175 Shares 8000 views

Karta graficzna Radeon 6770: Przegląd, testowanie i opinie

Przedstawiciel klasy budżetowej – karta graficzna oparta na układzie Radeon 6770 – jest uważana za jedną z najbardziej problematycznych produktów na rynku krajowym, które, z dobrymi wynikami, nie podlega dalszym przyspieszeniem. W rzeczywistości, w tym akceleratora wideo jest po prostu nie ma przyszłości. Ale jest coś w nim przyciąga klientów, ponieważ, według statystyk, na terytorium Rosji kart opartych na tym chipie sprzedano prawie milion. Review, testy i opinie właścicieli w tym artykule pomogą czytelnikowi zrozumieć sytuację i zrozumieć, co jest tak interesujący układ 6770 HD.

Zmiana signage

Stale oskarżając jego rywal nVidia w restyling produktów AMD sam nie otrzymał niesprawiedliwe ze swoimi fanami. Nie ma nic gorszego, niż ponownie sprzedać przestarzałego produktu, zmieniając go na etykiecie, jak stało się z karty graficznej AMD Radeon HD 6770, który powstał na podstawie wiórów HD 5770. Dość nieprzyjemnym faktem, a dla potencjalnych nabywców, jak również dla właścicieli, którzy rzucili się do modernizacji komputera.

W mediach można znaleźć wiele negatywnych opinii na ten temat, ale nie jest dobrą wiadomością. Odnoszą się one do poprawy wyników w benchmarkach syntetycznych i aplikacjach rzeczywistych. Fakt, że producent pomimo niewielkiej poprawy Chip: zwiększenie częstotliwości pracy rdzenia graficznego i wyposażone jednostki z nowoczesnych technologii (OpenGL, HDMI, itp …).

Dane wideo

W produkcji Radeona HD 6770 został zaangażowany z rdzeniem o nazwie kodowej JuniperXT są zaznajomieni ze wszystkimi właścicielami urządzeń budżetowych. akcelerator grafiki, taktowany zegarem 900 MHz, posiada zasilacz w tanim segmencie. Zalety wielu ekspertów w dziedzinie technologii informatycznych obejmują zastosowanie nowoczesnego producenta modułów pamięci. zostały stworzone przez technologię GDDR5 mają całkowitą objętość 1024 MB i pracy na efektywną częstotliwością 4200 MHz. Dezorientuje przepustowość magistrali – łącznie 128 bitów.

Wszelkie pytania od potencjalnych nabywców, a do ogrzewania kartę rozpraszania. Fakt, że zasilacz zużywa 108 watów przy maksymalnym obciążeniu. Liczba ta jest typowe urządzenia do gier początkową klasę, a nie przypadki budżetu. Z drugiej strony, gracze wolą urządzeń to do zasobu intensywne, logicznie zakładając, że wysokie zużycie energii jest wprost proporcjonalna do wydajności.

Znajomość z przedstawicielem zakładu

Nowoczesne procesor graficzny AMD musi koniecznie mieć odpowiednią płytkę drukowaną i godnej układu chłodzenia. Ale produkt HD 6770 jest inaczej. Urządzenie do montażu zajmuje jedno gniazdo, a komputer ma tylko jedno urządzenie do podłączenia źródła video. Jednak tutaj producent powinien złożyć hołd – zapewnienie wszystkie popularne karty graficznej interfejs zdolny do każdej marki. Na panelu, użytkownik znajdzie starą VGA-port do podłączenia urządzenia analogowego, nowoczesne złącze HDMI i interpretacji przejściowy wyjście cyfrowe – DVI.

Jeśli chodzi o system chłodzenia, w rzeczywistości nie jest. Po wszystkich grzejnika aluminiowego, umieszczonych rdzenia graficznego i tylko tani wentylator na górze urządzenia jest trudno nazwać. Neutralny chłodnicy że pył stadnych z kratki chłodnicy. Ale rozpraszanie ciepła ponad 100 watów potrzebują odpowiedzialnego podejścia – należy poddać modułów chłodzących i wydajne pamięci i baterii.

