283 Shares 4650 views

Chciwość – to słowo jest? Przykłady interpretacji i

Może szybko zapomnieć znaczenia słowa „chciwości” (to jest oczywistym faktem). Postaramy nie do tego dopuścić. Weźmy pod uwagę znaczenie, podnieś synonimy i dzisiaj przykłady rastolkuem.


wartość

Chciwość – to pasja dla zysku lub chciwości. Dość młody czytelnik, być może, te słowa trochę coś powiedzieć. Ale nie rozpaczaj. Wszystko jest bardzo proste. Dzięki temu, w momencie nieaktualne definicja ukrywa zwykłym ludziom miłość do pieniędzy, własności i posiadania rzeczy. To cała tajemnica.

Chciwość – to pasja, która tradycyjnie skazany przez głównych religii, ale co do zasady, zazdrości i pożądania w innych. Na przykład, osoba wynająć lub kupić drogie łodzi na wycieczki po rzece, wyraźnie cierpi z chciwości. Z drugiej strony, dlaczego cierpi, może on, jak w słynnym żart cieszą. Oczywiście, aby zdiagnozować – niewdzięczne zadanie, zwłaszcza w świecie, gdzie wiele z nich dosłownie obsesję na punkcie liczb, monet, wynagrodzeń i osiągnięć, wyrażone wyłącznie w dolarach. Dlatego w tej chwili, przedmiot i przejść do synonimy.

Słowa i zwroty, które nadają się do zastąpienia

Via synonimów łatwiej jest uczyć się nowych informacji, ale coś mówi nam, że zastąpienie przedmiotu badań również zostały zinterpretowane, ale to nie ma znaczenia. Oto lista:

  • miłość pieniędzy;
  • egoizm;
  • miłość pieniędzy;
  • żądza zysku;
  • niezdrowy konsumpcjonizm.

Skąpstwo – jest przestarzała synonimem wyrażenia „miłość pieniędzy”.

Powinno to prawdopodobnie wytłumaczyć co niezdrowe konsumpcjonizmu. Żyjemy w świecie, gdzie niemal wszystko jest bardzo szybko wychodzi z mody, ale nie w dół: telefony, komputery, idole, popularne książki. Człowiek żyje tak, jakby wszyscy na czubku nowych doświadczeń, to konieczne jest, aby stale pobudzać umysł i swoje uczucia. W tej samej linii układa ogromną liczbę rozwodów w świecie zachodnim oraz w Rosji. Dominującym uczuciem teraz – pragnienie, aby go rozproszyć, człowiek jest nie szczędząc wysiłku i nie jest uważane za pomocą środków.

Bądź ostrożny w nadmiarze

I tu jest równoznaczne z chciwości? To całkiem proste. Ludzkich potrzeb z „beefy” potrzeby całego prac maszynowych cywilizacji zachodniej, zwłaszcza w Ameryce. Sposób życia jest wyraźne dowody to: produkty przepływ wody. Ale najwyraźniej poduszki do sypialni. Amerykanie kochają ogromną ilość poduszek, które nie odgrywają żadnej roli funkcjonalnej, są one używane tylko jako element wystroju wnętrz.

Oczywiście, miłość do posiadania łatwiej byłoby po prostu zilustrować na przykładzie każdego roku pozostawiając komórkowych i innych urządzeń, które ludzie z pomocą marketingu silnie nałożonego kupić, ale to trochę banalne.

„Raz, ale ognista pasja”

To, oczywiście, wszelkiej chciwości – jest tym, co utrzymuje świat dzisiaj, z własnej osi. Nie ma nic złego, aby dobrze żyć. Problemy zaczynają się, gdy dana osoba ma luksusu.

Ale nowoczesny Rosjanie trudno jest ocenić na rozległych pragnień. Z jednej strony, nie jest to duży świat, w którym ludzie są stale bogacenia się i cieszyć się życiem. Kolumna społeczeństwo nie pozwala nam zapomnieć, jak biedni jesteśmy. Nawet ludzie z klasy średniej w Rosji są słabe w porównaniu z hollywoodzkich gwiazd. Z drugiej strony, Randkowy za sowieckiej przeszłości, która przeraża go i powoduje jego cień iść do przodu i zrobić więcej i więcej.

„Opowieść o kłamstwie, więc schować …”

Czytelnik zapewne nie rozumie, co to jest i co tak przerażające i obrzydliwe chciwość (czyli już omówione). On ma jedną poważną wadę, która pociąga za sobą całkowitą dezintegrację osobowości – to zapomnienie o wartościach duchowych. Oczywiste jest, że ostatnie zdanie jest bardzo rozmyte. Ale obraz wizualny bajce o złote antylopy pamiętał wyraźnie. Raja – ofiara tylko własna chciwość. Łatwo jest wyobrazić sobie, jak on, biedak, nie śpi, nie je, ale tylko myśleć o tym, jak złapać zwierzę, które przyniesie jeszcze więcej pieniędzy. Że takie „Raj” wydają się być jednymi z naszych współczesnych liderów biznesu i urzędników w służbie cesarza. Ale nie daje mu to samo przez same skarby unoszących się w swoje ręce?

Podziemny pożar

Chciwość – to pasja dla zysku, ale czy dana osoba ma wyjścia, bo czasy nie są wybierane? To prawda, ale może to być patologiczne uncreative aspiracje licznik przebiegu produktywnego działania. Na przykład, nie myśleć o tym, jak miło być bogaty i sławny, i jak byłoby wspaniale, aby uzyskać bogaty, ale zastanowić się nad powołaniem, ich zdolności i talenty. Innymi słowy, spróbuj znaleźć się w życiu. A tam, patrząc, i kapitał nie będzie Cię czeka, ale nie wolno nam myśleć o nich, a także o życiu i zadań twórczych.

Oczywiście, część może pojawić się, że milionerzy cieszyć się życiem. Weźmy, na przykład graczy, piłkarskich. Teraz tylko leniwy lub krucha nie chciałby, aby wysłać stopę w sporcie, ale nie zawsze tak było. 20 lat temu, piłka nożna jeszcze nie zamienił się w biznesie, a także skromne młodzi ludzie rozpoczęli wspinaczkę, nie wiedzieli, że odgrywają one w końcu przyniesie. Po prostu wybrał ścieżkę, ciężko pracuje każdego dnia.

To jest, aby pamiętać wszyscy. Pieniądze nie spadają z nieba, jeśli ktoś zaczyna coś od zera i nie miał wpływowych krewnych lub bogatych rodziców. Konieczne jest, aby oznaczyć pieniądze niezbędne do wprowadzenia bardziej ograniczając problemy. Tym bardziej, że już wiemy, co oznacza, że „chciwość”, dzięki czemu można w tej chwili, nie marnować.