoholizm, narkomania, cierpią wszystkie domowników. Ponadto, istnieje duże ryzyko, że jeden lub więcej członków rodziny może rozwijać Codependency. To pogarsza kondycję pacjenta i szkodzi innym. Dlatego należy przezwyciężyć Codependency z alkoholizmu. Jak pozbyć się tego stanu?


Co to jest współuzależnienie

Ten problem ma psychologiczne przyczyny. Wynika to z bliskiej alkoholu jeden zależny od środowiska – jego żona, dzieci, matki. Jeśli pić kobieta, mąż może dostać w sieci.

Codependency w alkoholizm – jest kompletnym rozwiązaniem w utrzymaniu. Wyraża się to w tym, że życie w rodzinie skierowanych do życzeń i aspiracji alkoholowych. Jego pranie, posprzątać po nich, wszystkie problemy, że jest zadowolony z nietrzeźwym, próbując zdecydować za niego. Zależny żal dowolny uzasadnić swoje działania poprzez ukrywanie faktu alkoholizmu.

Tak więc, wewnętrzny krąg utworzyć szklarniowe warunki dla takiego człowieka – on nie potrzebuje niczego, aby odpowiedzieć na wszystkie problemy zostały rozwiązane przez siebie.

Przyczyny współuzależnienia

Złe nawyki członka rodziny – to najczęstsze źródła występowania takiego podporządkowania wśród krewnych. Jednak zjawisko to może występować w innych warunkach, a nawet bardzo zamożnych rodzin. Dlatego, aby określić, czy jest współuzależnienie w alkoholizm, jak się go pozbyć, należy zrozumieć ukryte powody takiego zachowania.

Źródłem nieprzyjemnego zjawiska w bezpiecznych warunkach może być:

 • brak pewności realizacji;
 • nadużywanie dzieciństwa;
 • przenosi wstrząsów i stanów wstrząsowych;
 • Stała presja psychologiczna.

Codependency zwykle wpływa na życie całej rodziny. Przejawia się to w nadmiernej opieki wystawionej przez jednego członka rodziny przeciwko drugiemu, naruszenia własnych interesów, pragnienie, aby pokazać wszystkim, że życie bezpiecznie.

Alkohol współuzależnienie i jej objawy

Człowiek jest dość trudne do zaakceptowania faktu złożenia. Większość ludzi nie zaprzecza Codependency w alkoholizm. Co robić w takiej sytuacji? Początkowo należy podjąć ten problem. Aby to zrobić, jak rzetelnie analizować następujące kryteria.

Znaki alkoholu współuzależnienia to:

 1. Nadmierne pragnienie, aby kontrolować wszystkie poczynania alkoholika. Prowadzi to do utraty pitnej osobę może być odpowiedzialny za swoje działania.
 2. Stałe samooszukiwania, że wszystko jest dobrze i nie ma problemu.
 3. Lifestyle pijany mężczyzna staje się codziennością. Rodzina jest gotów znieść wszystko.
 4. Zwiększona tolerancja dla pijackich wybryków, a istniejący sposób życia.
 5. Ich własne interesy i potrzeby były marginalizowane.
 6. Codependent odczuwa poczucie winy.
 7. Samoocena spada.
 8. Codependent podatne na depresję, jest często odwiedzana przez myśli samobójcze.
 9. Tendencja do płaczliwość.
 10. Gdy mamy do czynienia z ludźmi problemów.
 11. Codependent nie dbać o siebie.

Tacy ludzie są nie mniej od alkoholika potrzebujących pomocy psychologicznej. Nie można ignorować tego problemu. Tylko właściwe profesjonaliści mogą pomóc rozwiązać takie sytuacje.

Model psychologiczny

Eksperci uważają, że współuzależnienie przypomina model „prześladowcę – ofiary -. Zbawicielem” Co to jest?

W przypadku alkoholizmu i innych uzależnień codependent może działać w każdym z tych ról:

 1. Ofiara. Człowiek jest zawsze skarży się krewnych i przyjaciół, którzy sympatyzowali z nim.
 2. Prześladowca. On stara się zaradzić tej sytuacji za pomocą gróźb lub oddziaływania fizycznego.
 3. Zbawiciel. Man wspomaganie małych dawek, osiągając stałą zależność alkoholowych.