Przedstawiciel rynku telefonii komórkowej

Ale właściciele notebooków zbudowanych w oparciu o chip gry ATI Radeon 6770, było więcej szczęścia niż użytkowników komputerów osobistych. firm technologicznych stworzyli prawdziwą symbiozę budżetu akceleratorów graficznych i klasy gier. HD 6770 Chip był akcelerator graficzny platformy HD 5770 z wbudowanymi technologiami odtwarzania wideo HD serii 6800.

W związku z tym właściciel laptopa stały się dostępne technologie, takie jak 3D-Vision, HD Audio, Blu-ray i wiele innych. W rezultacie, kupujący otrzyma nie tylko urządzenie do gier entry-level, ale prawdziwe centrum multimedialne, które można łatwo poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami. Jednak producent nie udało się wyeliminować negatywne z wielką ciepła akceleratora grafiki, więc ruchoma karta graficzna nabywca można znaleźć tylko w laptopach z większymi ekranami (15-17 cali), w którym znajduje się miejsce na montaż aktywnego systemu chłodzenia.

Główny konkurent akcelerator grafiki

Karta graficzna AMD Radeon HD 6770, wielu entuzjastów i overclockerów jest porównywana z przedstawicielem początkowej gier klasy GeForce GTX 550 Ti. Co dziwne, ale przedstawiciel fiskalny jest w stanie wykazać wysoką wydajność w testach i wyniki pokonać konkurenta. Tak więc, w rozdzielczości FullHD (1920×1080 dpi) w Crysis 2, gry Civilization V, Dragon Age II, Splinter Cell Conviction przedstawiciel Radeon sprawia wysokie wskaźniki wydajności (40-80 klatek na sekundę), luka z Nvidia gier akcelerator we wszystkich testy było 5-7 FPS.

IT-technologii, eksperci uważają, że karty graficzne muszą być wykonane nie tylko na określenie wydajności, ale także zidentyfikować różnice w intensywności zasobów. Jeśli zrobimy porównanie zużycia energii i rozpraszania ciepła, wynik będzie przechylić szalę na korzyść produktów AMD. W trybie naprężenia (ciągłe obciążenie 100 procent) HD 6770 zużywa 213 watów w funkcji 309 watów dla GTX 550 TI.

Najbardziej popularne karty graficznej

Karta graficzna oparta na układzie Radeon 6770, których cena jest najtańszym na rynku w klasie budżetowej (6000 rubli), co dziwne, jest własnością firmy ASUS. Tajwański producent nie wyważać otwartych drzwi, ale po prostu wziął urządzenie odniesienia i bez zmiany jego specyfikacji, stworzyła własny system chłodzenia i pod warunkiem, że rynek dla wszystkich klientów. Oprócz przystępnej cenie produktu, w przeciwieństwie do innych konkurentów, posiada trzyletnią gwarancję, a to jest przyzwoity ruch przez przedsiębiorstwo produkcyjne.

To myli Sam fakt, że karta graficzna ASUS Radeon HD 6770 nie jest w stanie wykazać wysoką wydajność w syntetycznych benchmarkach i grach w porównaniu z innymi markami. Naturalny popyt na takie rozwiązanie wśród uczestników rynku komputer poważnie niedoszacowane. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę fakt, że układ jest mało podatny na overclocking.

Na Tajwanie są w stanie rozwiązać problemy

Bardzo różni się sytuacja z karta graficzna Radeon HD 6770 firmy ASUS, który został zaprezentowany na rynku pasywny system chłodzenia. Niech koszt urządzenia i jest w zakresie od 7000 rubli, ale w tej karcie ma szereg zalet, które przyciąga uwagę wielu potencjalnych nabywców produktu. Po pierwsze, producent zdecydował się na zmianę systemu zasilania karty graficznej. Elementy siły były montowane w jeden zespół i umieszczone przez producenta w obszarze płyty interfejsu dla lepszego chłodzenia.

