194 Shares 1399 views

Grill stołowy: elektryczny, węglowy, grill

Ostatnio na rynku jest wiele różnych rodzajów grillek. Różnią się one nie tylko rodzajami paliwa, ale także konstrukcyjnymi. Jeśli nie jesteś zaskoczony nieruchomościami, komputery stacjonarne można uznać za nowość.

Typy elektryczne

Elektrograf pomoże podczas złej pogody, kiedy nie chcesz wychodzić na ulicę. To łatwe do przechowywania, nie zajmuje dużo miejsca. Można pozostawić pojedyncze modele nawet w pionowej pozycji.

Stół elektryczny do grillowania może składać się z trzech typów:

 • Otwórz, w której powierzchnia do smażenia znajduje się bezpośrednio nad elementem grzewczym. W niej produkty muszą być obracane.
 • Zamknięty, w którym produkty są prażone ze wszystkich stron. W takich grilach mięso nie jest suszone.
 • Z wymiennymi elementami. Grill stołowy tego rodzaju łączy w sobie zarówno metody gotowania, pozostawiając wybór użytkownikowi.

Grill elektryczny może być wykonany w kilku formach:

 • Zlewozmywak. Produkty w tym kratownicy są układane między dwiema podgrzewanymi klapkami. Mięso jest pieczone przez bezpośredni kontakt z podgrzaną powierzchnią. W związku z tym w tym przypadku mówimy raczej o smażeniu.
 • Grill stołowy z grillem. W takich modelach kratownica znajduje się nad grzałką. I wszystko to jest pokryte metalową pokrywką. W rezultacie okazuje się, że spirala przenosi ciepło do całego korpusu grilla (ściany, wieczko) i pochodzi z mięsa ze wszystkich stron. Na powierzchni produktów tworzy się skorupa, co zapobiega wyparowywaniu soku.

Grill Charcoal

W większości przypadków w domkach można zobaczyć domowej roboty grill, zadymioną z czasem. Ale przychodzi czas, kiedy zajmie się bardziej cywilizowanym grillem.

Stół grill węglowy będzie najbardziej niezawodny i bezpieczny, jeśli należy do ciężkiej klasy. Takie urządzenia są również zamknięte i otwarte.

Zamknięty grill biurkowy na węglach na konstrukcji jest podobny do niezależnej kuchenki pracującej na węglach z drzewa. Komin musi być podłączony do systemu wentylacyjnego.

Grill na zewnątrz to konstrukcja wykonana z grubej stali nierdzewnej (do 5-6 mm). Z dołu jest szalunek, w którym pali się drewno opałowe. Górny grill do smażenia. Piec zapewnia miejsce na gromadzenie popiołu i regulację intensywności spalania rusztu.

Grillowanie na węgiel ma wiele zalet, wśród których:

 • Autonomiczna i prosta konstrukcja.
 • Zdolność do gotowania różnych rodzajów mięsa, ryb (całych sztuk) i innych potraw.
 • Gotowana żywność ma niepowtarzalny smak i aromat.
 • Wysoka wydajność.
 • Niezawodność.
 • Łatwy w obsłudze.

Jednocześnie stół na grillu na węgiel ma również wady: długi czas przygotowania węgli (zapłonu), niemożność ustalenia i kontrolowania wymaganej temperatury.

Przechowalnia bagażu

Grillowany stół został zaprojektowany jako dodatek do bardziej znanego tandyru. Ale później okazało się, że szpikulec może być niezależnym produktem. Można go zainstalować bezpośrednio w środku stołu. W takich przypadkach każdy z gości będzie w stanie przygotować coś dla siebie.

Piec do grillowania jest niezawodny, trwały, trwały. Robią to tylko z wysokiej jakości surowców. Z reguły składa się ona z czterech elementów: głównej miski, pokrywy, rusztu i podstawy.

Używaj szufladki jest łatwy. Rozluźnij, jeśli pokrywa jest otwarta, można użyć specjalnego płynu. Używaj jako specjalnych brykietów paliwa, które spalają się lepiej niż zwykłe drewno opałowe.

Różnorodność gatunków

Grill stołowy jest produkowany przez wielu producentów, zarówno zagranicznych jak i krajowych. Dlatego dla każdego nabywcy jest produkt, który chce. Jako przykłady, oto niektóre modele różnych producentów.

Tefal BTG 5230 – otwarty grill do gotowania mięsa, smażenia, gulaszowania, podgrzewania, naleśników do pieczenia (jest dodatkowa płyta).

Russell Hobbs 18870-56 – elektrogroil typu zamkniętego z powłoką antyadhezyjną wewnątrz. Położenie górnej płyty jest regulowane, co umożliwia gotowanie mięsa o różnej grubości.

Smile KG 940 jest jednostką typu zamkniętego, charakteryzującą się wysoką mocą i obecnością termostatu.

Zalety kuchni Zaretta
430 shares 5435 views
345 shares 9969 views
wentylatory wyciągowe Kuchnia:
378 shares 8917 views