154 Shares 4559 views

Dawcy nerek. Darowizna w Rosji

Organizm ludzki posiada niesamowitą wytrzymałość. Nasz organizm jest w stanie dalej funkcjonować, nawet po utracie kończyny, znaczące fragmenty skóry i niektóre narządy wewnętrzne. My od dawna przyzwyczajeni do oddawania krwi, a także czy można podarować innej osobie coś innego?


W normalnym rozwoju od urodzenia człowieka ma dwa całkowicie identyczne nerki. Jednak w poważnej choroby lub urazu jest jeden taki organ może być zniszczone. W tym przypadku, jak przystało na leczenie i rehabilitację chorych nadal prowadzić normalne życie z jedną nerką. Ale są też bardziej złożone przypadki kliniczne, gdy z jakiegoś powodu osoba traci zarówno od skojarzonego narządu. W tym przypadku dawców nerek po przeszczepie i przeszukiwane.

Czy legalnych przeszczepów narządów w Rosji?

Nowoczesne technologie medyczne pozwalają transplantacji narządów wewnętrznych z żywych i zmarłych dawców. W pierwszym przypadku, pierwszeństwo mają pacjentów, którzy są gotowi oddać nerkę, aby zamknąć więzami krwi. Niepowiązanych narządu pacjenta musi dostać się do specjalnego miejsca. dawców nerek – to nie tylko zdrowi ludzie, którzy zdecydowali się uratować czyjeś życie. Przeszczepów narządów często używane zmarłych za zgodą ich rodzin. Do tej pory oficjalna rosyjska operacja na przeszczep nerki kosztuje około 800 tysięcy rubli. Jednak pieniądze wypłacane przez zakład ubezpieczeń w ramach polisy obowiązkowego ubezpieczenia życia i zdrowia. W związku z powyższym, wszystkie operacje są wykonywane bezpłatnie dla pacjentów i po kolei. Nawet jeśli dana osoba potrzebuje przeszczepu, posiada niezbędne środki, nikt nie weźmie jej naładowania w niezwykły sposób. W związku z dobrowolnych dawców legalnie sprzedać ich ciała nie może.

Przeszczepie nerki w szczegółach

Nerki – jest sparowany, istotną narząd ludzkiego ciała związanych z systemem wydalniczy. Jego główną funkcją – usunięcie nadmiaru krwi toksycznych związków nieorganicznych i organicznych pochodzenia, jak również produkty końcowe metabolizmu azotu i innych reakcjach. Nerki – rodzaj filtra, który pomaga w odpowiednim czasie, aby wydedukować z układu krążenia wszystkich szkodliwych substancji. Z charakteru każdego z nas, dwa takie ciało, ale badania lekarskie i statystyki pokazują, że z powodzeniem i można żyć z jednym. Obecnie najbardziej popularne są operację przeszczepu wątroby i nerki. Popyt przewyższa podaż, a w naszym kraju, 15-30% pacjentów potrzebujących przeszczepu umiera czekając na swoją kolej. Sprzedaż organami ludzkimi jest zakazane przez prawo we wszystkich krajach rozwiniętych. Jest to sytuacja stymuluje wzrost czarnym rynku. Ten temat jest aktywnie dyskutowane i każdy współczesny człowiek rozumie, że przeszczepy narządów dla wielu jest równa cenę życia. W związku z powyższym, czasem w chwilach rozpaczy i niektórych istotnych trudności przez samo nasuwa się pytanie: Jak stać się nerki dawcy do jakości?

Plusy i minusy darowizny

Decyzja o oddawania krwi lub narządów do przeszczepu na inną osobę jest zawsze bardzo skomplikowane i poważne. Potencjalny dawca musi zrozumieć, że pomimo wysokiego rozwoju medycyny, nikt nie może zagwarantować mu, że operacja zakończy się powodzeniem i bez konsekwencji. Ale nawet po zakończeniu rehabilitacji może rozpocząć żadnych problemów. Oczywiście, w przypadku poważnych chorób, które niszczą tkankę nerki i wątrobę, skazane nawet osoba z pełnym zestawem narządów. Ale nie zapominaj, że wysokie ryzyko wypadków i urazów, w którym można otrzymać znaczne szkody wewnętrznego. dawcy nerki, wątroba musi w pełni zrozumieć powagę sytuacji. I podjąć decyzję jedynie na dobrowolnej chęci, aby pomóc i uratować czyjeś życie. Ryzykują swoje zdrowie dla pieniędzy nie warto.

Czy operacja jest niebezpieczna dla dawcy?