Szczególną uwagę zwraca się system chłodzenia pasywnego, ponieważ jest to jedyna w swoim rodzaju i nie ma analogów. Aluminiowy radiator i pół razy więcej niż płytki drukowanej wideo, zarówno szerokość i długość. W związku z tym cały obszar wideo ostygnie. Grzejnik na obwodzie jest przebijana przez cztery rury miedziane, które w końcu sprowadza się do rdzenia, która znajduje się w kontakcie z rdzeniem graficznym. Na górnej powierzchni radiatora jest zamontowany w obudowie ochronnej.

Ciekawość wokół produktów firmy ASUS

Radeon 6770 z tajwańskim producentem ASUS bez wentylatora, wraz z zaletami i ma wady, które kupowane są ciche. Sądząc po opiniach właścicieli, mają poważne problemy akceleratora graficznego wydajności w grach. Rośliny poddano uaktualnianej adapter wideo, który ma zmniejszoną częstotliwość pracy urządzenia w celu zmniejszenia rozpraszania ciepła. Jest ona dotknęła, przede wszystkim pamięć – częstotliwość została obniżona z 4800 do 4000 MHz.

Również producent oprogramowania graficznego na poziomie rdzenia jest blokowany, że użytkownik nie będzie w stanie rozpędzić wyższa pozycję 850 MHz. Występują problemy z instalacją karty graficznej w jednostce systemowej. Ze względu na duży rozmiar to po prostu nie pasuje do formatu ciała i MiniATX midleATX, takich jak użytkownicy rzędu 99%. Jak widać z badań, dla ciszy w jednostce systemowej będzie jeszcze zapłacić, więc wielu klientów pytania, na które nikt nie może dać odpowiedzi.

Podwójny cios dla konkurentów

Na rynku kart graficznych, użytkownik może znaleźć dwa zupełnie różne urządzenia Sapphire Radeon HD 6770. Pozycje producenta w różnych klasach: budżet i gier. Dość ciekawy krok, który natychmiast przyciąga uwagę kupujących, bo marka jest dość znany w szerokich kręgach graczy. Przedstawiciel klasy budżetowej, która w ścianach Sapphire nawet nie mają na celu poprawę, jest skierowany do konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić na zakupie. Jednak opinie wciąż ma pozytywny, zarówno pod względem szybkości i ciszy.

Ale drugi produkt z oznakowaniem Vapor-X będzie bardziej interesujące dla graczy, ponieważ znany producent dokonał kompletnego przeprojektowania urządzenia. Wszystkie zbiorniki zostały zastąpione elektrolityczne kondensatory i ulepszonych rdzeniem ferrytowym. Wszystkie akumulatory są połączone w jedną całość i wyposażone z własnym chłodzeniem. Producent podwoiła interfejs panelu – Niech karty graficznej i zajmuje dwa sloty, ale teraz użytkownicy mogą podłączyć 4 inny monitor.

Ujawnienie potencjał karty graficznej

Nie cofnie się przed niczym znanej marki His, który jest również zainteresowany Radeona wiórów 6770. Cechy krytyki, proponuje, aby poprawić użytkownikowi, ponieważ inżynierowie fabryki wyjechał do standardowej częstotliwości modułów rdzenia graficznego i pamięci. Ze strony producenta właśnie ulepszony system zasilania, który stał się mniej emitować rozpraszanie energii. Ponadto, jego firma technologiczna stworzyła system chłodzenia zastrzeżonych, który radzi sobie z odprowadzaniem ciepła.

W mediach, istnieje wiele informacji zwrotnych od właścicieli około rozproszenia produktu, ale są one bardziej niż negatywne, ponieważ żaden z użytkowników nie udało się pokonać psychologiczną barierę 1000 MHz (925 MHz maksymalnie). Oczywiście dla wielu nabywców stracił sens zakupu, który jest dostarczany przez producenta programu do przyspieszania, nie kto wie, jak zadowolić właściciela wideo.

Struktura rynku kraju

Na karty graficznej Radeon 6770 zwrócił uwagę wielu marek, ale są one gotowe rozwiązania na rynek rodzi więcej pytań niż chęć dokonania zakupu. Na przykład, MSI po raz kolejny postanowił zaskoczyć klientów futurystyczny widok karty graficznej, ale mury przedsiębiorstwa nie zwraca uwagi na wysokość urządzenia. W rezultacie, niewielu nabywców chce zakupić w kartę graficzną klasy budżet, który twierdzi, że zajmują trzy gniazda.

