672 Shares 6277 views

Hygroma stóp. Rodzaju nowotworów i sposobów leczenia

Hygroma – zaokrąglone łagodnego nowotworu galaretowatą zawartość, która jest utworzona w obszarze okołostawowych.


Kompozycja komórkowa – śluz i fibryny.

Typowe miejsca – stóp, stawów, głowy, palce, ręce, stopy.

Rozmiar – średnica – 2,5 cm.

Spójność – firma, mobilne i elastyczne.

Dlaczego wspólnych pojawi hygroma

Statystyka medyczna ustaliła, że powody dla hygromas wzejściu:

– zapalenie stawów lub okołostawowych regionu;

– uraz;

– ciężki ładunek;

– zapalenie kaletki;

– monotonna praca długie palce – szwaczki, masażystów, pianiści, programistów;

– wąskie buty – od długich nóg i otarcia modzele stóp hygroma występuje;

Odsetek przypadków wodniaka powstaje u mężczyzn częściej. Hygroma myć ręce – na chorobę zawodową programistów i urzędników, których działania związane są z długiego pisania na komputerze.

Czasem przyczyną guz nie jest możliwe ustalenie wspólnej hygroma może nastąpić bez widocznej przyczyny.

W jaki sposób hygroma ciała

Guz pojawia się dyskretnie, nie obchodzi rośnie powoli. Stopniowo zwiększając zaczyna boleć po pracy fizycznej, co znacznie ogranicza ruch w stawie. Hygroma noga charakteryzuje się wyraźnym bólem podczas chodzenia. Łatwo jest rannych – upadek, tarcie ubrań lub niewłaściwy ruch może doprowadzić do wycieku zawartości wewnątrz stawu lub rozerwać skórę z najlepszych wzrostów. Przez otrzymaną zakażenia rany przenika łatwo. W miejscu, gdzie jeden hygroma rozerwanie, mogą tworzyć wiele nowych guzów.

Usuń lub nie

Wskazania do usunięcia guza są:

– wyrażony dyskomfort;

– szybko hygroma wzrostu;

– częste pęknięcie obrażeń.

Ze względu na fakt, że w większości przypadków guz powraca po leczeniu zachowawczym – zwłaszcza hygroma pieszo, chirurgiczne usunięcie jest uważany za najbardziej niezawodny sposób, aby je wyeliminować. Aby przeprowadzić operację z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Szwy są usuwane na 5 – 7 dni. Po usunięciu maziowej stawowej wodniaka już nie rośnie.

Nowoczesne guzy usuwania tego typu – palenie laserem. W porównaniu z innymi metodami leczenia laserowego ma następujące zalety:

– nie uszkodzić otaczające tkanki;

– pozostawia prawie żadnych blizn;

– dezynfekuje ranę;

– nie powoduje komplikacji;

– powierzchnia rany leczy się szybko.

Metody leczenia zachowawczego hygromas może być stosowany tylko w początkowym stadium nowotworu. Są to: leczenie ciepła parafina, brud, promieniowanie ultrafioletowe, podawanie kortykosteroidów. Takie leczenie będzie skuteczne dopiero po wyeliminowaniu czynników, które wywołują powstawanie nowotworów – ćwiczenia, tarcia, monotonne stawów pracy.

Środki ludowe do walki hygroma – okłady, pasty i płyny. W tym celu: liści kapusty, sól morska, estragon, miód, wołowiny żółć, sok złotym wąsem, nafta, nagietek, SAP, aloesu. Bez zgody lekarza nie powinna angażować się w takiej obróbce, tak aby nie pogorszyć sytuacji.

stóp hygroma lub inne części stawu nie zamieniają się w raka. Daje tylko dyskomfort fizyczny i ma nieestetyczny wygląd. W początkowej fazie choroby należy próbować leczenia zachowawczego. Jeśli guz szybko rośnie i to boli, nie może obyć się bez zabiegu.