Taka jest psychologia alkoholizmu współuzależnienia. I to musi być zwalczane. Jeśli jeden członek rodziny jest ciągle pije, a druga spędza wszystkie siły, aby go zatrzymać, a następnie pomoc jest potrzebna nie tylko alkoholikiem. Traktować konieczne i współuzależnienie.

Rehabilitacji alkoholików niemożliwe. To wymaga poważnego traktowania. W związku z tym, należy odwołać się do alkoholu i współuzależnienia narkologii powinny skonsultować się z psychiatrą.

Dlaczego tak ważne jest, aby wykorzenić Codependency

Jest to najważniejszy i pierwszy krok na drodze do harmonijnego życia. Codependency w alkoholizmu i narkomanii – rodzaj pajęczyna że posiada Stranglehold choremu, pozostawiając mu szansę uzdrowić. Dlatego z tego stanu należy się pozbyć.

Leczenie należy rozpocząć alkoholowy psychologicznej pomocy współuzależnienia. Po tym wszystkim, podczas gdy nie jest to osoba, która cierpi i rozwiązuje wszystkie problemy, pijący nie jest konieczne, aby zmienić coś w swoim życiu.

W leczeniu którykolwiek z członków rodziny alkoholizm powinien rozważyć następujące. Na sozavisimosti stoisku mogą wystąpić. Po tym wszystkim, traci sens życia, który jest, że aby zapisać alkoholowych.

Codependent osoba, która była poprzednio zajmowane przez fakt, że kontrolowany, podniesiony, a teraz czuje się niepotrzebna. On nie ma potrzeby, aby ktoś zająć. Na tym tle, ci ludzie są w stanie stworzyć w domu nie do zniesienia atmosfera nagrzewa się. W rezultacie może nastąpić nawrót choroby. Dlatego codependent również wymaga odpowiedniego leczenia jako alkoholika.

terapie

Człowiek jest prawie zawsze odmawia się alkoholizmu współuzależnienia. Jak pozbyć się problemu, który nie jest nawet traktować poważnie? Może pomóc jedynie wykwalifikowany psycholog lub psychiatra.

Alkoholik jest zdania, że jego napój ofiara – nie jest poważna. Był przekonany, że mógłby opuścić ten zawód w dowolnym momencie. Codependent wyjaśnia jego odrzucenie przez fakt, że pacjent chce wesprzeć i pomóc mu. I jego zdaniem, jest to dość oczywiste. Dlatego leczenie sozavisimosti rozpoczyna realizację na istnienie choroby.

Kiedy pacjent przyznał się, że jest chory, zaczyna terapię psychologiczną, która obejmuje:

 • wywiady indywidualne;
 • Szkolenie na temat sposobu, aby zapobiec sytuacji stresowych;
 • sesje z psychologiem w ramach tej samej grupy pacjentów, komunikacji z nimi;
 • Trening umiejętności spokojne i harmonijne istnienie.

W wyniku tego zabiegu codependent trzeba zobaczyć swoje życie z zewnątrz. Dopiero wtedy będzie w stanie zrozumieć, co chcesz zrobić i jaki model zachowań wybrać do komunikowania się z bliskimi.

Pozbycie się do winy

Alkoholicy mają tendencję do obwiniania ich bliskich uzależnienia. Oni stale podkreślają, że nie podoba im się, nie zwracają na nich uwagi. Nie mogę w to uwierzyć. Fakt, że osoba nadużywa alkoholu, jego rodzina nie jest winien. On tylko próbuje usprawiedliwić swoje zachowanie. Ale to jest oparte na poczucie winy często rozwija się w alkoholizmu współuzależnienia. Więc przestać obwiniać siebie w takiej sytuacji.

Alkoholicy powinni być traktowani

Jeżeli zależny obiecał, że poradzi sobie z tym problemem, nie wierz mu. Alkoholizm – poważna choroba, która wymaga skomplikowanego i wykwalifikowanej pomocy psychiatry. Nie należy próbować leczyć chore i innych metod na własną rękę. To, co często jest współzależne. Jest to w niewłaściwy sposób, aby przejść. On pogarsza stan pacjenta. Ponadto, wpływ innych. Stara się pomóc, nawet szkody dla siebie i swoich rodzin – charakterystyczny znak, że jest współuzależnienie w alkoholizm.