Uczestniczyć w transplantacji może osoby starsze niż 18 lat, cierpiących na choroby przewlekłe i błagał idealnie zdrowy, na własną prośbę. Oficjalnie lekarze nie wymagają zgodności ze specjalnego reżimu i twierdzą, że każdy dawca nerek po okresie zdrowienia może nadal żyć pełnią życia w normalnym tempie. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że po operacji resztę życia do własnego zdrowia powinny być traktowane ze szczególną starannością. Pożądane jest, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, zdrowej diety, jest również przydatny do porzucenia złych nawyków. Wszyscy dawcy nerek powinny być poddawane regularnej kontroli w szpitalu, a dla każdego pogorszenia stanu zdrowia, aby zobaczyć się z lekarzem, zapominając o życiu samoleczenia.

W odniesieniu do realnego zagrożenia, badania wykazały, że ryzyko śmierci od razu po zabiegu (w ciągu trzech miesięcy) wynosi 3,1%. Jednak liczba ta jest otrzymywany poprzez obserwowanie wystarczająco dużą grupę dawców, a to jest niemożliwe, aby z całą pewnością powiedzieć, że wszyscy zginęli właśnie ze względu na usunięcie jednej nerki. W ciągu 12 lat od oddania nerki śmiertelność wśród pacjentów, którzy oddają swoje narządy, 1.5. I to jest kolejny ogólna postać, w tym przypadków śmierci z powodu różnych przyczyn.

Czarny rynek narządów

Problem przeszczepiania narządów istnieje dzisiaj w niemal wszystkich krajach rozwiniętych. Ponieważ jest to często o życiu i śmierci, wielu zamożnych pacjentów wymagających nerki, są skłonni zapłacić dużą sumę do pilnej operacji. Taki popyt stymuluje czarny rynek narządów. Według niektórych raportów, nawet specjalne brokerów istnieje w tej dziedzinie. Oni przeprowadzić transakcję pomiędzy pacjentami w potrzebie oddawania krwi, a także osób chcących sprzedać swoje organy. To jest ten „ekspert” może zająć dawcy nerki, który chce otrzymać rekompensatę finansową dla swojego ciała. Jednakże, zgadzając się na taki układ, musisz zrozumieć, że nie ma gwarancji, jak ta umowa jest nielegalna.

Do sprzedania „ekstra” nerkę?

Handel organami ludzkimi jest nielegalne w Rosji i innych krajach rozwiniętych na świecie. Odwagi, aby stać się dawcą dla zysku finansowego, osoba musi zdać sobie sprawę, że popełniają przestępstwo, za które może być karane. W tym przypadku, ujawnienie transakcji przez organy ścigania będą również uznawane za osobę winną i mediatorów nabywającego dawców narządów. Przed myślisz o tym, jak zostać dawcą nerki dla pieniędzy, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Po sprzedaży narządów wewnętrznych nie ma gwarancji, że otrzyma płatność, a operacja jest wykonywana dokładnie. Co więcej, nawet uczciwi pośrednicy są zazwyczaj wypłacane darczyńcom minimalna kwota rozbieżne szkodzi zdrowiu.

Koszt narządów wewnętrznych

Żaden kraj nie zapewnia w swoim prawie do odszkodowania, które powinno otrzymać nerkę dawcy lub innych narządów. Jednak czarne materiały szczepione na rynku od dawna ustalać własne ceny. Średni koszt ludzkiej nerki waha się między 10-100 tysięcy dolarów. Dlaczego różnica w cenie jest tak wielki? Niezależnie od tego, gdzie przeszczep nerki, dawcy można znaleźć w innym kraju zostaną przeprowadzone. W krajach o gospodarkach rozwiniętych niewykształceni mieszkańcy wsi są skłonni sprzedać swoje organy, otrzymania zapłaty w wysokości 3-5 tysięcy dolarów.

Jak żyć z jedną nerką?

nie zarobić dużo w sprzedaży narządów wewnętrznych, ale raz na zawsze psuć własnego zdrowia, a być może znacznie skrócić swoje życie, jest całkiem możliwe. Nie na darmo jest wypłacana darowizna jest zabronione na całym świecie, ryzyko jest zbyt wysokie, a ponadto handel narządami w przeciwieństwie do wielu zasad etycznych. W dzisiejszym świecie, kwestia jak zostać dawcą nerki, powinien być podniesiony i rozważać jedynie w przypadku choroby bliskiej osoby. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: zrobić test i zapewnienia własnego zdrowia i zgodności genetycznej. Jednak nie jest to konieczne, aby cierpieć poczucia winy w przypadku, jeśli możesz stać się dawcą dla kogoś z rodziny, ale nie chce tego robić. Pamiętaj, że mówimy o swoje zdrowie i podejmowania ryzyka nie powinny bez wielkiego osobistego pragnienia.