635 Shares 2873 views

Rektoskopia: co to jest? Przygotowanie do badania i manipulowanie zachowaniem

Sporo osób pyta o pomoc do proktologa. I to jest źle, jeśli wczesne stadia niektóre choroby mogą być łatwo zdiagnozowane i skorygowane, a następnie po pewnym czasie wymaga poważnego traktowania. Ten artykuł skupia się na procedury nazywana rektoskopii. Co to jest, dowiecie się dalej. Warto również wspomnieć o tym, jak należy przygotować się do manipulacji.


Rektoskopia: co to jest?

Procedura ta jest swoistym sposobem badania ludzkiego jelita. Występuje bez użycia znieczulenia w gabinecie proctologist użytkownika. W niektórych przypadkach, manipulacja może być przeprowadzona w dniu leczenia pacjenta do lekarza. Jednak wstępne leczenie jest często wymagane.

Rektoskopia odbytnicy jest wykonany za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającą rurkę. Pod koniec tego urządzenia posiada wymienną końcówkę, która jest połączona z systemem urządzenie oświetleniowe i powietrza.

Jakie są wskazania do manipulacji?

  • Rektoskopia (co to jest, to już wiemy) odbywa się często do osób powyżej 45 lat. W tym wieku pacjentów najprawdopodobniej rozwijać patologii jelit.
  • Również rozpoznanie prowadzi się w obecności dolegliwości (okresowego krwawienia, bólu i komory śluzowej obfitej).
  • Podejrzeniem wygląd guzów jelita (cysty, polipów i m. G) jest niezbędna, aby taką diagnozę.

Czy są jakieś przeciwwskazania do egzaminu?

Czy to ma jakieś przeciwwskazania rektoskopii? Co się stało, już znalezione. Lekarze zalecamy, aby nie przeprowadzać manipulację zaostrzenia hemoroidów i szczeliny odbytu.

Jeśli wykryty niedrożność jelit lub ciężkie zapalenie ciała, konieczne jest, aby zrezygnować z badania w nieskończoność. Lekarze starają się produkować rektoskopii bez uprzedniego przygotowania pacjenta.

Jak jelit rektoskopia?

Jak już wiesz, procedura jest wykonywana w siedzibie proktologa i nie wymaga hospitalizacji i pre-znieczulenia. Pacjent jest umieszczany na kanapę w pozycji na lewym boku. Po tym, zapytać wziąć głęboki oddech. W tym czasie dr obficie smaruje proktoskopów końcówki i ruchy obrotowe wprowadza go do odbytu. Początkowy promowanie prowadzi się 3-4 cm.

Następnie lekarz kanałów powietrza za pomocą specjalnego urządzenia, które przypomina pompę. Gdy jelita spienia się do żądanej wielkości, lekarz prosi pacjenta, wydech i popycha urządzenie jeszcze bardziej. Jeśli nagle na drodze urządzenie napotka na przeszkodę, a następnie wcisnąć go całkowicie przeciwwskazane. Kontrola odbywa się w tym przypadku na wybranym poziomie.

Czy muszę szkolenia na manipulację?

Przygotowanie do rektoskopii prawie zawsze wymagane. Polega ona na prowadzeniu diety i oczyszczania procedur.

Kilka dni przed zabiegiem pacjent jest zabronione jeść żadnych produktów spożywczych i dmuchanie fermentacyjnych. Do tych należą owoce i warzywa, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, fasola i chleb. Najczęściej lekarze oferują specjalną listę szczegółowo malowane zakazy.

Konieczne jest również, aby oczyścić jelita. Można to zrobić za pomocą środków przeczyszczających lub lewatywy. Jeśli regularnie to naturalny oczyszczenie jelit, nie można korzystać z metod opisanych. Nie należy jeść żywności przed manipulacją. W niektórych przypadkach lekarz może pozwolić pacjentowi wypić szklankę wody.

Jakie są plusy diagnozy?

Rektoskopia odbytnica ma wiele plusów. Najważniejszym z nich jest fakt, że podczas badania lekarz może podjąć materiał biopsji. Takie badania muszą wykazać, tych ludzi, którzy znaleźli guzów w jelitach. Jeśli porównamy diagnozę z CT, najnowsze badania nie pozwalają na taki materiał ogrodzenia.

Jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na szybkość i łatwość rozpoznania. Rektoskopia ma pozytywne opinie z faktu, że natychmiast po rozpoznaniu pacjenta może wrócić do domu. Nie jest konieczne, aby zaakceptować regeneracyjne leki i różne leki.

Stosunkowo niski koszt tego sposobu postępowania jest inną plusem. Tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny kosztuje kilka razy droższe niż rektoskopii. manipulacja Przedział cenowy jest w zakresie od 500 do 2000 rubli. W instytucjach publicznych, lekarzy i robi badania za darmo. Warto zauważyć, że w tym samym czasie są bardzo rzadkie. Mając na uwadze, TK musi być zarezerwowane w ciągu kilku miesięcy.

Wrap-up i zawieranie mała

Stajesz się świadomy, że taki rektoskopii. Znalezieniu metody procedur i sposobów przygotowania do niego. teraz również wiedzieć o zaletach tej manipulacji.

Jeśli wyznaczyli taką diagnozę, nie należy tracić czasu. Im szybciej to zrobisz egzamin, tym szybciej będą mogli dowiedzieć się o ewentualnej chorobie i leczeniu. choroby jelit są jednymi z najbardziej niebezpieczne, ponieważ rzadko przejawia żadnych objawów. Odnoszą się do lekarzy dla rektoskopii. Dobre wyniki diagnostyczne ty!