688 Shares 6332 views

Młody bohater Rosji – Epov Yevgeny Yuryevich

Wielu młodych facetów marzy, aby służyć w armii, uzyskać godną edukację, osiągnąć sukces w swojej karierze i zdobyć silną rodzinę. Większość marzeń się spełni, ale niektórzy faceci nie są przeznaczeni do ich realizacji, ponieważ ich życie zerwało się w służbie wojskowej. Jeden z nich to Epov Evgeny Yurievich. Był sierżantem sił specjalnych, zmarł podczas wykonywania misji bojowej.


Krótki opis dzieciństwa Zhenya

Epov Yevgeny Yuryevich urodził się 4 października tysiąc dziewięćset osiemdziesiąt osiem. Dorastał w małej wiosce Milgidun, która znajduje się w regionie Chita (obecnie na terytoriach Trans-Baikal).

Chłopiec całe swoje dzieciństwo lubił sport, zajmował się piłką nożną i bokserską. Ukończył dziewięć klas w zwykłej szkole średniej, a następnie wszedł do szkoły. Jego Eugene ukończył z wyróżnieniem.

Serwis dla Ojczyzny

W dwóch tysięcy i sześciu Epov Evgeny Yurievich pojechał do służby w oddziałach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Po roku spędzonym, postanowił kontynuować swoją karierę wojskową i pozostawał na podpisaniu kontraktu. Miejscem jego służby był w Czelabińsku, gdzie Eugene spotkał swoją miłość – Anastazę Vershinin, która została jego żoną cywilną.

W październiku 2000 roku pomyślnie przeszedł testy kwalifikacyjne i uzyskał pełne prawo noszenia marilskiego beretu.

Epov Yevgeny Yuryevich wziął udział w misjach bojowych, które zostały ustanowione dla celów operacji antyterrorystycznych. Zadania te zostały przeprowadzone przez jego oddział w regionie Północnego Kaukazu.

Nowa misja bojowa

Następna podróż do Eugene była wycieczką do Dagestanu. To było w listopadzie dwa tysiące i jedenasta. Oddział miał uczestniczyć w operacji antyterrorystycznej, zamachu bojowników. Wysłano ich do okręgu Kizjalar, gdzie 27 stycznia dwa tysiące dwunastu wkroczyły w bitwę z grupą bojowników. Sprawa miała miejsce w lesie, bandyci ukrywali się przed prawem, ale zostali znalezieni przez siły specjalne.

Utwory Eugene Epov

Epov Yevgeny Yurievich, którego zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, rozkazał jego oddział. Rozdzielił ludzi, starając się powstrzymać bojowników, że chcą przełamać siły specjalne.

Epov Yevgeny Yuryevich, dowodząc swym ludem, sam stanął przed bandytami. Bohaterowie rzucali granatami, które w pewnym momencie powodowały obrażenia wielu dzieci.

Eugene, najstarszy facet z jego grupy, poszedł na pomoc rannych towarzyszy, nie pozwalając przeciwnikom podejść do nich. Odwrócił się i zbliżył się do swoich chłopców. Nagle bojownicy wyrzuciły kolejny granat ręczny w kierunku poszkodowanych komandosów. Eugene, nie myśląc przez długi czas, podbiegł do niej. Ale doceniając, że nie ma czasu, aby ją upuścić, wpadła na nią. W ten sposób Eugene uratował wielu ludzi, obejmując granat z sobą, biorąc całą siłę eksplozji na siebie.

Oprócz Zhenyi, w tej bitwie zmarła jeszcze troje dzieci, cztery zostały poważnie rannych, ale przeżyły.

Pomoc, dotarła na czas dla myśliwców, zabrała rannych w bezpieczne miejsce i całkowicie zniszczyła grupę gangsterów.

Już po tym, co się skończyło, stało się jasne, że Efez kosztem własnego życia pomógł spełnić zadane im zadanie. W ciągu jednego dnia oddziały Ministerstwa Spraw Wewnętrznych straciły najlepszych bojowników.

W czasie jego śmierci Eugene miał zaledwie dwadzieścia trzy lata. Został pochowany na cmentarzu jego rodzinnej wioski, gdzie obecnie mieszka matka Zhenyi – Kozhukhovskaya Valentina Ivanovna. Dla niej utrata ukochanego syna była tragedią całego życia.

Pogrzeb odbył się 3 lutego 2012 roku. W pobliżu szkoły, gdzie studiował, postawił pomnik na jego cześć. Epov Yevgeny Yurievich, którego biografia jest tak krótka i smutna, stała się bohaterem nie tylko w swojej wiosce, ale w całej Rosji. W Chita wzniesiona została stela w pobliżu pomnika Bożej i chwały robotniczej mieszkańców Terytorium Trans-Baikal.

Epov Evgeny Jurijiewicz – Bohater Rosji

Za odwagę, odwagę i bohaterstwo, które Evgeny pokazała na ostatnim polu bitwy, został pośmiertnie tytuł Bohatera Rosji w drodze dekretu prezydenckiego. Ten dekret został podpisany w dniach dwudziestego drugiego, dwóch tysięcy dwunastu.

W lipcu tego samego roku odbyła się uroczystość w hali garnizonowej oficerów miasta Chita. Valentine Ivanovna – matka Eugene – otrzymała medal "Złota Gwiazda". Ten medal jest znakiem specjalnego rozróżnienia między Bohaterem Federacji Rosyjskiej. Medal został przedstawiony przez gubernatora regionu i głównego inspektora dowodzenia oddziałami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Nazwa Yevgeny została wpisana na listę personelu dwudziestego trzeciego oddziału wojskowego, w szeregach, do których trafił do Dagestanu. Pomniki pamięci Eugene Epea zostały umieszczone w szkole, gdzie kiedyś studiował, a także w Instytucie Kolejowym w Czelabińsku.

Cały kraj żałował za utratę swojego obywatela. Wielu Rosjan wie o swoim wyczynie i zapamiętać.

Jest niewielu takich odważnych facetów, jak Evgeny Yevgeny Epov. Ten facet był prawdziwym bohaterem, nie oszczędził swego życia, tak że żyli inni faceci. Jego wieczna pamięć i honor.