796 Shares 8008 views

Wino domowe z czarnej porzeczki: przepis na smaczny i zdrowy alkohol

Wino piwne jest bardzo pachnące i bogate, nie za słodkie. Jest to idealne uzupełnienie obiadu na każdy dzień, przyjemne zacieniowanie wszelkich naczyń i ładowanie organizmu witaminami i minerałami. Warto przynajmniej raz zrozumieć, jak zrobić wino z czarnej porzeczki, a także problem wykorzystania uprawy Zostanie rozwiązany. Jako najlepsze przygotowanie domowe na zimę, takie wino będzie mogło konkurować z ukochaną osobą.


Przygotowujemy domowej roboty wino z czarnej porzeczki

Przepis jest bardzo prosty. W przypadku kilogramu jagód musisz wziąć dwieście pięćdziesiąt gramów cukru, trochę mniej niż półtora litra wody, drożdże rozprzestrzeniają się (po prostu mieszasz sfermentowany moszcz z zwykłymi drożdżami) i odżywianie azotowe, czyli kilka mililitrów amoniaku. Umieść czyste i posortowane jagody w misce emaliowanej, dodaj trochę wody i cukru, trochę ogrzać i przytrzymaj przez półtorej godziny na talerzu, ostudź i zmiel. Czystość do fermentacji. Piętnaście dni po rozpoczęciu przygotowywania dodać pozostałe składniki, mieszając w części brzeczki. Pozostawić butelkowane wino przez kilka miesięcy, po czym możesz służyć do stołu i cieszyć się doskonałym smakiem.

Przygotowanie czarnej porzeczki i wiśni

Można zróżnicować smak napoju, przygotowując go nie tylko z porzeczkami, ale także z wiśniami. Aby zrobić domowej roboty wino z czarnej porzeczki, na receptę nakazuje się pięćset gramów cukru granulowanego, sześciu kilogramów wiśni i jednego kilograma porzeczki. Idź i wypłucz jagody, usuń wiśnie z wiśni i zerwij porzeczek z ogonów. Zrób wiśniowy sok z sokowirnią i rozsiewaj porzeczkę tłuczkiem. Spuścić sok porzeczkowy do wiśni, wlać tartym wiśniowym kamieniem i cukrem na młynek do kawy, delikatnie wymieszać. Przykryj specjalnym korek z zaworem i na chwilę, odłóż wina domowej roboty z czarnej porzeczki. Przepis zaleca poczekać od trzech do czterech miesięcy. Po tym czasie odcedź otrzymany napój i wlać do butelek, korek i niech dojrzewają przez około dwa miesiące.

Napój jest gotowy do użycia. Witaminy i inne przydatne substancje zawarte w nim będą korzystne dla organizmu, jeśli pije się to z umiarem.

Oryginalne wino domowej roboty z czarnej porzeczki

Przepis pozwala również na stosowanie jagód czerwonych porzeczek. Weź sześć kilogramów jagód, dwie szklanki cukru i jedną trzecią szklanki koniaku na litr soku. Peelingy skórne i porzeczkowe, wypłukać i suszyć, wlać do miski lub wanny i zacierać tłuczkiem. Przenieść masło jagodowe do butelki i zamknij pokrywkę gumową rurką, przez którą butelka opuści powietrze. Pod koniec procesu odcedź brzeg i niech się osadzie około sześciu godzin, dodaj cukier i koniak. Mieszać do rozpuszczenia cukru i wlać do butelki, usunąć dojrzałe w chłodnym miejscu. Po kilku tygodniach wylej szklane butelki, włóż je i zatrzymuj przez trzy lub cztery miesiące. Pierwsza degustacja po tym terminie z pewnością Cię zadowolić.