434 Shares 3236 views

Morze Liguryjskie w przeglądach Włoszech i ciekawostki

Ligurii Wybrzeże Morza stał się miejscem spoczynku dla wielu turystów każdego roku. Osoby te pochodzą z całego świata, aby cieszyć się ciepłą i łagodny klimat, relaks w spa i mieć dobry czas.

lokalizacja

Geograficznie większość Morzu Liguryjskim należący do Włoch, to jest częściowo myje swój region administracyjny Ligurii, a także we Francji i Monako. Przybliżona szerokość trzydziestu kilometrów od wybrzeża, a długość – około dwustu, biegnie wzdłuż Zatoki Genua.

Tradycyjnie, jest podzielony na dwie części – Riviera di Ponente i Riviera di Levante, które rozciągają się od granicy francuskiej Genua oraz Genua do Toskanii odpowiednio. Podobnie jak Włochy jest jak but kobiety, wybrzeże przypomina podkowę. Morze jest ograniczona do trzech punktach: na Korsykę, Elbę i wybrzeża Zatoki Genua.

słynne ośrodki

Przyjemny łagodny klimat i tropikalne rośliny w regionie od dawna przyciąga tutaj turystów. W 19 wieku został spoczywa cała europejska wiem tylko przedstawiciele tej warstwy społeczeństwa mogła sobie na to pozwolić. Mieści się w nim również jedną z najbardziej znanych terenów do rekreacji – Riwiera. Najbardziej popularne ośrodki – San Remo i Allas, na bardziej ekonomiczne garnitur podróży Diano Marina.

Niektóre dane

Obszar, w którym Morze Liguryjskie zajmuje powierzchnię około 15 tys. Km2. Najgłębszym punktem morskiej znajdują się w odległości od 2546 m od powierzchni, a średnia wartość wynosi około 1200 metrów. Ligurskich temperatura wody morskiej, która mieści się w zakresie od 13 do 23 stopni, ilość soli (około 38 ppm).

ciekawostki

  • Wody południowo-wschodniej części Morza Liguryjskiego Tirreneyskoe przejść do morza, a na południe – Morza Śródziemnego.

  • płynie na Morze Liguryjskie w wielu rzekach, które rozpoczynają się przeważnie w górach Apeninów. Wśród nich są: Arno, Roya, Lavagna.
  • Największa zatoka na Morzu Liguryjskim – Genua.
  • Obszar ten znajduje się również włoską bazę morską – Livorno.
  • Wybrzeże w tym regionie jest uważany za jeden z najpiękniejszych regionów Włoch.

wybrzeże

Pomimo faktu, że to nadmorski region Włoch jest popularny wśród turystów, w rzeczywistości znaczna część wybrzeża nie nadaje się do rekreacji. Skalistego terenu zostanie przerwany w niektórych miejscach dostęp do morza i zatoczek, piaszczystych plaż. W uzupełnieniu do powyższego regionu administracyjnego, Morze Liguryjskie myje także Cote d'Azur we Francji.

Morze Liguryjskie. opinie

Popularny wśród fanów chłonąć ciepłe słoneczko morze staje się celem wielu turystów każdego roku. Sprzyjający klimat, niesamowite piękno krajobrazów, czystego powietrza Morza Śródziemnego – to wszystko przyczynia się do dobrego odpoczynku od codziennego zgiełku. Podczas pobytu tutaj nie może sobie pozwolić każdy.

Według ośrodków turystycznych w cenie dwóch regionów – Zachodniej i Wschodniej – wybrzeżu Ligurii są znacząco różne. Eastern Region oferuje swoim gościom różnorodne rozrywki i nowoczesne i zadbane plaże, niż zachodnich. Oto kilka kurorty, które mimo swojej popularności, nie straciła pikantny. Sea Ligurii (Włochy mogą być naprawdę dumni z nich), często staje się miejscem wypoczynku jest bardzo bogaty. Opinii pokazują, że istnieje nawet specjalny parking dla prywatnych jachtów, gdzie nowi użytkownicy przychodzą do ośrodków.

Popularne kurorty. morze Liguryjskie

Zdjęcia z lokalnych hoteli i plaż pokazać tylko ułamek tego, jak różnorodny można spędzić wakacje. Turyści często znajdują się w regionie, zdecydują się odwiedzić Genua. W tym mieście można zobaczyć lokalnych atrakcji i podziwiać wspaniałą architekturę włoskiego, który do perfekcji tutaj wiele wieków i podejmowanie nowych form.

Po tym, turyści oferuje szeroki wybór ośrodków Riviera di Ponente. Jednym z najbardziej popularnych – Arenzano. Jest on zbliżony do Genui i różnych cenach demokratycznych. Tutaj można znaleźć rozrywkę dla każdego budżetu. Nieco dalej znajdują się ośrodki z Varazze i Spotorno. zachwycają one swoim użytkownikom manicure piaszczyste plaże i spokój, mierzona rytm życia.

Jednym z najbardziej popularnych kurortów na wybrzeżu Morza Liguryjskiego – jest Alassio. Pomimo faktu, że ceny na wakacje tutaj nie jest najniższa, co roku wielu turystów przyjeżdża tutaj. Już w ubiegłym wieku w Alassio zgromadził bogaty i sławny, ponieważ ośrodek stał się znany jako jeden z najbardziej szanowanych w Riwierze Włoskiej. Następnie odwiedził gwiazd takich jak Winston Churchill, Sofi Loren i Ernesta Hemingwaya.

Nie daleko od Alassio znajduje innego ośrodka, który był ostatnio mała wieś – to Laigueglia. Te dwa miasta są bardzo blisko, ale drugi jest bardziej przyciąga miłośników zacisznej relaksu, ponieważ Laigueglia pozostał Urok małego miasteczka, ale teraz można spędzać czas na plaży lub na wygodnej górach.

Riviera di Levante

Ponadto, należy wspomnieć o ośrodkach Riviera di Levante, które są bardziej dostępne dla rekreacji. Tutaj pasemka Camogli, Portofino i Rapallo – małej nadmorskiej miejscowości. Wszystkie są podobne, ale różnią się od siebie. Mały kameralny ośrodek warte odwiedzenia dla tych, którzy chcą pozostać w odosobnieniu i uciec od codziennego zgiełku.