700 Shares 9558 views

Ortodoksyjni dni powszednie i legendy o świątyni w Koptev – Georgiya Pobedonostsa

Place „Koptev nieużytki” została po raz pierwszy wymieniona w książce pisarza w 1584 roku. Osada ta, według kronik, zamienia 430 lat w tym roku. Terytorium w różnych latach, należące do różnych właścicieli, aż po śmierci ostatniego właściciela, jeden z gruzińskich książąt nazwie George, nie było w biurze Kremla. Stało się to pod koniec 17 wieku. W 1812 roku, francuski prawie całkowicie spalone wioski. Loop, zbudowany przez Koptevo, dołączył do wioski i stacji podmiejskich. W przyszłości, tutaj utorował podmiejskiego nowej autostrady wokół północnej powiatu Moskwie, gdzie Koptevo.


Świątynia jako dekoracji architektonicznej stolicy

Obecnie Koptevo – jeden z nowoczesnych dzielnic Moskwy. Główną ozdobą świątyni można nazwać w Koptevo Georgiya Pobedonostsa. Kompleks został zbudowany przez mistrzów firmy Archangielsk „Pomor Ciesielska całkowicie z bali. Wyprowadził się z autorem projektu – architekt V. V. Ivanov. Tradycyjny „północna” styl świątyni jest bardzo dobrze pasuje do kapitału kamiennej architektury. Zbudowany w 1997 roku, George Temple w Koptevo wyposażone zegara systemu oświetlenia dekoracyjnego. Wszystkie kopuły, krzyże, a wejście do kompleksu architektonicznego wyposażonego w podświetlenie. Automatyczne oświetlenie tak skonfigurowany, że iskrzenie i odłączyć odbite światło tworzy pożądanych efektów w różnych porach dnia. Pięć drewnianych kopuł pojawiają się wokół chwały podświetlane w półmroku lub zimnych napojów odcieni światła. Nad soboty w kościele jest mała dzwonnica.

Kapliczki, które znajdują się w świątyni

Ołtarz główny kościoła został poświęcony natychmiast po zakończeniu budowy. Boczne, ikony
Matka Boża „asystent przy porodzie”, został poświęcony w 2005 roku. Świątynia w Koptevo (Georgiya Pobedonostsa) przechowuje reliquarium świętych mnichów i męczenników. Cząstki relikwii Serafima Sarovskogo, Georgiya Pobedonostsa, starszych Optina, świętych Diveevo Wyznawca Matrona, ikony z cząstek relikwii przychodzą modlić się setki Moskwie i odwiedzić wierzących. Liturgia, nabożeństwo, podczas Akatyst usługi są wliczone w codziennym harmonogramem usług. Świątynia w Koptevo rozmowy z skłonni przyjąć chrzest w klasie szkoły niedzielnej.

Z życia Georgiya Pobedonostsa

Nazwa i chwała osoby rzeczywistych, wojownika i wierni, poświęcił świątynię w Koptev. Georgiya Pobedonostsa zna Kościół jako obrońca chrześcijaństwa i wierzących. Urodził się około 275 w centrum Bejrutu w zamożnej rodzinie chrześcijańskiej, George był dobrze rozwinięty fizycznie. Ponadto, nie było od lat inteligentny i wykształcony. W bardzo młodym wieku silny, odważny i przystojny młody człowiek wszedł do służby w armii rzymskiej. W wieku dwudziestu lat, George, dużą wiedzę o sprawach wojskowych, zaufanie inkwizytorzy dowodzenia kohorty (stopień wojskowy). Za odwagę wojskową w wojnie z Persami, cesarz Dioklecjan sprawia, że młody wojownik jego otoczenie.

Jako torturowanego męczennika Jerzego

Diocletian tradycyjny kult bogów rzymskich. Odrzucając doktrynę chrześcijaństwa, oskarżając zwolenników prawosławia w czary i podpalenie, on brutalnie zniszczone wyznawców nowej religii. George mężnie bronili swoich współobywateli z cesarskiego gniewu i tyranii. W tym celu, i poddano wielokrotnym torturom przerażające. Jego ciało jest właśnie koło „palenie” w palonego, buty z gwoździami w środku, zatruty napój. Według legendy, George poniosła bezprecedensową tortury z powodu ich wiary w Chrystusa i Jego pomoc. Dzięki oddaniu do ich przekonań George pokonał straszliwego cierpienia fizyczne, które poddaje się, wyszedł z wszystkimi tortur bez szwanku. Dlatego wierzący na całym świecie nazywają go George. St. stracony przez ścięcie w kwietniu 303 rne Jego ciało zostało pochowane w palestyńskim miasteczku Lydda. Na cześć świętego męczennika, patrona obrażony, i zbudował świątynię w Koptev, Georgiya Pobedonostsa nazwany.

Odżywiają pasterzy i wojsko

George nazwa oznacza „rolnik”. Patrona pasterzy i stad, bo w życiu George często robił, pojawiając się na białym rumaku. Rosjanie są czczony jako patron gospodarzy. Georgij Pobedonosets przedstawiono na herbie Cesarstwa Rosyjskiego. Tytułowy nagroda jest uważany za największego odznaka honorowa dla wyczynów militarnych. Orange i czarne wstążki St. George – symbole towarzyszące waleczności i chwały. W armii rosyjskiej na sztandarach najwybitniejszy w walkach wojsk został dołączony wielokrotnie niewzruszalnej George Ribbon. W 1992 roku Order Świętego Jerzego został odbudowany jako znak wyjątkowych nagród wojskowych armii rosyjskiej. Dzisiaj, pomarańczowo-czarna wstążka jest symbolem zwycięstwa nad faszyzmem w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

codziennie publicznym świątyni w Koptevo

Piękna świątynia w Koptev – Georgiya Pobedonostsa – organizuje różne zajęcia dla młodych chrześcijan. Tutaj, to przywiązuje ogromną wagę do organizacji czasu wolnego, młodszego pokolenia: w nim istnieją różne sekcje. Młodzi ludzie mogą być zaangażowane w:

  • w szkole teatralnej;
  • w studenckim kole dla miłośników sztuki;
  • podróżnych i trackery braterstwo;
  • w patriaticheskom wojskowego "Club Airborne";
  • klubów sportowych;
  • na lekcje gotowania.

Pod koniec trenerów szkoleń w dziedzinie turystyki, który odbywa się w świątyni Koptevo (zajęć pozwala na uczniów w każdym wieku), studenci otrzymują oficjalny dokument państwowy przypisaniem kwalifikacje instruktorskie. Prowadzone warsztaty i badania terenowe. Stowarzyszenie przy kościele przyczynić się do rozwoju patriotyzmu u młodych ludzi.

Przez tysiąclecia, święty męczennik jest patronem od Moskwy i Rosji. Dowodem na to jest słynnej świątyni w Koptev – Georgiya Pobedonostsa, a także setki parafian i wiernych sanktuariów kultu.