233 Shares 5381 views

Automatyczna Stabilizator napięcia: rodzaje, charakterystyka, cel

Charakterystyka obwodu stabilizacji systemu może być traktowane jako obowiązkowego elementu kompleksów w spółkach energetycznych, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, na budowach i odpowiedzialnych źródeł energii. W celu wykorzystania stabilizator napięcia dla gospodarstw domowych jest praktykowane nie tak dawno temu, jednak i ten obszar jest aktywnie rozwijany przez producentów tych urządzeń.


Modelarzy tego typu mają tendencję do maksymalnego uproszczenia metod zarządzania urządzeniem, oferując interfejsów cyfrowych i nowoczesnych elementów sterujących. Dzisiaj, automatyczny regulator napięcia można znaleźć również w rodzinach urządzeń domowych i profesjonalnych linii produktowych.

Celem regulatora napięcia

Urządzenie przeznaczone jest do wykonania proste zadanie – normalizację prądu elektrycznego w przypadku odrzucenia jego wydajności pracy z optymalnymi parametrami pod względem odbiorników energii. Fakt, że krople sieciowych może prowadzić do uszkodzenia kosztownej aparatury lub sprzętu. Model regulator napięcia 220V można zaoszczędzić od nieprzyjemnych konsekwencjach takich urządzeń. Ale istnieją modele, które pracują przy napięciu 380 V, który jest już zaprojektowany dla pełnej ochrony urządzeń przemysłowych i biurowych.

W istocie, stabilizator działa jako odbiornik prądu, do przenoszenia ładunku mocy wyjściowej z odpowiednich parametrów. Jednak nie należy mylić z automatyczną regulacją napięcia z ochronników przeciwprzepięciowych. Są one zasadniczo różne zadania. Stabilizator nadal jest nieco transformator lub prądowy, zapewniając bezpieczne zasilanie.

Główne cechy regulatora napięcia

Występ parametrów urządzenia ustalić, jak on przychodzi do pracy w określonych warunkach. Głównym ustawieniem jest moc. waha się od 0,5 do 30 kW. Segment stabilizatory domowego rzadko urządzenie z potencjałem więcej niż 10 kW. Najczęściej dom nabyty regulator 220 napięcia o mocy 1-3 kW.

Do celów przemysłowych, z drugiej strony, często korzystają z urządzeń z obsługą napięciu 380 V, którego moc przekracza 12 kW. Każdy stabilizatora, istnieją wartości graniczne dla napięcia wejściowego i wyjściowego. Zatem, dolna granica waha się średnio od 70 do 140 V, a górna granica w przypadku modeli domowego zwykle osiąga 270 V.

gatunki urządzenie

Praktycznie nie jest już w użyciu, ale ma wiele zalet klasycznego stabilizatora elektromechanicznego. Charakteryzuje się gładką regulacji napięcia, które mogą liczyć na wysokiej precyzji obwodu elektrycznego korekty parametrów pracy. Takie modele są nadal używane dla urządzeń i systemów oświetleniowych dźwiękowych usług wrażliwych. Bardziej powszechne automatyczny stabilizator regulacji napięcia typu przekaźnik, który wynika z przełączników mechanicznych.

Opcja ta powinna być stosowana w domach prywatnych, domków i apartamentów. rośnie również popularność cyfrowego regulatora przełączania. Pojęcie to urządzenie całkowicie pasuje do nowoczesnej idei kompaktowych urządzeń gospodarstwa domowego. Modele impulsowe mają wyświetlacze z menu sterowania, przewidują możliwość programowania funkcji stabilizatora, charakteryzujący się szybką regulacją i wysokim stopniem niezawodności.

dodatkowa funkcjonalność

Główną funkcją stabilizacji napięcia nie jest jedynym, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu. Inną rzeczą jest to, że reszta optsional iw większości przypadków będzie koncentrowała się na wsparciu zadanie normalizacji pracy parametrów elektrycznych. W każdym razie, jakość nowoczesne urządzenie tego typu posiada system ochrony przed przegrzaniem, przeciążeniem i zwarciem i wyposażone w bezpiecznik porażenia prądem. Przykładem połączenia niskim koszcie i jest bogata funkcjonalne modyfikacje stabilizator napięcia napełniania Luxeon LDS 500. Urządzenie to, które przewiduje również zabezpieczenia termicznego, cyfrowe parametry wyświetlaczem roboczym, a więc serwomotor. D.

producenci

Wiodącą pozycję w segmencie okupowanej przez spółkę Elitech, Huter, Sturm, PowerMan i tak dalej. D. Te producenci urządzeń w różnych kierunkach rozwija, oferując innowacyjność i zachowując podstawową jakość elementu napełniania. Wymieniony regulator napięcia Luxeon można przypisać do kategorii budżetowej, ale także zawiera nowe funkcje, w tym bezpieczeństwa.

Jakość modelu krajowego z niską ceną oferta tag firma „Kaliber”, „spokój” i „Bastion”. To urządzenie, które niezawodnie działają główne zadanie, ale nie mają wysokie właściwości przetwórcze. Wyjątki można przypisać chyba że automatyczny regulator napięcia „Resanta”, który jest w wersji Premium jest wyposażone w nowy poziom pod względem możliwości zatrudnienia. Należą do nich funkcję soft-start i zmniejszenie czasu reakcji w momencie wahania napięcia. Ponadto, producent przykłada dużo uwagi do wersji zewnętrznego produktu, wzmocnienie organizmu i czyni projekt bardziej ergonomiczne.

Jak wybrać automatyczny regulator napięcia?

Dobór stabilizatora powinny koncentrować się na wymaganą moc i warunków pracy urządzenia. Moc jest obliczana przez zsumowanie wszystkich potencjalnych klientów, które będą obsługiwać urządzenie. Do uzyskanej wartości należy dodać do 20% w celu poprawy niezawodności. Zatem napięcie automatyczny typu regulator jednofazowy elektroniczny moc 0,5 kW doskonale nadaje się do obsługi funkcji systemów klimatyzacyjnych lub wyjście z kotła. Jeśli jest to wymagane w celu ochrony przed przepięciami cały dom, to możemy mówić o potencjale 5-7 kW. W odniesieniu do wniosku, coś z nimi w pierwszej kolejności zależy od systemów zabezpieczenia urządzenia do napełniania.

wniosek

Strona główna Rynek AGD coraz bardziej wypełnione propozycje, godności i cel, który jest znany z ogólną masę konsumentów. Do niedawna takie produkty traktowane i automatyczny regulator napięcia, ale dziś sytuacja zmieniła się dramatycznie.

Jak złożoność maszyn i wymagań dotyczących bezpieczeństwa jego dostaw wzrosła, a średni odpowiedzialność konsumenta w zakresie utrzymania niezawodności urządzenia. Obecność regulatora napięcia w domu to nie tylko sposób, aby chronić swój komputer przed uszkodzeniem lub lodówki, ale często środki w celu uniknięcia ryzyka pożaru w domu, wskazane przez producentów elektrycznych sami.