353 Shares 4084 views

Piskorek Kuhla – urokliwe mieszkańców akwarium. Powielanie treści, zgodność z innymi rybami

Wśród akwarystów dość popularny jest ryba zwana Piskorek Kuhla. Dla niektórych jest to znane jako akantu, Pang, a nawet „drogówki”. Ryba jest interesującym obiektem do obserwacji. Nawiasem mówiąc, wszystkie jej cech behawioralnych nie jest rozwiązany do tej pory, tym bardziej interesujący identyfikują.

Rodowód „drogówki”

W dzikich Piskorek Kuhla (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule) jest dość powszechne w południowej i wschodniej Azji. On jest często znaleźć na wyspach Sumatra, Jawa i Borneo, opanował wodach Tajlandii i Singapurze. W naturalnych warunkach ryba preferuje góry i las rzeka, charakteryzujący mulistych dnach. Nadchodzące przestrzeń stepu akantoftalmusa nie interesuje – wymaga to gruba warstwa opadu ściółki.

Opis ryb

Na zewnątrz wygląda jak kolorowych robaka. Ciało wydłużone, veretenopodobnoe, nieco spłaszczony na bokach, osiągają długość 10-12 cm. Głównym kolor tła jest światło, na przechodzi przekroju grubości pasków o różnym natężeniu brązowy. Ich liczba i gęstość są specyficzne dla każdego osobnika. Na górnej części ciała nie jest we wszystkich skalach, dolna pokryta jest bardzo drobne, niemal nie do odróżnienia skalach oczu.

W pobliżu ujścia rosną wąsy, trzy kawałki na każdym rogu. Pod oczami rosną małe kolce (po jednym dla każdego oka).

cechy behawioralne

Piskorek Kuhla – ryby denne i noc. Aktywność zaczyna wykazywać w godzinach wieczornych. Dla oświaty ryby nie są widoczne, jednak jeśli akwarium zawiera jedną lub dwie osoby, są one ciągle ukrywa i wyjdzie z ukrycia dopiero późno w nocy. Dlatego zaleca się, aby trzymać w domu staw 4-5 osobników.

W akantoftalmusov pęcherzyk powietrza jest zamknięty w powłoce kości. Ta „struktura” pozwala ryby zmienić pływalność i znacznie wpływa na ich zachowanie. Jeśli ciśnienie atmosferyczne spada gwałtownie Piskorek Kuhla staje się znacznie bardziej płynne przyspieszenie ruchu może być bardzo ostre. Jeśli zastosujemy się do zachowania ryb, można dość dokładnie przewidzieć pogodę.

Akantoftalmusy bardzo nieśmiały. W pomieszczeniu, w którym znajduje się akwarium, jest niepożądany, aby hałas albo zawierają zbyt jasne światło. Przestraszony ryba szybko znikną, starają się ukryć, często rycie w piasku. Jeśli akantoftalmus przechowywane w górnych warstwach wody, to może wyskoczyć ze zbiornika.

warunki życia

Jeśli podoba Ci się Piskorek Kuhla, jego zawartość nie spowoduje zbyt wiele problemów: Złota rybka dość skromny. Jednak pewne zasady muszą stosować.

  1. Ze względu na fakt, że odnosi się do dolnej akantoftalmus ryb, jest ważne, a nie wysokość zbiornika, a dolna powierzchnia. Nawet jedna osoba basen dom powinien być przyjmowany z murków, ale 50 litrów. Na średniej wielkości stada, nie powinna być mniejsza niż 80 litrów.
  2. W wodzie „domu” koniecznie umieszczone kamienie, Wielka i odłamki, w którym jego mieszkańcy ukrywają. Zaleca również jest dość gęsto siedzieć rośliny akwariowe, które także służą jako schronienie. W tym przypadku, wszystkie azylu musi być na tyle szeroki, aby łowić w nich nie utknąć.
  3. Dno jest wypełnione drobnym piaskiem przez co najmniej 3-4 cm. To nie powinien być obecny szorstka lub ostrych drobin, które Piskorek Kuhla mogłoby zranić.
  4. Filtr wody powinny być zamknięte oczka do ciekawskich ryb nie pick up, jak również w górnej części akwarium, aby go z niej wyskoczy.
  5. Temperaturę utrzymuje się w zakresie 24-28 stopni Celsjusza, kwasowość – nie więcej niż pH 7.4.
  6. Oświetlenie montowane słabe i rozproszone.

Woda jest zmieniane co tydzień jedna trzecia objętości akwarium. Jeśli akantoftalmusy stale utrzymuje się blisko powierzchni, przeprowadzić nieplanowane czyszczenie i sprawdzić filtr: jest to możliwe, woda jest zanieczyszczona.

Piskorek Kuhla: kompatybilność z innych mieszkańców akwarium

Część akwarystów radzi, aby zachować „gliniarzy” bez wścibskich sąsiadów. Jednak to nie jest ostateczne zalecenia. Piskorek Kuhla – spokojna i towarzyska ryba. Zdecydowanie powinien rozstrzygać, chyba że drapieżniki albo Twoja populacja zje lub akantoftalmusy będzie wiecznie ukrywać. Wszystkie typy neonów i labiryntu będzie całkiem nadaje się do kombinacji z Loacha. Fit w sąsiadów rasbora, średnich pielęgnic, ikromechuschie toothcarps. Nie jest konieczne podselyat Corydoras, który Piskorek Kuhla będą rywalizować o schronie.

karmienie

W „policjanci ruchu” odżywianie jak wybredni. Głównym dieta składa się z Tubifex i Bloodworm, nadaje się prawie wszystko suche i mrożone jedzenie. Akantoftalmusami zjedzone przez ślimaki z małym, smażyć i jaj, tak, że podczas innych ryb hodowlanych im lepiej osadza się w osobnym zbiorniku. Jedynymi warunkami być obserwowane przy podawaniu – żywności spada na podłogę.

Jak zwiększyć populację

Oglądać śmieszne aquarist'll ryby chcą więcej z nich. I to będzie jedyny mieszkaniec tej moodiness jako Piskorek Kuhla: jego powielanie jest możliwe tylko w warunkach naturalnych. W każdym razie, dobrowolne. Aby pnącza dał potomstwo w niewoli, wymagane gonadotropowych preparatów iniekcyjnych w producentów. To zadanie może obsłużyć nie wszyscy. Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności, wyposażyć tarła. Obszar jego dolnej powierzchni nie powinna być mniejsza niż jeden metr kwadratowy. To koniecznie prostilaetsya siatki tak, że rodzice nie vymechennoy jedli kawior. Gdy samica zrodził, jest ona zwracana do zbiornika stacjonarnego. Czwartego dnia po wykluciu się narybku aktywnie jedzenia. Jako żywność odpowiednie posiekanej tubifex „pył” i orzęsków.