622 Shares 9489 views

największy diament na świecie. Diament „Cullinan”

Obecnie na świecie istnieje wiele pięknych kamieni szlachetnych, ale żaden z nich nie wykracza w porównaniu z ogromnego kamienia, wydobyty w 1905 roku. największy diament na świecie został znaleziony w południowoafrykańskiej kopalni w pobliżu miasta Pretoria.

Dzieje afrykańskiej kopalni

Thomas Cullinan rozpoczął pracę jako murarz. Uratowanie trochę pieniędzy, postanowił szukać diamentów. Kilka kilometrów od Pretorii, kupił farmę Elandsfontein w 1904 roku i prężnie działa na niego. Wybrałem go bardzo starannie, i utkwił wzrok w miejscu z uniesieniem. Hill, jak się okazało później, została utworzona na rurze kimberlitowego, która była kopalnia „Premier”. Nazwa miejsca pochodzi od premiera, który był obecny na otwarciu kopalni.

Unikatowe znalezisko

W drugiej połowie dnia, szef kopalni Fryderyk Wells prowadzone codzienne monitorowanie. Jego uwagę zwrócił niezwykle jasny błysk osobnika. Wewnątrz pit głębokości 5,5 metrów, ujrzał drzazgę. Przedmiotem jest silnie odbija promienie słoneczne i nie wygląda jak szkło. Schodząc do dołu, starannie nożem wykopane ściany największy diament na świecie. Po sprawdzeniu jego wytrzymałość, on szczęśliwie sobie sprawę, że przed nim cenny kamień o wysokiej jakości. Ze swej niezwykłej odkrycia Wells otrzymał nagrodę 10 tysięcy dolarów, a sama nazwa Nazwano szef diamentowej górnictwie Spółki – Sir Thomas Cullinan, który przyszedł do kopalni do dziś.

afrykański gigant

Masters of Mining, było jasne, że znalazł kamień – jest częścią większego giganta, której wielkość może być więcej niż 2-3 razy. największy diament na świecie był wielkości pięści dorosłego i był znacznie lepszy od wszystkich kryształów kiedykolwiek znaleźć we wszystkich zakątkach świata. Initial ważyła 3,106 karatów metrycznych. Kamień jest zaskakujące nie tylko dla swoich imponujących parametrów, ale również doskonałą jakość. To było absolutnie klarowny i bezbarwny. Na pierwszy rzut oka było małe pęknięcie. To właśnie z powodu tej małej skazy, zdecydowano się podzielić na kilka olbrzymich kamieni.

Ogromna bryła została sprzedana rząd Transwalu za 150 tysięcy funtów.

Podróżując wspaniały kryształ

Według oficjalnej wersji, w listopadzie 1907, kamień został przedstawiony urodzin wielkiego monarchy Edwarda VII jako znak wierności załączonym kolonii po anglo-wojny burskiej. W rzeczywistości, „dar” drogo kosztować Skarb brytyjskiego (prawie milion dolarów), a diament został sprzedany.

Pod koniec stycznia 1908 diament został przekazany do firmy Amsterdam do cięcia, a 10 lutego mistrz Abraham Assher poszedł do pracy. Najciekawsze jest to, że ubezpieczony z Afryki największy diament na świecie jechał na statku wojskowego, a przez Kanał Angielski przeniósł się spokojnie w kieszeni jubilera na prostym pasażerów promowych.

królewskie diamenty

W celu zbadania struktury giganta i prawo do określenia punktu uderzenia do swojego podzielone na kilka części, zajęło trochę czasu. Kamień wykonane nacięcie w jego specjalnym nożem i umieszczony silny prztyczek połamał. Nie każdy ma do opanowania złamać olbrzymi diament, który od dawna śpi spokojnie w trzewiach ziemi, kilka mniejszych kamieni. Mistrz był bardzo nerwowy. Kryształ był tak silny, że tylko przy drugiej próbie udało się podzielić go na dwa duże kamienie, wielkości 2029.94 i 1068.09 karatów i trzy małe kawałki. Pierwszy Cullinan (zdjęcie pokazuje go w postaci kropli z 74 aspektów i wadze 530,2 karatów) Korol Georg V o nazwie „Wielka Gwiazda Afryki”. Był największy diament na świecie. Został umieszczony w górnej części berłem władcy, który znajduje się w Tower of London. Od drugiej duży kamień jubilerski produkowane diament Cullinan 2 317,4 karata mając 66 twarze – druga wielkość kryształów w świecie. W tym giant (podstawowych parametrów – 4,3h4,1 cm) przestrzeni wyznaczonej w Imperial korony, która znajduje się w wieży. Pozostałych kawałków materiału diamentu jeszcze dwa duże diament – pandelok którego ciężar wynosił 94,4 karatowego (Cullinan 3) kryształ i kwadratowy kształt karatowego Culzean masy 63,65 (4). Od 1911 roku, są w koronie królowej Anglii. Później, w 1959 roku, że zidentyfikowali w broszki.

5 Cullinan wadze 18,8 karatów został szlifowane w kształcie serca i jest umieszczona w szpilką. Został on przeznaczony na Queen Mary. Później został usunięty stamtąd i włożona do korony korony damskiej. Cullinan 6 waga 8,8 karatów o aspekt „markiza” kochał Elżbietę II. Dała celu wzmocnienia kryształ naszyjnik diament szmaragd, który jest bardzo często nosił w młodości. Cullinan 7 ma wagę 11,5 karata i szlifowaniem „markiz” Cullinan 8 – szlifowaniem „Emerald” i wadze 6,8 karata Cullinan 9 – 4,4 wagę w karatach, gruszka cięcie.

Oprócz diamentów duży rozmiar największej diamentu wytwarza mniejszy od 5 do 4,4 karatów wagi i 96 wagi zminiaturyzowane kamieni 7,55 karatowego. Łączna masa wszystkich kamieni szlachetnych razem jest 1063.65 karatów. Gdy przetwarzanie biżuteria był 65,75% całkowitej utraty wagi stwierdzono olbrzymi.

Art wyciąć wszystkie kamienie po podziale miała cztery lata. W rezultacie, diamentowe 105 został wykonany. Największe diamenty świata – dziewięć większych kamieni, które są chlubą angielskiej korony.

II wojny światowej, a obecnie

W czasie wojny, małe diamenty w towarzystwie innych cennych zabytków zostały starannie ukryte w puszkach i zakopane na polu w pobliżu Windsor Palace. Duże kryształy umieszczone w skrzynkach na kapelusze i ukryty w jednym z tajnymi przejściami blokady.

Obecnie Cullinan 1 (54h44h29 mm) – największy diament na świecie (po „Złotego Jubileuszu”). Pięknie szlifowane w kształcie gruszki, że zdobi berło wielkich monarchów Anglii, a wraz z jego innych słynnych braci jest w wieży. Wszystko wielki zbiór słynnych diamentów można oglądać w Domu biżuterii na wyświetlaczu. Unikalne i wykwintne ubranie diamenty królowej na różnych uroczystych przyjęć i uroczystości.