381 Shares 9148 views

Farida Jalal. Większość gwiazda Bollywood

Farida Jalal jest znany na całym świecie jako jeden z najbardziej utalentowanych aktorek Bollywood. Filmografia jej ogromne – zagrała w ponad stu czterdziestu filmach i zdobył trzy nagrody Filmfare Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Jednak wszystko bardziej szczegółowo później.


Narodziny i dzieciństwo

Aspirującego aktorka urodziła się 14 marca 1949 w Nowym Jorku (USA). Od wczesnego dzieciństwa, dziewczynka zaczęła się pokazać miłość do kina, pokazując swój talent przed całą rodziną, czytanie wierszy na pamięć.

Po raz pierwszy w roli aktorki Farida Jalal zagrała w teatrze szkolnym. Dziewczyna stojąca owacja podane zaufanie. Po tym, nie miała wątpliwości, że jej los ustaloną losy aktorki.

Debiut i pierwsza nagroda

Farida Jalal po raz pierwszy zadebiutowała w 1961 roku, grając niewielką rolę w jednym z indyjskich filmów. W 1972 roku aktorka otrzymała już zasłużoną nagrodę za wykonanie filmu zwanego Paras (1971).

kolejne role

Jednym z pamiętnych dzieł jest rola w filmie „Dedykacja” (1969). W tym filmie zagrała Renu – ukochanego syna bohatera Aruna Varma.

W ślad za role w filmach "Immortal Love" (1971) oraz "The Lost Wife" (1975).

Miłość widzów Farida zdobył za rolę w filmie „Bobby” malarstwa (1973). W tej taśmy aktorka wciela obraz upośledzonych umysłowo dziewczynka z lalką w ręku – narzeczonej bohatera (Rishi Kapoor).

druga nagroda

Farida Jalal, filmy, które wyglądały na miliony widzów, w 1991 roku, wystąpił w Radzha Kapura „henna”. Za pracę w tym filmie otrzymała swoją drugą nagrodę Filmfare Award dla doskonałej wydajności żeńskiej roli drugiego planu.

W 1995 roku zagrała w filmie zatytułowanym „Dilwale Dulhania Le Jayenge”. Należy zauważyć, że w tym czasie był bardzo popularny wśród publiczności. Za rolę w słynnej taśmy Farida Jalal zdobył trzecią nagrodę Filmfare Award. W „aktorka Dilwale Dulhania Le Jayenge” była matka bohaterki Kajol.

Arthouse

Farida Jalal, którego biografia jest szczegółowo opisane w tym artykule, a odgrywała rolę w niestandardowym filmu – gatunek w domu sztuki. W 1995 roku brała udział w filmie „Mamma” w reżyserii Shyam Benegal, aw 1997 roku zagrała w filmie Satyajit Rai „Chess”. Pierwsza taśma otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego w hindi. Farida z kolei otrzymał nagrodę Nagroda Filmfare Krytyków dla najlepszych krytyków drugoplanowego.

W następstwie udanych projektów były role w takich filmach jak: "tancerka Kabaret" (1992), "Szalone serce" (1997), "Coś się dzieje" (1998), "The Double" (1998), "Powiedz, że kochasz" (2000 ), "Chori Chori Chupke Chupke" (2001), "śmiertelna miłość" (2001), "aw smutku i radości" (2001), "Main Prem Ki Diwani Hoon" (2003), "Porwany" (2003).

Film „Double” stała się najbardziej popularne. Ten obraz jest lubiany przez publiczność ze względu na skomplikowany i nieprzewidywalny działki. Farid grał w roli filmowej matki głównego bohatera – ciasto gotować.

W 2005 roku aktorka ponownie usunięta w wielkim filmie. Tym razem jest to dramat „A deszcz zejść …”. Ta taśma Jalal dostał rolę babci bohatera.

Ponadto aktorka aktywnie zaangażowany w filmie indyjskiego serii.

rodzina

Farida Jalal spędził swoje życie z ukochanym mężem. Para spotkała się w 1975 roku na planie jednego z słynnego indyjskiego filmu. W tym dniu, młodzi ludzie nie zostawił. Później, Farida Jalal (Faizullina) i jego wybrana Tabrez Barmavar (znany indyjski aktor) podjął decyzję, aby wziąć ślub. Ślub odbył się w 1978 roku. Tylko bliscy przyjaciele uczestniczyli w ceremonii. Rok później, para miała syna, jedyny nazwie Yasin Dzhalal.

Od 1983 do 1990-go, kiedy aktorka była oferowana liczne role w filmach, rodzina przeniosła się do Bangalore. Nie Tabrez zorganizowany swój interes, który okazał się być bardzo udany. W 2003 Barmavar zmarł.

Farida Jalal grał role drugoplanowe. Jednak to nie przeszkodziło jej przed stając się ulubieńcem publiczności. Aktorka zagrała tę samą rolę: dziewczyna, matka, siostra, ciotka, babka z głównych bohaterów. Ostatni film, w którym udział wzięli Farid, zwany „Guwernantka”.

Syn Farida nie zajęty aktywność aktorstwo, ale istnieją pogłoski, że jest on zainteresowany w kierowaniu. Jego projekt jest wydostać się na światło dzienne w 2016 roku. Treść, niestety, nie jest jeszcze znana.

Należy zauważyć, że widzowie docenili tej aktorki za ogromny talent i niekończącej się energii, życzliwości i zdolności, aby przyzwyczaić się do każdej roli. To właśnie te cechy pozwoliły Farida tak długo w dziedzinie kina.