246 Shares 4440 views

Olga Belyakova: biografia, fot

Przez długi czas, a nie nowicjuszem na arenie międzynarodowej jest sportowiec z miasta Rybinsk, Olga Belyakova. Urodziła się w zwyczajnej, zupełnie niezdrowej rodzinie, ale udało mu się zdobyć tytuł trzyletniego mistrza Rosji. Wśród zasłużonych nagród warto wyróżnić cały zestaw otrzymany na Igrzyskach Olimpijskich 2014 – brąz, srebro, złoto. Brąz przyniósł jej dystans o trzy tysiące metrów, pierwszego dnia konkursu, Olga natychmiast złapała złoto w odległości półtora tysiąca, a po wyścigach na tysiąc metrów sportowiec otrzymał srebro.


Biografia

Belyakova Olga Vladimirovna urodził się 26 września 1988 roku. Już w wieku 10 lat po raz pierwszy wyszła na lód w Rybinsku. W piątej klasie w szkole numer 5, gdzie studiowała, przybył autokar Starostina Marina. Wszyscy chętnie zostali zaproszeni do zapisania się na lekcje na krótkiej trasie. Zainteresował się wieloma, ale potem większość z nich została wyeliminowana, w wyniku czego tylko Olga i jej siostra pozostały, ale wkrótce też wyszła.

Olga Belyakova nadal trenowała ciężko, a już w 2007 r. Została włączona do rosyjskiej drużyny narodowej.

Jaki jest krótki utwór

W tym interesującym sporcie, nie zawsze najsilniejszym i najtrudniejszym zwycięstwie, często pierwszeństwo jest przyznawane komuś, kto jest bardziej zaradny. Musisz mieć możliwość prawidłowego rozprowadzania sił, we właściwej pozycji, wyprzedzenia we właściwym miejscu, często decydują się tylko na ułamek sekundy.

Oczywiście, podobnie jak w każdym sporcie, szczęście ma tu znaczenie, gdy dochodzi do nieoczekiwanego zderzenia z grzbietem przeciwnika, prędkość jest tracona, a wraz z nią szanse na wygraną.

Często krótki utwór jest związany z wyścigami samochodowymi, tymi samymi zakrętami, wyprzedzeniem, przechodząc z daleka, chociaż prędkość jest mniejsza – około 60 km / h – ale wystarczy, aby uzyskać poważne obrażenia.

Dlatego w zawodach i poważnym treningu dodatkowa warstwa maty jest przykręcona do boków lub te płyty są usuwane całkowicie.

Początek drogi sportowej

Olga Belyakova nie od razu przystąpiła do reprezentacji i zaczęła zdobywać miejsca w międzynarodowych konkursach. Początkowo było to tylko hobby. Dzieci bawili się, bawili się, nauczyli się umiejętnie manewrować. Później zaczęły się konkursy, ale dziewczyna często wyprzedzała swoich towarzyszy.

Jednym z wielkich zalet Olgi jest jej pozytywna: nigdy się nie poddawała, tracąc była postrzegana spokojnie i uporczywie zmierzała do zamierzonego celu. Szkolenie było dużo, były to naprzemienne wyjazdy do obozów sportowych, ścisłego reżimu, dużo sportu, snu, kolacji i sportów. "To bardzo trudne i ciągle zdarza się, chcę opuścić szkolenie", mówi Olga Belyakova o swoim życiu.

Zdjęcia dziewczyny jasno pokazują jej wysoki poziom przygotowania. Już w Vancouver w 2010 r. Nie była taka pewna. Ale po zakończeniu Olimpiady, ścisłej komunikacji z jej konkurentami i idolem Ekaterina Roiter, przyszło doświadczenie, a wraz z nim poważny duch walki.

Przekaż do nowego celu

"Sport zawsze pozostanie sportem: są to zwycięstwa i straty, ale teraz mam doskonałą zachętę, aby nie rzucić rąk i ruszać dalej", mówi Olga Belyakova. Dzisiaj jest jednym z wybitnych przedstawicieli narodowego zespołu krótkiego toru, ale powiedziała, że myśli o łyżwiarstwie. Obydwie sportowe są wspierane przez jedną organizację, a prezes związku Aleksiej Kravzow zgadza się z tym stanowiskiem sportowca.