640 Shares 2195 views

Do głównych atrakcji Taldoma: lista zdjęć i opisów

Sto kilometrów od stolicy jest dogodnie usytuowany starą prowincjonalną Taldom. W tym mieście i jego okolicach znajduje się wiele ciekawych miejsc, które będą interesujące, aby odwiedzić ciekawy turystycznych. W tym artykule znajdziesz listę głównych atrakcji Taldoma wraz z opisami i zdjęciami.

Taldom: portret miasta

Taldom się w skrajnej północnej części obszaru Moskwie. Miasto zostało założone w drugiej połowie XVII wieku. Po pewnym czasie stało się głównym ośrodkiem produkcji obuwia. Pod koniec XIX wieku kraj został ustalony dumny tytuł „krawędzi buta kapitału.” Według statystyk w czasie, każdy mieszkaniec Imperium piętnasty nosili buty wykonane przez lokalnych rzemieślników. Dziś, około 13.000 ludzi żyje w Taldom.

Do głównych atrakcji Taldoma – jest ich wiele zabytkowych budynków. Wśród nich – i cegły i drewniane budynki. Pierwszy różnią figured cegły, drugi – skomplikowane wzory i piękne rzeźbione drewniane ramki.

Oprócz butów, region Taldom słynie … literatury. To tu urodzili i działało wielu znanych pisarzy, poetów i krytyków: Saltykov-Szczedrina, SA Klychkov, Prishvin, I. Chiny i inne. Taldom ma nawet muzeum literatury. Rzadko zobaczyć jak w małym mieście!

Najważniejsze atrakcje Taldoma i okolic są wymienione poniżej. Niektóre z nich zostaną opisane bardziej szczegółowo w dalszej części tego artykułu.

  1. Historyczne i Muzeum Literatury.
  2. Świątynia Arhangela Mihaila.
  3. Budynek remizy.
  4. Kompleks starego pasażu handlowym.
  5. Budynek biblioteki dla dzieci.
  6. Dziedzictwo Saltykov-Shchedrina (wieś Spas-kąt).
  7. Dom-muzeum S. A. Klychkova (wieś Dubrowce).
  8. St George Cmentarz (wieś Veretevo).
  9. Fabryka Porcelany w Verbilki.
  10. Rezerwat przyrody „Ojczyzna Żurawia”.

Taldom Historia i literatura Muzeum

Głównym przyciągania Taldoma związane z literatury. Historyczne i Muzeum Literatury znajduje się w centrum miasta przy ulicy Saltykov-Szczedrina, 41. I nie jest to zaskakujące, ponieważ większa część jego ekspozycji poświęcona jest postacią kultury narodowej. Książki muzeum, przedmioty osobiste, fotografie i autografy pisarzy i poetów, którzy żyli, pracowali, albo po prostu było Taldomskaya ziemi.

muzeum Taldom organizuje regularne wycieczki i wykłady na temat literatury. Każdego roku odwiedza go ponad 4 tysiące ludzi.

Architektura miasta

Godne uwagi są również turyści i atrakcji architektonicznych Taldoma. Tak więc, historyczne i literackie muzeum, które zostało omówione powyżej, znajduje się w dawnej posiadłości Volkov. Jest to najstarszy kamienny dom w Taldom, który został zbudowany w drugiej połowie XIX wieku. Wnętrza dworskie zachowane autentyczne profile, parkiet i prawdziwym piec rosyjskiego!

Ale dziś biblioteka miejska zajmuje Murowany kupca F. K. Kiseleva. Ten budynek ma bardzo złożoną murarskich i skomplikowane wzory. Dach domu jest ozdobione miniaturowymi Kiseleva innowacyjnych funkcji.

Kolejny cenny zabytek architektoniczny Taldoma – pożar wieży. Został zbudowany na początku XX wieku, aw 2013 roku – został odnowiony. Dzisiaj, urząd stanu cywilnego miasta znajduje się w dawnej remizie. W tym samym budynku stała się niemal głównym znakiem rozpoznawczym Taldoma.

Fabryka Porcelany w Verbilki

We wsi Verbilki, który jest 20 km na południe od Taldoma to najstarsza fabryka porcelany, nie tylko Rosja, ale w całej Europie. Fabryka powstała tu w 1766 roku. Wiadomym jest, że jego produkty nie dostarczył, w tym, w Pałacu Cesarskiego.

Firma z powodzeniem działa w naszych czasach. I chętnie daje wycieczki dla wizyty gości! Tutaj turyści mogą obserwować drogę rodzi małe dzieło sztuki porcelany. Najciekawszym sceniczny sklep z zakładu, gdzie dekoracyjnego malowania wyrobów gotowych.