121 Shares 4853 views

Zamek inżynierowie – miejsce, gdzie Paweł urodził się i zmarł

Zbudowany na skrzyżowaniu XVIII-XX i XIX-XX wieku, podczas gdy St. Michael, a teraz Inżynieria zamek miał być główną rezydencją cesarza Pawła Pierwszego. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo: fuzja z Fontanka do Moika zawsze było związane z rodziną królewską.


Na początku XVIII wieku w tym obszarze były ogrody letnie, rozbite na Piotra, a później, w 1745th zbudował letnią rezydencję tutaj pra-ciotki Pawła – Elizabeth, w którym urodził się mury przyszłego cesarza Rosji, a.

Jego dzieciństwo spędził tutaj szczęśliwy, monarcha zawsze pamiętał czule. I raz powiedział, że chciał umrzeć w miejscu, w którym się urodził.

Zamek inżyniera zaprojektowany przez Bazhenov zbudowany długie dwanaście lat, zaraz po wniebowstąpieniu Pawła do tronu. Zniszczona letni pałac został rozebrany, aw 1797th zaczął budować Mikhailovsky Palace.

Cesarz w takim pośpiechu, aby zakończyć budowę, przez wzgląd na uroczystości z faworytów na dzień zajęło żałoby dla Katarzyny II i Piotra III.

W ciągu całych czterech latach Paul sam po pracy.

Nazwa nowego pałacu – „Zamek Michaela” – był związany z jego hobby rycerskości i bliskości jego umyśle obraz o tej samej nazwie Archanioła. Architektura średniowiecznych budynków zawsze przyciąga go. Dlatego też „zamki” Paweł nazwał dekret i jego inne rezydencje, zarówno miejskiego i podmiejskiego: zima, Carskim Siole, etc …

Dla wczesnego zakończenia Zamku Michajłowskiego lub Inżynierów przyniósł materiałów budowlanych ze wszystkich innych dużych budynków: Dekoracyjny kamień, kolumny, rzeźby przywiezione z Akademii Sztuki i Carskim Siole, fryz umieszczonej nad główną bramą – od katedry św Izaaka parkietu – od tej Tauride Palace.

Główne wejście do pałacu została przekształcona fundamentalnie. Podejścia do budynku rozpoczęła się na ulicach Włoch, przechodząc przez potrójne półkolistymi bramami, z których środkowa nawa została przeznaczonych tylko dla rodziny królewskiej.

Za bramą jest szeroki i prosty chodnik, po bokach której znajdowały się stajnie i ujeżdżalnia został złamany. Skończyło się w trzypiętrowym wartowni, a następnie wzmacniając zostały wykonane.

Obszar Constable zakończył szerokiej fosy i przez niego został przeniesiony podnoszenia drewnianego mostu.

W pierwszym dniu lutego 1801, rok cesarska rodzina przeniosła się do Pałacu Michajłowskiego, w sumie czterdzieści dni, Paul został zabity. On spełnił jego życzenie: urodził się i zmarł w tym miejscu.

W 1819 roku pałac został przekazany szkole inżynierskiej. Stąd jej inna nazwa – „inżynierów«Zamek»- kotoryi został oficjalnie przyznano mu 1823.

Znany ze swojego zamiłowania do skutku ostentacyjny, do parady i bale, Paul praktycznie „smalec”, jego bogactwo i luksusowy pałac. Zamek inżynierów, zdjęcie, które przyciąga nie tylko strukturę monumentalności w oko, ale również eleganckie wnętrza, łączy różnorodne wnętrza malachit, marmur, Jasper i lapis lazuli z rzeźbionymi drewnianymi elementami, niesamowite sztukaterie, aksamitna tapicerka, oprawione srebrem, z dziełami najbardziej Znani artyści.

Pałac Michajłowski był zawsze pełen tajemnic i legend. Mówi się, że w dniu konsekracji zamku Sentry carska armia była złotowłosa młody człowiek, który jest czymś nakazał przekazać cesarzowi. Natychmiast po cesarska rodzina Pawła opuścił morderstw pałacu. Jednak rok jego duch w zamku Inżynierów zastraszonych pracowników Court Office, przeniesiony tutaj.