Jak pozbyć takiego przywiązania? Zapoznaj się z faktem, że lekarstwem na alkoholizm może tylko właściwy narkologii. Dlatego potrzebna jest pomoc lekarza w leczeniu tej choroby. Aby wykluczyć rozgłos można zrobić anonimowo terapii.

zatrzymać kontrolę

Nie warto przemoc i zaporowymi środki radzenia sobie z alkoholizmem bliskiej osoby. Pijący zawsze znaleźć drogę do picia. Dlatego bez sensu ukrywać pieniądze lub wlać alkohol. To zależy wyłącznie od niepowodzenie, mógłby rozpocząć subtelnie oszukać swoją rodzinę, aby wstrzymać część wynagrodzenia.

Często współzależne skonfigurować chorego krewnego nie ukrywa. A jeśli pijemy, powinien pić z domu. Po tym wszystkim, ponieważ jest pod kontrolą. Ale takie zachowanie stwarza tylko bardziej korzystne warunki dla alkoholika: pije w ciepło i komfort, nikt nie narzeka.

Bądź realistą

Konieczne jest, aby odpowiednio spojrzeć na rzeczy. Alkoholik nie zmieni swojego zachowania, nawet jeśli życie rodzinne będzie się diametralnie zmienić na lepsze. Nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że stanie się to samo z siebie. Trzeba przekonać osoby, które bez leczenia nie będzie w stanie poradzić sobie z tą chorobą.

Nie uzasadnia alkoholika

Wiele współzależne cierpią upokorzenia, wyzwiska, a nawet bicie. Jest to niemożliwe, aby uzasadnić niestosowną zachowanie alkoholu jego nieodpowiedniego stanu. Nie trzeba współczuć osobie, jeżeli jest trzeźwy rodzaj i piękne, i w stanie nietrzeźwości – tyran rodzina.

Na przykład w prawie karnym, zatrucie alkoholem jest uważany nie ułatwia, a okoliczność obciążającą w popełnieniu przestępstwa. Dlatego nigdy nie można przebaczyć pijącego człowieka, jego okrutnym i nieprzyzwoity zachowanie.

wyeliminować komfort

Problemy wynikające z nadużywania alkoholu, osoba musi decydować za siebie. Nie mogłem iść do pracy – zadzwoń do władz i wyjaśnić sobie. Dał pijany bijatyka – umyć i posprzątać po sobie. Pożyczone pieniądze – dają własnych długów.

Codependency w żadnym wypadku nie należy wykonywać tych czynności, chcąc pijany. W ten sposób tworzy sprzyjające warunki dla alkoholika, który jest bardzo przyjemny być w. Oczywiście, pacjent nie widzi żadnego powodu, aby nie odbierać alkoholu. Nie rozwiązuje problemu alkoholik, jest ważnym krokiem, który pozwala przezwyciężyć Codependency w alkoholizm.

Jak się zachować, jeśli pochodzą atak zależnych lub kryzys? W takiej sytuacji, po prostu potrzebują pomocy bliskich. Ale pamiętaj: pomocy – to nie jest strzał wódki dla opohmeleniya! Ten wezwać karetkę (jeśli kryzys wydaje się być niebezpieczne dla zdrowia) lub policji (jeśli stan pacjenta i jego działania mogą zaszkodzić blisko).

Nie bój się wezwanie o pomoc. Po tym wszystkim, co zależy od tego punktu jest niewystarczająca. Opóźnienie w tej sytuacji może mieć nieodwracalne skutki.

Patrz fachowcom

W wielu klinikach jednoczesne leczenie współzależności z alkoholizmu i pijaństwa. przynosi to bardzo dobre rezultaty.

Podczas leczenia ograniczonej komunikacji. Tak więc okazuje się, zerwać stosunki codependent. Blisko alkoholowy podczas leczenia stają osoby samowystarczalny. Mianowicie taki pewny siebie i potrzebują były współpracownik. On po prostu nie daje szansę na powrót do dawnego stylu życia.

opinia ludzi

Tak więc, jeśli rodzina jest obserwowana w alkoholizmu współuzależnienia, jak się go pozbyć? Opinie ludzi w obliczu tego problemu wskazują, że najczęściej zwracają się do psychologa. Pozbyć się własnego współuzależnienia jest teoretycznie możliwe. Jednak w praktyce okazuje się tylko w jednostkach.