Rozczarowany kupujących i PowerColor Firma, która zawsze pojawia się z ich fanów unikalny system chłodzenia, który pozwala na swobodne podkręcania akcelerator graficzny. Znany producent, stosując urządzenie odniesienia AMD, wystarczy umieścić swoje logo na obudowie chłodnicy. Firma Gigabyte, sądząc po opiniach nabywców, zbyt zdenerwowany swoich fanów – znana marka zdecydowała się stworzyć tylko jeden produkt z systemem chłodzenia pasywnego (mgliście przypomina ASUS karty graficznej).

Wymagania komputerowe

Wiele z nich jest zaniepokojony kwestii często związany nie tylko ze zgodności Radeon 6770 1GB z resztą komputera. Potencjalni nabywcy są zainteresowani wymogami do procesora i pamięci karty graficznej, ponieważ wszyscy użytkownicy są świadomi, że jest pełny potencjał jednego składnika niezbędne do zapewnienia wykonania urządzeń pokrewnych. Ponieważ większość gier są przeznaczone do wykorzystania procesorów dwurdzeniowych, jedna odpowiedź już jest – platforma powinna mieć minimum 2 rdzenie fizyczne (Core 2 Duo Intela lub odpowiednik AMD).

karty graficzne produkować wielu entuzjastów z większą ilością pamięci (6-8 GB). Jest to logiczne założenie, że dodatkowa pamięć nie zdarza się, zwłaszcza w przypadkach, w których stosowany jest 64-bitowy system operacyjny. Jednak dla większości gier będzie wystarczająco neresursoomkih i 4 gigabajty. Ponadto, w swoich komentarzach, wielu właścicieli są zalecane dla początkujących kupić dysk SSD, który jest 10-25 razy szybciej niż magnetycznego dysku twardym.

Problemy w filmie usług

Charakterystyczną cechą Radeon 6770 chipie od innych produktów producenta jest brak ekranu ochronnego na chipie akceleratora graficznego. Oznacza to, że użytkownik niewłaściwa operacja usuwania lub instalowania systemu chłodzenia może łatwo zniszczyć procesor wideo. Odmówić z tego powodu przez czyszczenia kurzu z chłodnicy nie jest to konieczne, po prostu trzeba być bardziej ostrożnym podczas montażu grzejnika.

Ponadto, mogą pojawić się problemy przy zmianie pasty termoprzewodzącej. Wszyscy producenci kart graficznych z powodu kruchości kryształu utonął system chłodzenia pad od 1 milimetra. W związku z powyższym, w celu zapewnienia godnej zwykłe odprowadzanie ciepła thermopaste nie nadaje. Właściciel musi dbać o termoelementu o wysokiej lepkości (generalnie nabyte środki do laptopów). W żadnym wypadku nie można używać kleju termicznego, jak w niedalekiej przyszłości, podczas usuwania kleju chłodnicy można wyciągnąć kryształ z PCB.

Konkludując

Mając dokładnie badane przegląd chip Radeon 6770 i jego właściwości, potencjalny nabywca będzie z pewnością doszli do wniosku, że dany wyrób nie jest odpowiedni dla wielu użytkowników, którzy zdecydują się na upgrade komputera. Po tym wszystkim, oprócz faktu, że producent zaangażowany do tworzenia grafiki stary chip graficzny, więc nawet w amatorskich dynamicznych grach nie ma sposobu, aby przyspieszyć działanie urządzenia poprzez rozproszenie.

Jednak użytkownicy, którzy zakupią komputer od zera, kupując kartę graficzną HD 6770 pozwoli zaoszczędzić na finansach, ponieważ w klasie budżetowej karty graficzne nie mają rywali w wydajności i ceny. A jeśli odnoszą się do produktu w porównaniu z konkurentami w początkowej klasy gier (to Nvidia GTX 550 Ti), zakup byłby przyzwoity.